Jak nejlépe zachytit zážitky z dovolené a cest? Poslouží mobil, foťák i hodinky

Jak nejlépe zachytit zážitky z dovolené a cest? Vsaďte na tištěné a vyvolané fotografie

I v dnešní době, kdy existuje mnoho množností, jak zážitky a vzpomínky digitálně zachytit, mají vyvolané a tištěné fotky své nezastupitelné místo. Založit si je do alba, vystavit nebo nechat kolovat mezi přáteli a rodinou bude mít vždy svoje kouzlo. Podívejte se s námi na způsoby, jak „papírové“ vzpomínky zachycovat a uchovávat.

Přečtěte si také

Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení
Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení

Samozřejmě stále nejoblíbenějším způsobem zůstává možnost nechat si fotografie tradičně vyvolat. Navíc dnes je možné nechat si snímky vyvolat (případně vytisknout) nejen z digitálních fotoaparátů, ale též z mnohých mobilních telefonů, které disponují kvalitním foťákem.

Pozor, vyjede snímek

Polaroidy a tzv. instantní fotoaparáty se opět vrací do módy. Jejich výhodou je, že fotku (i když v menší velikosti) máte ihned k dispozici. Kromě dovolené jsou skvělé i na nejrůznější letní akce a zahradní párty - snímky můžete hostům a přátelům hned po vyfocení darovat na památku.

Instantní fotoaparáty dnes seženete v různých provedeních. Nejoblíbenější jsou modely Instax od značky FujiFilm. Vybírat můžete podle kvality vybavení fotoaparátu (kromě klasických typů jsou k dostání i polaroidy s digitálním displejem, se slotem na paměťovou SD kartu apod.), podle velikosti přístroje i podle vzhledu. Pokud zvolíte instantní fotoaparát v retro designu nebo si vyberete některou z mnoha dostupných barevných variant, získáte i skvělý módní doplněk. Náplň seženete v balení pro 20 fotografií za cenu kolem 399 Kč. 

Hotové snímky z polaroidů můžete hned darovat přátelům nebo si je zakládat do alba

Tisknout fotky přímo z mobilu nebylo nikdy snazší

Skvělá alternativa polaroidu pro všechny, kteří rádi na cestách fotí fotky mobilním telefonem. Bezdrátové bluetooth tiskárny v kapesní velikosti stačí naplnit speciálními papíry a pak už jen vybírat ty nejlepší fotky, které si můžete ihned vytisknout a založit do alba, rozdat přátelům nebo vystavit na ledničku nebo do rámečků.

Zaznamenejte i zážitky pod vodou

Jednorázové fotoaparáty dnes mnohým lidem připadají jako zbytečnost, zejména díky dostupnému množství kvalitních digitálních fotoaparátů i mobilních telefonů, které umí fotit v dostatečné kvalitě. Existuje však situace, kdy je jednorázový fotoaparát na dovolené nenahraditelný. Řeč je o těch, které jsou určené pro focení pod vodou. Díky nim zachytíte jedinečné momenty své dovolené - podvodní zážitky i hejna barevných rybek. Uvidíte, že zejména děti si focení pod vodou skvěle užijí. 

Fotografie si poté necháte běžným způsobem vyvolat. Cena jednorázových fotoaparátů pro podvodní focení se na trhu pohybuje okolo dvou set korun (vetšinou s nimi vyfotíte 27 snímků). Za příznivé ceny je seženete například v sítích drogerií dm nebo Rossmann. 

Vytvořte si vlastní knihu vzpomínek

Fotoknihy patří k nejoblíbenějším a nejoriginálnějším způsobům, jak si z fotografií vyrobit krásné vzpomínky. Nejen, že si takto vytvoříte svá osobitá alba, ke kterým se stále můžete vracet, ale fotoknihy jsou současně nápaditým a ideálním dárkem. Třeba pro členy vaší rodiny. Při jejich vytváření můžete využívat stovek různých šablon a doplňků, aby byl výsledek přesně podle vašich představ.

Tip: Na Kupi.cz nyní naleznete v letáku drogerie Teta slevový kód, díky kterému si můžete nechat zhotovit fotoknihu až o 100 Kč levněji.

Potřebujete rychlé pořízení fotografie? Použijte smart watch! Chytré hodinky umí v dnešní době už i fotit. K fotografování se dostanete jednoduše přes aplikaci v hodinkách. Obsluha fotoaparátu je velice jednoduchá. K dispozici je přiblížení (ikona „+“), oddálení (ikona „ - “) a spoušť fotoaparátu. Všechny pořízené snímky se ukládají do galerie, podmínkou je však vložená MicroSD karta! Na trhu si můžeme vybrat z několika značek i modelových řad výrobců. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz