Maxibalení trvanlivých potravin v obchodech už nikdo nechce. Najdete je ve výprodejích

Trvanlivé potraviny měly nakrmit panikařící české spotřebitele, ti už o ně ale zájem nemají Canva

Slevové a různé XXL akce v obchodních řetězcích milujeme! Ale čeho je moc, toho je příliš. Řeč je o obrovských baleních komoditních potravin typu rýže či těstovin, které v regálech zbyly po koronavirovém šílenství. Dobrou zprávou nicméně je, že pokud vaše tělo jede karbohydráty, můžete teď výrazně ušetřit.

Přečtěte si také

COOP spouští rozvoz nákupů a bere to z jiného konce než konkurence: místo velkých měst zaváží na vesnice
COOP spouští rozvoz nákupů a bere to z jiného konce než konkurence: místo velkých měst zaváží na vesnice

Nákupní panika jako symbol příchodu koronaviru do ČR

Ten nápor, co zažívaly obchodní řetězce na přelomu února a března, bylo něco naprosto nevídaného. Lidé skupovali kdeco a na dračku šly především trvanlivé potraviny, které si spotřebitelé kupovali do zásoby, aby měli co jíst, až bude neznámý virus ve velkém zabíjet. Nevědělo se o něm nic a reportáže z Wu-chanu byly hrůzné.

Vzhledem k okolnostem okolo koronaviru se dnes stejně nemáme proč usmívat, přesto však tato půl roku stará nákupní panika, kterou jsme v Česku zažívali, budí úsměv. Tehdy ovšem ne.

Lidé měli skutečně velké obavy a mlžení vlády a náhlá omezení situaci vůbec nepomáhaly. Vidět plné koše potravin či čisticích prostředků bylo stejně obvyklé, jako účtenky s částkami okolo desíti či patnácti tisíc korun. Jako mávnutím kouzelného proutku naráz zely regály prázdnotou. A lidé se v obchodech neváhali ani poprat.

Teď je ale tento koronavirový nákupní trend nejspíše pryč. Obchodní řetězce sice přišly s maxi baleními trvanlivých potravin relativně brzy, avšak stejně už s křížkem po funusu.

Lidé už vědí, že potravin je dostatek a maxi balení nechtějí Špačková / Seznam.cz

Lidé přestali mít o trvanlivé potraviny zájem

Lidé, kteří nákupnímu šílenství podlehli, už totiž stejně zásoby nahromadili, a o pětikilové balíky těstovin další zájem neměli. A stále nemají. A nikdo jiný očividně také ne.

Méně je někdy více

Díky koronavirové panice se teď těstoviny prodávají až o polovinu levněji

V některých obchodech tudíž zmíněná maxi balení trvanlivých potravin prodávají s výraznou slevou. Například Billa nabízí ve slevových koších pětikilová balení těstovin téměř o polovinu laciněji – namísto 249 Kč zaplatíte 129,90 Kč. A to se vyplatí!

To by bylo, abyste těstoviny do tří let nezpracovali. Navíc je můžete v klidu jíst i po datu minimální trvanlivosti Kupi.cz

Těstoviny vydrží dlouho i po datu minimální trvanlivosti

Nemusíte jíst každý den těstoviny na tisíc různých způsobů jenom proto, že jich doma máte několik kilogramů. Tato surovina má opravdu dlouhou dobu k dosažení data minimální trvanlivosti – a dokonce i po jejím uplynutí můžete těstoviny v klidu konzumovat, třeba i po roce.

To ovšem platí za předpokladu, že je skladujete podle výrobcem předepsaných podmínek a potravina nevykazuje žádné známky degradace či napadení plísní nebo škůdci.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz