Trendy zahradní svítidla 2020: Dekorační řetězy, retro lucerny i LED plovoucí světla

Vybíráte venkovní osvětlení? Nechte se inspirovat Canva

Stejnou pozornost jako venkovnímu nábytku byste měli věnovat i exteriérovému osvětlení. Na zahradě plní hned několik funkcí. Je bezpečnostním prvkem, zlepšuje orientaci a v neposlední řadě vytváří příjemnou atmosféru. Jaká zahradní svítidla si tedy vybrat, aby splňovala aktuální trendy a zároveň se vám hodila do prostoru?

Přečtěte si také

Virtuální adventní kalendáře obchodů jsou novým hitem! Otevírejte okénka a vyhrávejte skvělé ceny
Virtuální adventní kalendáře obchodů jsou novým hitem! Otevírejte okénka a vyhrávejte skvělé ceny

Moderní stojanové lampy na terasu

Chcete si i na balkóně nebo na terase připadat jako v obýváku? Dnes to není žádný problém. Vedle pohodlných křesel si můžete pořídit i solární nebo klasické stojanové lampy, které velmi připomínají ty interiérové. Výhodou solárních lamp je, že se dají snadno přenést a krásně vyniknou i v trávě nebo u jezírka. Jen přes den musí stát na místě s dostatkem slunečního světla, aby se dostatečně nabily.

Originální LED osvětlení do zeleně

Na trávníku na první pohled zaujmou designová LED svítidla. Na výběr máte z kulatých a oválných tvarů, svítí většinou bíle, čímž ještě zdůrazní krásné barvy a tvary rostlin. Můžete je ale položit i na kameny k cestě nebo k jezírku, ozdobí jakoukoli část zahrady.

Pro osvětlení cesty

Dekorační řetěz pro dokonalou atmosféru

Ozdobné světelné řetězy už dávno nepatří jen na svatby, příjemnou atmosféru dodají i každodennímu posezení. Zavěsíte je na trámy nebo zábradlí terasy, na altán nebo jen tak mezi stromy. Každé místo dokážou oživit a zútulnit. Pokud patříte mezi romantické duše, vybírejte jemné třpytivé varianty, milovníkům industriálního stylu se zase bude líbit design klasických zářivek. A na závěr pro vás máme dobrou zprávu, oba typy řetězů v zimě využijete v interiéru. Za skvělé ceny nakoupíte dekorační světelné řetězy v prodejnách Jysk nebo IKEA. 

Světelné řetězy jsou stále oblíbenější Unsplash

Bazén nejlépe osvětlí bodovky

Vestavná bodová svítidla doporučujeme nejen kvůli bezpečnosti. Vnitřní osvětlení bazénu patří k velkým trendům posledních let a vypadá opravdu efektně. Nejlépe se pro tento účel hodí LED bodovky, které musí mít hodně vysokou odolnost neboli tzv. IP krytí. Pro použití do vody musí mít hodnotu minimálně IP 68. Oblíbené jsou i různé barvy osvětlení nebo plovoucí LED koule. 

Tip: Plovoucí LED světlo je nyní v akci za 449 Kč v Mountfieldu. Je možné použít jej ve vířivce, v bazénu, ale například i doma ve vaně. Disponuje 7 různými módy osvětlení s různě se měnícími barvami. Pokud není používáno, dojde k automatickému vypnutí po jedné hodině. 

Zajímavé osvětlení dodá bazénu kouzlo i v noci Pexels

Venkovní retro osvětlení v akci

Retro lucerny

Stále jsou oblíbené i retro svítilny a lucerny v secesním stylu. Je pravda, že zvláštní kouzlo mají především na podzim v období Halloweenu, ale využijete je během celého roku. Nejčastěji se objevují v závěsné variantě, ale seženete také nástěnné nebo stojanové modely. Vyjímat se budou u vchodu do domu, v pergole i na terase.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz