Recepty na zdravé a rychlé jídlo pro ty, kteří nemají čas vařit

Zdravá salátová mísa s quinoou, rajčaty, kuřecím masem, avokádem, limetkou Elenadesign / Shutterstock.com

V dnešním hektickém životním stylu mnoho lidí nemá čas na to, aby si vařili zdravé jídlo každý den. To ale neznamená, že bychom se měli uspokojit s nezdravými fast foodovými jídly a hotovými pokrmy. Existuje spousta rychlých a snadných receptů na zdravé jídlo, které můžete připravit i při omezeném čase.

Přečtěte si také

Buddha bowl je ideálním jarním jídlem. Co do ní patří a jak si ji připravit?

Quinoa s kuřecím masem a zeleninou

Quinoa je zdravé a výživné zrní, které je plné bílkovin, vlákniny a dalších důležitých živin. Stačí ji vařit v osolené vodě podle návodu na obalu a smíchat s kuřecím masem a různou zeleninou jako jsou rajčata, okurky a papriky. Pokud chcete, můžete přidat i nějakou omáčku nebo koření podle vaší chuti.

Omeleta

Omeleta je rychlý a snadný pokrm, který si můžete připravit během několika minut. Stačí rozmíchat vejce, přidat nějaké oblíbené ingredience, jako například šunku, zeleninu nebo sýr, a upéct. Doporučujeme použít kvalitní vejce a čerstvou zeleninu, aby bylo jídlo co nejzdravější.

Zjistěte, kde pořídíte vejce v akci!

Kupte se slevou Vejce M.

Porovnat slevy

Čerstvá zeleninová polévka

Zeleninová polévka je rychlý a jednoduchý způsob, jak si dopřát zdravou a výživnou večeři. Stačí nakrájet různou zeleninu jako jsou mrkev, celer, cibule, papriky a další a vařit je v osolené vodě. Pokud chcete, můžete přidat i nějaké bylinky nebo koření pro větší chuť.

Těstoviny s rajčatovou omáčkou

Těstoviny jsou snadný a rychlý pokrm, který se dá připravit v mnoha variantách. Rajčatová omáčka je ale jednou z nejrychlejších a nejjednodušších. Stačí smíchat vařené těstoviny s rajčaty, česnekem, bylinkami a nějakým sýrem pro větší chuť.

Smažený steak z lososa s bramborami a zeleninou na dřevěném stole Jacek Chabraszewski / Shutterstock.com

Pečené lososové filety s bramborem

Losos je zdravý a výživný zdroj bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Stačí nakrájet brambory a lososové filety a pečeme je v troubě spolu s bylinkami a nějakým olejem nebo máslem.

Ovesné vločky s ovocem

Ovesné vločky jsou snadný a rychlý zdroj energie a vlákniny. Stačí je uvařit v osolené vodě nebo mléce a přidat k nim čerstvé ovoce jako jsou jahody, banány nebo hrozinky.

Smoothie

Smoothie je rychlý a zdravý způsob, jak získat potřebné vitamíny a minerály. Stačí smíchat ovoce, zeleninu, jogurt a led.