Vychytávky, které vám zpříjemní cestování. Nafukovací postel vás nadchne!

Pro pohodlné cestování potřebujeme pomocné doplňky.

Období, kdy v automobilech strávíme mnohem více času než jindy - je tady! Ne každý vůz oplývá nadstandardní výbavou. V některém se při dálkové cestě můžeme cítit i nepohodlně. Máme pro vás několik tipů, které vám cestu autem zpříjemní!

Přečtěte si také

Stažení výrobku: Oblíbená nemléčná rýžová kaše od Hami obsahovala bakterie salmonely
Stažení výrobku: Oblíbená nemléčná rýžová kaše od Hami obsahovala bakterie salmonely

Starší vozy? I s nimi se dá cestovat!

Typickým příkladem jsou auta kolem roku výroby 2005. V jejich výbavě příliš okouzlujících prvků nenajdeme. Představa, že s takovým vozem přejíždíme celou Českou republiku, nebo míříme do Chorvatska, je děsivá. Tvrdý volant, žádný USB adaptér, navigaci, aby držel spolujezdec a o pohodlnosti sedadel by se také dalo polemizovat. Někdy dokonce řešíme absenci klimatizace. Pokud zvážíme celoroční cestování, v zimě nám dá zabrat vymrzlý interiér nebo orosená okna. Někdo by možná poznamenal, že je to peklo! Jenže my známe vychytávky, které tyto indispozice hravě vyřeší.

Nedržte ten telefon!

Při průjezdu Prahou může být držení telefonu s navigací v ruce spolujezdce relativní pohoda. Zvlášť, když máte vedle sebe spolehlivého parťáka, který vás správně navede. Jenže co když jedete dále než 100 kilometrů? Kdo takovou vzdálenost bude křečovitě svírat mobilní telefon? Málokdo. Pořiďte si držák na telefon, který jednoduše připevníte k čelnímu sklu pomocí přísavky. Další variantou je držák na mobilní telefon do ventilace, pořídit se dá i s bezdrátovým nabíjením. Velmi oblíbeným typem držáku mobilního telefonu, nebo tabletu v autě jsou magnetické držáky. Instalace je velmi jednoduchá - postačí pouze zasunout držák do větrací mřížky a na telefon nalepit kovovou kontaktní destičku (případně ji schovat pod obal telefonu) a je hotovo. Pak už stačí telefon jen přiblížit jeho zadní stranou k držáku a vlivem magnetické síly se sám aretuje na držáku. Držák nabízí totožnou stabilitu jak ve vertikální tak i v horizontální poloze.

Kam s telefonem? Držák na mobilní telefon je nepostradatelný.

Každé auto může mít USB nabíječku!

Je logické, že si po cestě budeme chtít něco vyfotografovat, spolujezdec si zatelefonuje, pak se stejným zařízením necháme navigovat až do cílové destinace… Baterie mobilních telefonů není bezedná. Proto zaručeně využijete USB adaptér, která zapojíte místo obvyklého zapalovače. Rozhodně se vyplatí mít s sebou na cesty i minimálně 1 nabitou powerbanku. Nabijete z ní několik telefonů najednou. Doporučujeme nešetřit a pořídit si powerbanku s velmi vysokou kapacitou baterie. 

Budiž tma!

Starší automobily obvykle nemají zatemněná okna. Z toho důvodu se často potýkáme s protivnými slunečními paprsky, které nás oslňují a zabraňují ve výhledu. Na předních sedadlech toto řeší výklopné stínítko nad hlavou pasažérů. Jenže co osoby vzadu? Pořiďte si sluneční rolety boční s přísavkami. Kdykoli je můžete stáhnout a vytvořit si příjemný stín v zadní části auta a nebo je jednoduše zmáčknutím tlačítka vytáhnete a nepřekáží ve výhledu. Pořídit se dají i s dětskými motivy. Na internetu jsme také našli navlékací clonu na boční okno auta. Toto stínítko nepotřebuje ke své aplikaci na okénka auta žádné přísavky ani háčky. Jednoduše se navlékne na okno při otevřených dveřích a po zavření zakrývá celý výhled.

nafukovací matrace do auta ocení každý cestovatel

Přespat v autě? Žádný problém!

Máme tip na nafukovací matraci do automobilu. Nafouknutí je jednoduché díky přiložené elektrické pumpě s napájením 12 V z cigaretové nabíječky a trvá zhruba 3 minuty. Matrace se skládá ze tří samostatně nafukovacích částí, které je možno dle potřeby skládat. Úroveň nafouknutí bočnic je možné přizpůsobit velikosti respektive šířce vašeho vozu tak, aby přesně do prostoru zapadla. Laicky řečeno, ustlat si můžete v jakémkoli SUV, případně kombi automobilu. 

Nepohodlná ošklivá sedadla

Jsou vaše sedačky už léty ušpiněné, nepohodlné a špatně se vám v nich sedí? Pořiďte si autopotahy, které sedadlo nejen zkrášlí, ale také změkčí. Cestování se hned stane přijatelnějším a pohodlnějším. Pokud vás bolí záda z dlouhého cestování, pak jistě oceníte bederní podložku s paměťovou pěnou.

Cestování s dětmi

Kapsáře, které se upevní na sedadlo řidiče a spolujezdce zná asi každý rodič. Děti si do těchto organizérů ukládají své hračky při cestování a nebo svačinky. Pokud cestujete na delší vzdálenost pořiďte dítěti i cestovní krční límec, pro případ, že usne, aby ho nebolelo za krkem. Návlek na bezpečnostní pás z paměťové pěny je také položka za pár stovek, ale dětem zpříjemní cestu. Stejně jako praktický držák na tablet, který jednoduše umístíte na opěrku hlavy v autě. Držák zajistí vašemu zařízení bezpečí při zachování plného přístupu k dotykové obrazovce, připojení napájení i konektoru pro sluchátka. Vaši malí pasažéři budou mít o zábavu postaráno a vy klid na řízení.

Tip: Interiérové zrcátko pro kontrolu zadních sedadel, které pomocí přísavky, nebo klipu připevníte na čelní sklo automobilu a jednoduše tak máte přehled o tom, co se děje vzadu, ať už cestujete s dětmi nebo pejskem. 

Dejte volantu nový říz!

Volant se za několik let pravidelného používání ohmatá. Je tvrdý a nevzhledný. Pro řidiče se jedná o nelehký oříšek, který je dosti otravný. Řešením je potah na volant, který se prodává v různých velikostech, aby přesně padl. Na výběr máte z mnoha druhů dekoračních prvků i barev. 

Parťák pro parné léto i mrazivou zimu 

Pomocník, který řeší dvě nepříjemnosti naráz. Trpí vaše auto v zimě zamrzlými okny? Je ve vašem autě v létě nesnesitelné horko? Pokud ano, zaměřte svou pozornost na clonu na přední sklo auta. Vyrobili ji ze speciálního materiálu, který odráží sluneční paprsky a zároveň zabraňuje zamrzání skla. 

Pokud v autě nemáte klimatizaci můžete si pořídit ventilátor do auta. Ten se jednoduše připojí do prostoru pro zapalovač a na palubní desku jej upevníte pomocí přísavky - vzduch v automobilu rozproudí, ale klimatizaci nenahradí. V prodejnách je i ve verzi s USB nabíjením a klipsem pro uchycení třeba na stínítko. 

Pořádek v kufru 

Brašny a organizéry do auta pomohou s efektivním uspořádáním různorodého příslušenství v kufru auta a případně umožní i jeho snadné přenášení. Jsou vybaveny protiskluzovými prvky, takže v autě pevně drží na svém místě! Pokud cestujete se psem, vyplatí se investovat do podložky pro psy - na zadní sedadlo, nebo do prostoru kufru. Upevnění je pomocí suchého zipu nebo háčků o opěradla sedaček. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz