5 věcí, které doma zapomíná čistit téměř každý. Pozor na ně!

Na některá místa při úklidu domácnosti zapomínáme Whatwolf / Freepik.com

Existují činnosti, které při úklidu vykonáváme velmi často. Vysávání, vytírání, uklízení prachu z poliček či leštění zrcadel. Jenže existují i místa, na která se při obyčejném úklidu zapomíná. Když na ně pak člověk po několika týdnech narazí, nestačí se divit, kolik špíny, prachu a mastnoty se u něj doma vyskytuje. Pojďme se podívat na 5 věcí, které doma zapomíná čistit téměř každý.

Přečtěte si také

1. adventní neděle je tu: Podle tradice mají mít svíčky na věnci fialovou a růžovou barvu
1. adventní neděle je tu: Podle tradice mají mít svíčky na věnci fialovou a růžovou barvu

Kuchyňská linka

Při častém vaření dochází k tomu, že se zašpiní kuchyňská linka. Tu jednoduše setřete a dále se o ni nezajímáte. Ale utíráte kuchyňskou linku i seshora? Právě v těchto místech se totiž nejčastěji usazuje mastnota s prachem. Ty dohromady tvoří lepkavé duo, které se dostává pryč obtížněji než klasický prach. Velkým pomocníkem vám mohou být například speciální vlhčené ubrousky, které odstraňují mastnotu, ale také dezinfekční čističe do kuchyně či odmašťovač. 

Kuchyňskou linku je občas potřeba umýt i nahoře Pixabay.com

Lustr

Zdroj světla, jedna z nejpodstatnějších složek každé místnosti. Pokud máte světlý lustr, možná jste stihli zaznamenat častý výskyt mušek a komárů, které v něm zůstávají. Nejhorším obdobím je léto, ale na úklid lustru byste neměli zapomínat ani kdykoliv jindy během roku. V případě, že váš lustr nepotřebuje speciální péči, naprosto postačí, když ho opatrně opláchnete vodou s trochou čisticího prostředku

Knihovnička

Nemusíte být zrovna milovník knih, stačí, pokud máte pár kuchařek či komiksů. Nevlastníte-li knihovničku, která se dá uzavřít, s největší pravděpodobností vás čeká při vysunutí knih nemilé překvapení. Na takový prach stačí jen navlhčený hadr, kterým jej lehce setřete ze všech koutů knihovničky. Při té příležitosti rovnou můžete opatrně očistit i horní část knih, která většinou bývá zaprášená také.

Pokojové rostliny

Při úklidu by se nemělo zapomínat ani na pokojové rostliny, které jsou poměrně velkým lapačem prachu. Většinu rostlin stačí vzít pod sprchu a jemně opláchnout. U některých můžete pouze setřít prach hadříkem namočeným do vody. U některých rostlin je péče o listy poněkud složitější (například africká fialka), tehdy můžete použít měkký kartáček na zuby nebo štětec, kterým budete čistit listy od jejich konců ke špičce. 

Nezapomínejte ani na pokojové rostliny. V jejich listech se drží prach stejně jako kdekoliv jinde v bytě Pixabay.com

Vysavač

Vysavač používáte na denní bázi, protože chcete udržovat doma čisto. Ale jak často čistíte samotný vysavač? Většina z nich má spoustu míst, kde se může ukládat vysátý prach. Ne všechen se totiž podaří odstranit při vyhazování sáčku do koše. Zaměřte se nejen na tělo vysavače, ale i na trubky, které můžete propláchnout vodou. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz