Češi přišli o poslední možnost vyrazit za nákupy do Německa. Mnoho lidí však o zákazu vůbec neví

Češi přišli o poslední možnost vyrazit za nákupy do Německa. Mnoho lidí však o zákazu vůbec neví Canva

Sasko od úterý zrušilo výjimku, která umožňovala Čechům neomezené nakupování v jejich obchodech. Nově tedy pro Čechy platí, že k našim saským sousedům mohou bez testu vycestovat pouze na 12 hodin a to jen za rodinou nebo k lékaři. Počínaje 17. listopadem jsou tedy cesty za nákupy pro naše občany zakázány. Problém ale je, že většina lidí o novém nařízení neví, nebo jej záměrně ignorují.

Přečtěte si také

Co je to spánkové jedenáctero? Denní rituál všech, kteří chtějí spát jako miminko
Co je to spánkové jedenáctero? Denní rituál všech, kteří chtějí spát jako miminko

Cesty za nákupy do Německa pro Čechy skončily

Německo včera zrušilo výjimku, která Čechům umožňovala zajet si na nákupy i bez negativního testu na koronavirus. Navzdory zákazu však byla včera parkoviště u německých nákupních domů plná aut s českými poznávacími značkami.

V jednom z oblíbených řetězců, kam jezdí spousta Čechů za levnějším dětským zbožím a oblečením, byla slyšet čeština mezi regály i dnes, jak nám prozradila naše kolegyně z německého Kupino.de, která v Německu trvale žije. 

Cesty za nákupy do Německa pro Čechy skončily Rewe.de

Tip: Věděli jste, že všechny akční letáky z Německa si můžete prolistovat online na Kupino.de a najdete je i v českém jazyce na Kupi.cz v kategorii zahraniční letáky.

Jaké jsou nové podmínky pro vstup do Německa? 

Německo řadí Česko mezi rizikové oblasti, a proto pro vstup na své území vyžaduje test na koronavirus nebo karanténu. Nutnost absolvovat test či izolaci platí i pro návraty do České republiky. 

Sasko

Novinkou je změna, kterou zavedlo saské ministerstvo zdravotnictví a týká se zejména přeshraničních nákupů. Od 17. listopadu mohou občané České republiky vstoupit na území Německa pouze s negativním testem na koronavirus. Výjimku mají pendleři a lidé, kteří jedou za rodinou nebo k lékaři. Tito lidé však bez negativních testů mohou zůstat na území Saska jen na 12 hodin.

Bavorsko

Už od 9. listopadu neplatí pro české občany výjimka pro cestování do Bavorska s negativním testem na koronavirus. Po příjezdu je nutná desetidenní karanténa, která se dá po pěti dnech ukončit negativním testem na covid-19.

Výjimka stále naopak platí pro:

  • tranzit
  • mezinárodní dopravu
  • malý pohraniční styk
  • návštěvy nejbližší rodiny nebo střídavou péči o dítě

U pendlerů zůstávají stejné podmínky jako dosud, tedy pravidelné testování.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz