Tip na zdravou a chutnou svačinku: Vyzkoušejte náš recept na protein balls

Proteinové kuličky na pečicím papíru Canva

Připravujete si svačiny do školy, do práce a na cesty, nebo si je raději koupíte v obchodě? Pro ty z vás, kterým příprava nevadí, přinášíme tip na zdravou svačinku, na níž si pochutnáte. Už jste někdy slyšeli o „protein balls“? Jde o kuličky připravené ze zdravých surovin, které vás zasytí, uspokojí vaše chutě a ještě vám dodají příval bílkovin.

Přečtěte si také

Podnikatelé budou muset povinně dávat zákazníkům vzorové formuláře pro odstoupení od smlouvy
Podnikatelé budou muset povinně dávat zákazníkům vzorové formuláře pro odstoupení od smlouvy

Zase ty bílkoviny

Ano, protože jsou pro tělo nepostradatelné. Jsou jeho stavebním kamenem, posilují srdce, zrychlují metabolismus, zvyšují svalovou hmotu a sílu a mnoho dalšího.

Když nás během dne přepadne hlad, sáhneme většinou po nezdravé sacharidové bombě, která přinese spíše víc škody než užitku. Proto je skvělé mít připravené svačinky u sebe a vědět, že tělu dáme jen to nejlepší. Kombinace bílkovin a sacharidů v protein balls vás zasytí na delší dobu a dodá energii, kterou během dne ztrácíte.

Ovesné vločky nepatří jen do kaše, pořiďte je se slevou

Jak tedy na to?

Základem jsou oříšky nebo oříškové máslo. Vybrat si můžete z velkého množství (arašídové, kešú, mandlové, kokosové) v obchodech se zdravou výživou nebo v supermarketech. Další nezbytnou surovinou je protein (výborné a cenově dostupné jsou od značky MyProtein nebo Aktin), který můžete koupit v mnoha příchutích a baleních.

Jako extra ingredienci se nebojte přidat drcené ovesné vločky, sušené ovoce, semínka, kokos, goji nebo čokoládové kousky z kvalitní hořké čokolády.

Tři druhy protein balls na talířku Canva

Recept na protein balls

Nezapomeňte, že kombinací na přípravu existuje nespočet a je jen na vás, čím vaše protein balls vylepšíte. Jaká bude ta vaše?

  • 1 šálek ovesných vloček
  • ½ šálku přírodního arašídového másla
  • ⅓ šálku medu
  • ¼ šálku nasekané tmavé čokolády
  • 2 lžíce lněných semínek
  • 2 lžíce chia semínek
  • 1 lžíce proteinového prášku s čokoládovou příchutí nebo podle chuti
Pohlídejte si chia semínka v akci

Vše vložte do mixéru (nebo misky) a připravte takovou hmotu, aby se z ní daly tvořit kuličky. Směs v misce přikryjte fólií a dejte do lednice na 30 minut. Poté z hmoty tvarujte kuličky, které můžete nakonec obalit v semínkách, drcených oříšcích, v kokosu nebo raw kakau.

Kuličky vložte do uzavíratelného sáčku nebo krabičky a skladujte v mrazničce. Kdykoliv vás přepadne hlad, chuť nebo se budete chystat na cesty, jednoduše je vyndejte.