Kdo si hraje, nezlobí: 3 deskové hry, které určitě neznáte a zabaví vás na dlouhou dobu

Deskové hry, které zabaví dospělé i děti. Pélotone je zábavná desková hra nejen pro nadšené cyklisty Pelotonegame

Rok 2020 byl mimo jiné i rokem deskových her – a letos to zatím nevypadá jinak. Pokud jste i vy strávili množství času hraním deskovek se svojí rodinou a bližními, poradíme vám, po jakých kouskách se poohlédnout letos. A nejde přitom o obyčejné šachy či člověče nezlob se, nýbrž o originální tipy, které zaženou každou chvilku nudy!

Přečtěte si také

Nejzajímavější televize: lízatelná obrazovka, desetimetrová úhlopříčka i kilogramy zlata
Nejzajímavější televize: lízatelná obrazovka, desetimetrová úhlopříčka i kilogramy zlata

Rok 2020 přinesl na pulty českých obchodů množství deskových her, i tak se ovšem v našem výčtu nemusíme trefit do vkusu každého z vás. Následující hry jsme nicméně vyzkoušeli a můžeme je jen doporučit!

Mají zajímavou atmosféru, jsou napínavé, zábavné a zachytí vás i celou vaši rodinu či přátele. Tak na co čekáte – pojďte si s námi vybrat, s čím strávíte svůj další sobotní večer.

Pélotone je zábavná desková hra plná humoru, napětí a zvratů Pelotonegame

Pélotone je humorná desková hra z historie cyklistiky pro malé i dospělé

Milujete cyklistiku? Pak si rozhodně pořiďte tuto deskovku, která vás přesune do roku 1903. Hra vás vtáhne do svého děje vtipnými příběhy, které si lze přečíst v přiložené knížce. A pro ty, kterým se nechce číst, jsou k dispozici i audio verze příběhů a rozhovorů se závodníky, které tvůrci hry natočili ve spolupráci s herci Městského divadla Zlín.

Jak se hra hraje?

  • Vyberete si svůj tým a zúčastníte se závodního dobrodružství napříč Francií. O vítězství budete bojovat v sedmi etapách, které obsahují vrchařské a sprinterské prémie.
  • Cestou do cíle budete vyhrávat etapy, plnit úkoly či kupovat karty výhod, až nakonec překonáte nejvyšší bod závodu Col Agnel, přijedete do Paříže a stanete se vítězem! 

Pélotone je zábavná desková hra plná humoru, napětí a zvratů. Zapojit se může až 12 hráčů ve věku 4–99 let. Cena 1 299 Kč

Oblíbenou společenskou hru Monopoly od značky Hasbro si užijete i ve verzi populární Marvel série Avengers, a to kompletně v českém jazyce Hasbro

Monopoly Avengers CZ

Oblíbenou společenskou hru Monopoly od značky Hasbro si můžete užít i ve verzi populární Marvel série Avengers, a to kompletně v českém jazyce.

Jak se hra hraje?

  • Vyberte si figurky inspirované 12 superhrdiny – od Iron Mana, přes Hulka či Thora až po Ant Mana.
  • Cílem hry je nashromáždit maximální množství superhrdinů – čím silnější bude váš tým, tím více peněz vám dokáže obstarat.
  • Obchodujte s technologií, kterou ze světa Avengers velmi dobře znáte, a využívejte akčních karet inspirovaných mocným Thanosem či Tonym Starkem.

Tato desková hra zabaví 2–6 hráčů ve věku od 8 let a zajistí vám spoustu chvil plných napětí a zábavy. Doporučená cena 1 049 Kč

Rodinná hra Panství hrůzy (Mansion of Madness 2nd ed.) Blackfire

Panství hrůzy (Mansion of Madness 2nd ed.)

Bojíte se rádi? Pak právě pro vás máme připravenou rodinnou kooperativní deskovou hru Panství hrůzy plnou napětí, záhad a strachu. 

Jak se hra hraje?

  • Vžijte se do role odvážného detektiva, který rozplétá záhady v hororovém světě H. P. Lovecrafta. Čekají na vás starodávná tajemství, děsivé lokace i šílené nestvůry jako z nočních můr.
  • Panství hrůzy je hra pro 1–5 hráčů, kteří se v roli vyšetřovatelů pouští do zkoumání potemnělých koutů Arkhamu a snaží se vyřešit různé hlavolamy, odhalit podivná tajemství a odrážet běsy z jiného světa.

Ke hraní hry je nutné si stáhnout bezplatnou aplikaci Mansion of Madness. Doporučený věk od 14 let. Cena 2 300 Kč