Hanka Kynychová prozradila, co nesmí chybět v její lednici a jak nakupuje v době koronaviru

Známá cvičitelka Hanka Kynychová poskytla Kupi Magazínu rozhovor o nakupování během koronavirové epidemie Jiří Jevický

Až do konce dubna platí nouzový stav. Vláda představila harmonogram uvolňování opatření, ve kterém se s otevřením posiloven a fitness center bez využití zázemí počítá až ve třetí vlně od 11. května. Vyzpovídali jsme cvičitelku Hanku Kynychovou, která je majitelkou vyhlášeného fitness klubu v Praze a nyní zdarma poskytuje lekce na svých facebookových stránkách.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Hanko, jak často vyrážíte na nákup potravin v době nouzového stavu? 

Ze začátku jsem se snažila nevyrážet vůbec a využívala jsem toho, co jsme ještě měli doma v zásobách. Alespoň jsem si udělala pořádek ve špajzu a v mrazáku. Teď už občas vyrážím a jsem ráda, že jsem dostala roušky, které mi ušila na Moravě moje sestřenice. Jsem tak chráněná. Tam, kam chodím nakupovat, mají jednorázové rukavice a dezinfekci na dostupných místech. Tato opatření jsem uvítala. Snažím se nechodit pro malichernosti, ale sepsat si nákup, abych do obchodu musela jít opravdu minimálně. 

Využíváte i služby rozvozu potravin domů?

Zatím jsem tuto službu nikdy nevyužila, a to ani před touto epidemií. Mám ráda, když si potraviny můžu vybrat sama.

Tip: Hanka na svých facebookových stránkách Fitko Hanky Kynychové pravidelně živě vysílá, a vy tak máte možnost si v pohodlí svých obýváků se známou trenérkou zacvičit. 

Zásobila jste se nějak ještě před tím, než vláda nařídila nouzový stav?

Ne, neměla jsem na to čas. A nevěřila jsem tomu, že by nám vláda zakázala chodit ven. Panikařila jsem jen v případě, kdy se z pátku na sobotu zavřela většina obchodů a služeb. Chtěla jsem v době karantény rekonstruovat fitko a vše bylo tak rychlé, že jsem samozřejmě neměla nakoupeno. Neuměla jsem si představit, že když už nemůžu cvičit, že nebudu moct ani pracovat na zlepšení prostředí ve fitku nebo doma. Naštěstí se toto opatření zmírnilo a do obchodů se stavebním a malířským materiálem už můžeme.

Co nesmí nikdy chybět u vás doma v lednici? 

Nikdy nesmí chybět kysané zelí, bezlaktózové jogurty pro děti, vajíčka, máslo a mám ráda i dobrou a kvalitní paštiku.

Co slevové akce? Sledujete je během roku, nebo to jde úplně mimo Vás?

Jde to úplně mimo mě. Asi by se mi to při naší pětičlenné rodině vyplatilo, ale nejsem v tom systematická, takže nevím, kdy jaký řetězec co nabízí, od kdy akce začínají, kdy končí... Takže to není nic pro mě. 

Váš oblíbený obchod, kde nakupujete? 

Pravidelně chodím do Lidlu, kvůli kvalitě a ceně potravin. Velmi ráda mám Billu, ale potraviny se mi zde zdají dražší, takže zde nakupuji jen občas. No a nejčastěji chodím do Alberta, který mi sice až tak nevyhovuje, ale mám ho po cestě z práce domů.

Hanka Kynychová během vládních opatření, kdy jsou zavřená fitka, cvičí online Jiří Jevický

Jaké aplikace ve vašem mobilu, které se týkají nakupování nebo vaření, používáte? 

Vůbec žádné. V mobilu mám pouze aplikace pro učení dětí. 

Tip: Mobilní aplikace Kupi.cz v chytrých telefonech hlídá slevy v obchodech

Stačí si ji stáhnout a budete mít všechny akční letáky a slevy jako na dlani. Více o mobilní aplikaci se dočtete v našem článku: Na rodinné finance chytře: Aplikace, která může při nakupování ušetřit tisíce

Co byste vzkázala prodavačkám a zaměstnancům obchodů v této nelehké době?

Všem zaměstnancům držím palce, aby je koronavirus minul, protože jsou denně vystaveni tisícům lidí, kteří by pod rouškou mohli být nositeli tohoto viru. A až to všechno pomine, ať si můžou dopřát alespoň pár dní dovolené.

Tip: Potěš pokladní je výzva, která zaplavila internet 

Na internetu koluje nová výzva: Poděkuj své pokladní. Zapojte se do ní ještě dnes i vy. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz