Znáte nanokosmetiku pro auta? Dokáže ochránit lak a funguje jako tekutý stěrač

Víte, že nanokosmetika dokáže ochránit lak auta a prodloužit jeho životnost?

Nanotechnologie, nanočástice, nanokosmetika. Tato slova jsou skloňována velmi často jako něco moderního a převratného. Za posledních 10 let tyto nanopomůcky totiž doslova ovládly trh s autokosmetikou. Proč tomu tak je? A měli byste nanokosmetiku používat?

Přečtěte si také

Značka Nestlé schytává kritiku ze všech stran – a není jediná. Její výrobky mají být nezdravé
Značka Nestlé schytává kritiku ze všech stran – a není jediná. Její výrobky mají být nezdravé

Co to nano vlastně je?

Nanotechnologie se zdaleka netýká jen automobilů. Je využívána snad v každém odvětví průmyslu. Nejčastěji je ale spojována právě s kvalitní autokosmetikou, která dokáže ochránit karoserii auta před působením vnějších vlivů a chátráním. Laboratorní testy ČVUT v Liberci prokázaly, že ochrana karoserie nanokosmetikou je velmi efektivní a účinná. Ochrana, kterou díky nanokosmetice získáte, zlepší vzhled i životnost vašeho auta a po aplikaci na laku vydrží 8 až 12 měsíců. Po karoserii auta, na kterém byla aplikována kvalitní nanokosmetika, se nečistoty jednoduše svezou a neuchytí.

Důkladné mytí je základ

Aby nanokosmetika na karoserii vašeho vozu působila co možná nejefektivněji, je nutné ho nejprve dokonale umýt, a to alespoň dvakrát. Čím důslednější při mytí auta budete, tím lepšího výsledku s nanokosmetikou dosáhnete. Při posledním mytí karoserie již přichází do hry první nanohráč, kvalitní šampón s nanočásticemi. Poté vůz důkladně opláchněte čistou vodou a vysušte do sucha.

Ošetřujete-li lak auta nanokosmetikou, na automyčky rovnou zapomeňte

Štít pro karoserii

Po umytí následuje aplikace ochranné politury, která je ještě zásadnější než samotné mytí. Tu nanášejte po karoserii jemnou utěrkou z mikrovlákna. Ta je součástí i dárkového balení nanokosmetiky NANO4YOU, která je v Autokelly až do 20. ledna ve slevě za 399 Kč. Prostředek na ochranu karoserie nabízí také Pikatec – Diamond Nano Armour koupíte za 1399 Kč.

Po nanesení nechte polituru 2 až 5 minut působit, poté ji rozleštěte do vysokého lesku a přesuňte se k další části auta. Abyste dosáhli co možná nejlepšího výsledku, doporučuje se aplikovat po zaschnutí ještě druhou vrstvu tohoto ochranného štítu. Ta totiž vyrovná opravdu veškeré nerovnosti. Pro dokonalý účinek nechte polituru 24 hodin vytvrdnout. Chcete-li, aby opravdu správně fungovala, její aplikaci byste nikdy neměli provádět na přímém slunci nebo na dešti!

Ochránit lze i skla a interiér

Nanokosmetika nechrání jen lak auta. Skvěle fungují i nanospreje na skla. Zásadní rozdíl mezi obyčejným autosklem a tím ošetřeným nanokosmetikou poznáte za deště. Kapky vody totiž na skle neulpívají a pojedete-li rychlostí alespoň 50 km/h, voda bude v kapkách sama stékat pryč z okna, a vy tak v podstatě nebudete potřebovat stěrače.

Chcete, aby interiér vašeho auta vypadal jako nový? Klasické silikonové čističe na desce auta často zanechávají mastný film. To se však nestává u nanokosmetiky, která čistí plast, dřevo i kožené sedačky auta.

Čisticí přípravky s nanočásticemi v interiéru nezanechávají mastný film

Nanonástrahy

Nanokosmetika zní trochu jako zázrak. Pokud ale ošetřujete auto nanokosmetikou, musíte dodržovat i jistá pravidla. Například byste se od teď měli vyhýbat klasickým automyčkám. Agresivní saponáty, kterými zde auta myjí, totiž narušují ochrannou vrstvu vytvořenou nanokosmetikou. Dobře vybírejte i při samotném nákupu nanokosmetiky a vždy kupujte produkty vhodné pro běžné uživatele. Některou profesionální kosmetiku totiž mohou aplikovat jen specializované firmy! Pokud byste se snažili takovýto přípravek aplikovat sami, může se stát, že neodborný zásah na kapotě vytvoří spoušť, která půjde jen velmi špatně dolů.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz