Rozvážková služba otevře v Praze svou první kamennou prodejnu Wolt Market

Wolt dováží za 30 minut. Management ví, že to lze zrychlit Wolt

Značku Wolt jste jakožto sponzora mohli vidět na Mistrovství Evropy ve fotbale. Na popularitě získala především během pandemie, kdy lidé nemohli, a následně kvůli možným zdravotním rizikům ani nechtěli chodit do restaurací a začali si objednávat jídlo domů. Od letošního podzimu by chtěl Wolt zkrátit dobu doručení – a proto se rozhodl v Praze otevřít kamenný obchod, tzv. Wolt Market.

Přečtěte si také

V Česku chybí 5 000 řezníků. Musíme je dovážet ze zahraničí
V Česku chybí 5 000 řezníků. Musíme je dovážet ze zahraničí

Wolt Market není supermarket

Kdo by si myslel, že Wolt Market vymění za Billu nebo Albert, mýlí se. Wolt Market totiž funguje coby obchod k rozvozu – Wolt v něm tudíž bude pouze skladovat nabízené zboží pro své kurýry, aby urychlil dobu rozvozu, a tím zlepšil jak službu samotnou, tak i celkovou poptávku po ní.

Koncept Wolt Marketu společnost otestovala v domácím Finsku a Řecku, nyní se ho chystá rozšířit i do dalších zemí. Právě ve Finsku vznikly v uplynulém roce hned tři obchody, a to ve spolupráci s třemi sty maloobchodníky. V Česku má Wolt aktuálně kolem 200 partnerů, mezi které patří například potraviny Žabka, přírodní kosmetika L’occitane nebo Erotic City.

V plánu jsou až tři pobočky, první vznikne v Praze

Počáteční plán je otevřít několik obchodů – jeden až tři – v lokalitách s největší poptávkou, především v centrech měst. Naším cílem je postupně zrychlovat dobu doručení. Nyní se pohybuje do 30 minut. Ze zkušenosti z Finska, kde již Wolt Market působí, se ale pozvolna dostáváme i na průměrných 20 minut,” přiblížil Jan Foret, ředitel českého Woltu. První obchod zde otevře společnost na podzim v Praze.

Kurýři Woltu využívají různé dopravní prostředky Unsplash

Konkurence nespí, ba naopak

Když se řekne rozvoz jídla, zřejmě se vám vybaví služba Dáme jídlo, velký konkurent Woltu. Právě ta už podobný koncept využívá – potraviny rozváží z vlastních skladů pod službou Dáme market. Pod tímto názvem se skrývá jak rozvoz potravin, tak i drogerie, věcí do domácnosti apod. Služba zatím funguje jen v některých částech Prahy a snaží se dovážet do 30 minut. Společnost Bolt Food, jakožto třetí velká firma na dovoz jídel z restaurací, zatím úvahy o zřízení podobných míst či služeb neoznámila.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz