Řetězce kvůli koronaviru zavádí samoobslužné pokladny i tam, kde byste je nečekali

Hornbach zavádí na svých prodejnách v Praze samoobslužné pokladny Hornbach

Síť hobbymarketů Hornbach zavedla už na dvou prodejnách v Praze samoobslužné pokladny. Zákazníci s menším počtem položek tak nemusí stát v dlouhé frontě, ale zboží si naskenují sami. Jedná se o první hobbymarkety v Česku, které samoobslužné pokladny zavádí – a už nyní je zákazníci hojně a s radostí využívají.

Přečtěte si také

Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely
Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely

Samoobslužné pokladny testuje firma už tři měsíce v prodejně na Černém Mostě. Tam spolehlivě fungují a u zákazníků se těší velké oblibě.

Na základě těchto pozitivních zkušenosti zavedl řetězec v pondělí 7. září 2020 samoobslužné pokladny také na prodejně ve Velké Chuchli. Během září a října jimi plánuje vybavit všechny své pražské prodejny.

Samoobslužné pokladny jsou v době koronavirové skvělým řešením

Díky samoobslužným pokladnám se mohou naši zákazníci rychleji pustit do svého projektu v domě či na zahradě. V době pandemie koronaviru a dodržování přísných hygienických opatření je další nespornou výhodou samoobslužných pokladen také eliminace kontaktu s personálem prodejny. Bezpečné nakupování je v současnosti naší prioritou,“ říká David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko.

Samoobslužné pokladny eliminují kontakt zákazníků s personálem Hornbach

Samoobslužné pokladny zákazníci obsluhují pomocí ručního skeneru a dotykové obrazovky, manipulace s nimi je tak velmi jednoduchá. Naskenovat na nich lze až deset položek, a poté zaplatit hotově či kartou. A v případě komplikací je zákazníkům vždy k dispozici personál, který je připraven ihned pomoci a zodpovědět případné dotazy.

Rekonstruujete? Nezapomeňte na důležité drobnosti

Self-Scan samoobslužné nakupování

Hornbach nabízí svým zákazníkům také samoobslužný nákup Self-Scan prostřednictvím mobilní aplikace. Ta kromě samotného nákupu na prodejně umožňuje lidem také objednat výrobky, sledovat své objednávky nebo plánovat projekty.

Při nákupu na prodejně stačí vybrat v aplikaci prodejnu, ve které se nacházíte a oskenovat příslušný výrobek. Poté vygenerujete QR kód, který už jen oskenujete na pokladně a zaplatíte. Při použití této aplikace lze tak platit na samoobslužných pokladnách ještě rychleji.

Nákup v Hornbachu si zákazníci mohou ulehčit pomocí samoobslužného nakupování Self-Scan Hornbach

Jak si vedou samoobslužné pokladny nad klasickými?

Samoobslužné pokladny nejsou v Česku žádnou novinkou. Provozuje je u nás většina řetězců s potravinami, nyní se už ale dostávají také do dalších odvětví. V létě je na svých dvou prodejnách zavedla například drogerie Rossmann.

Systém samoobslužných pokladen se rychle rozrůstá a je značně oblíbený. Přesto však většina zákazníků stále preferuje ty klasické. Při větších nákupech totiž osobní skenování položek zdržuje a může se protáhnout i o několik minut. Časově náročnější je pro nás oproti paní pokladní především vyhledávání pečiva či ovoce a zeleniny na počítači.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz