Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Ceny potravin v Chorvatsku. Coca-Colu ani ovoce si tady nekupujte. Ušetříte na pečivu a alkoholu!

Ceny potravin v Chorvatsku. Coca-Colu ani ovoce si tady nekupujte. Ušetříte na pečivu a alkoholu!

Chorvatsko se počítá mezi oblíbená dovolenková útočiště od jara až do podzimu. Chystáte se na dovolenou právě tam? Dozvíte se, zda se vyplatí nákup u nás nebo až v Chorvatsku. Existují nějaké výjimky mezi potravinami?

Přečtěte si také

Neplaťte za bělení zubů. Tyto vychytávky vám je vybělí za pár korun
Neplaťte za bělení zubů. Tyto vychytávky vám je vybělí za pár korun

Pozor na rozdílné ceny

Obvyklou domněnkou bývá, že ceny v Chorvatsku a u nás musí být vlastně skoro stejné, ba dokonce nižší. Vždyť tam každý jezdí na dovolenou i na dva týdny! Ano, pravdou je, že Chorvatsko patří mezi levné přímořské destinace. Automaticky to však neznamená nižší výdaje za potraviny, nápoje či například vstupné.

Přepočítávat na české peníze?

Někdo radí měnu nepřepočítávat, někdo radí přepočítávat. My se přikláníme ke druhé variantě. Pokud chcete mít absolutní přehled o svých výdajích, měli byste vědět, kolik ve skutečnosti utrácíte. Toto platí zejména v případě, kdy platíte kartou a své peníze nemáte tolik pod kontrolou. Orientační kurz je 3,50 korun. Každou kunu vynásobte touto hodnotou a získáte reálnou sumu.

Jak vycházejí potraviny?

Rozebereme si, kolik stojí některé potraviny. Pokud zjistíme, že u nás je seženete levněji, doporučíme vám levnější alternativu.

Ovoce a zelenina

Ač by se mohlo zdát, že ovoce a zelenina bude v přímořské destinace levnější, opak je pravdou. Rozdíl v ceně je sice zhruba do 10 korun, ale přesto jsou tyto potraviny dražší.

  • 1 kilogram banánů stojí v přepočtu 42 korun.
  • Jablka Golden Delicious koupíte okolo 36 korun za kilogram - zde je cena srovnatelná.
  • Za 1 kilogram citronů zaplatíte téměř 70 korun.
  • 250 gramů Cherry rajčat koupíte za 56 korun.

Pokud chcete skutečně ušetřit, doporučujeme vám zakoupit ovoce a zeleninu v České republice. Zvažte předem, zda dané potraviny přežijí dlouhou cestu až do Chorvatska. V opačném případě se nebojte připlatit a nakupte potraviny přímo tam. 

Běžné pochutiny

A co jídlo, které konzumujeme každý den? Podrobně si rozebereme ceny luštěnin, těstovin nebo mléčných výrobků.

  • Jogurt koupíte okolo 9 korun. Cena je srovnatelná s naší cenou, proto je výhodné nakoupit ho v Chorvatsku.
  • Nejlevnější chléb stojí necelých 18 korun. Pečivo je lepší kupovat až na místě.
  • Kilogram sýru vychází v přepočtu na 210 korun. To je o něco dražší než u nás. Přesto využijte možnost zakoupit jídlo na místě. Sýru dlouhé cesty v teplém počasí příliš nesvědčí.
  • Pokud jde o kvalitní šunku, její cena se pohybuje okolo 168 korun za 1 kilogram, což je příjemná cena.
  • Sáček s těstovinami koupíte od 31 korun. U nás za takovou cenu koupíte kvalitnější těstoviny.

Na kolik vás přijde pití?

Nepatříte-li mezi milovníky kohoutkové vody v zahraničí, jistě vás budou zajímat ceny pití. Ceny o něco málo vyšší, ale rozdíl není markantní.

  • Balená voda o objemu 1,5 litru vás vyjde na 21 korun. Stejně jako u nás však narazíte na dražší a levnější značky. Proto považujte cenu jako orientační.
  • 2 litry Coca-Coly stojí v přepočtu 42 korun. Rozhodně si ji kupte ještě v Čechách!
  • 1 litr mléka vás vyjde na 25 korun.
  • Místní pivo stojí zhruba 22 korun, což je velmi příjemná cena.
  • 0,75 litru červeného vína koupíte již od 70 korun!
I v lepších restauracích se najíte za příjemné ceny.

Tohle si kupte u nás!

  • Mléčné výrobky
  • Těstoviny i luštěniny
  • Ovoce a zeleninu
  • Coca-Cola

Tyhle lahůdky se vyplatí koupit v Chorvatsku

  • Pečivo
  • Alkohol
  • Jogurty
  • Uzeniny

Restaurace jsou levné

Pokud zvažujete návštěvu restaurace, rozhodně neotálejte! I v luxusních restauracích v centru památkových oblastí koupíte jídlo do 200 korun za osobu. V méně známých oblastech či místních hospůdkách se najíte za mnohem nižší cenu.