Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka

S přípravou vánočního cukroví vám pomůže hned několik kuchyňských pomocníků

Do Vánoc nám sice ještě nějaký ten pátek zbývá, ale přípravy na sváteční období jsou v plném proudu. Hospodyňky, které pečou cukroví, jsou totiž v jednom kole. Čím víc druhů je čeká, tím větší je mnohdy stres z toho, jak všechny včas připravit. Nehodila by se přeci jen nějaká profesionální pomoc v kuchyni?

Přečtěte si také

Pochutnejte si na portském víně. Poradíme, jak jednoduše v obchodech poznat to pravé od napodobenin
Pochutnejte si na portském víně. Poradíme, jak jednoduše v obchodech poznat to pravé od napodobenin

Opravdu najemno

Není nezbytně nutné, abyste v kuchyni nechali tělo i duši. Domácí a s láskou pečené cukroví bude stejně tak dobré, pokud si při jeho přípravě vypomůžete technickými vymoženostmi! Je totiž spousta úkonů, které ani sebešikovnější hospodyňka nezvládne lépe než stroj. Jedním z nich je třeba mletí ořechů, které při pečení voňavých pracen a křehkých rohlíčků nebere konce. I když se budete snažit sebevíc, nožem ořechy nikdy nepokrájíte tak jemně, jako to udělá mixér. Nemáte v kuchyni místo nazbyt nebo se nechcete prát s velkým strojem? Tyčových mixérů, které nabízí hned několik funkcí, je na trhu spousta. Nemusíte utratit ani 1000 Kč, abyste si pořídili šikovného kuchyňského pomocníka, který nejen namele ořechy, ale vyšlehá i krém, rozmixuje polévku nebo nadrtí led.

Tyčový mixér

 • Jednoduše se ovládá a čistí
 • Díky kompaktním rozměrům se dobře skladuje
 • Není vhodný pro dlouhé mixování, během provozu je nutné držet spínač
 • Může obsahovat příslušenství pro šlehání či sekání, čímž se stává multifunkčním mixérem

Výhody:

 • Nízká cena
 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • Jednoduché ovládání i údržba

Nevýhody:

 • Nižší výkon
 • Během mixování je nutné držet spínač
Vyšlehat dokonalý sníh na pusinky nebo kokosky? S tím vám pomůže šikovný ruční mixér

Sníh letos bude

Zdobíte stromeček sladkými pusinkami z bílkového těsta? Nebo na vašem stole nesmí chybět nadýchané kokosky? Pak každý rok šleháte bílkový sníh, až vám hrozí tenisový loket. Velmi užitečným kuchyňským pomocníkem je ruční mixér. Je docela skladný a během chviličky vyšlehá dokonale lesklý sníh, za který se by se nemusel stydět ani profesionální cukrář. Jestli máte letos na Vánoce nižší rozpočet, nákup ručního mixéru vás rozhodně nezruinuje. Koupíte jej už za pár stovek korun. Většina z nich se prodává se dvěma sety metliček, které dokážou šlehat nebo hníst. Pomohou vám tedy i s přípravou lehčích těst, pokud nevlastníte velkého kuchyňského robota. A při tvoření sladkých krémů ke slepování cukroví byste těžko hledali lepšího asistenta.

Těsto na vánočku nebo perníčky potřebuje dlouhé hnětení, aby byl výsledek perfektní

Svaly nebo motor?

Těsto na perníčky, vánočku nebo třeba domácí chleba potřebuje řádně a dlouho hníst. A že to je pořádná námaha, ví každý, kdo to někdy zkoušel. Pečete-li rádi a nechcete-li se v kuchyni strhnout, napište si letos Ježíškovi o kuchyňského robota. Jde sice o dražší investici, ale pokud Ježíškovi slíbíte čerstvou nadýchanou vánočku, určitě ho obměkčíte! Levnější kuchyňské roboty seženete již za 4 000 Kč, za renomované značky si připlatíte i třikrát tolik. Vybírat pak můžete z široké škály barevných variant tak, aby vám nový pomocník dokonale zapadl do designu kuchyně. Pro kuchyňského robota navíc najdete využití celoročně. Poradí si totiž s jakoukoliv přípravou. Kromě dokonale hladkého těsta umí i namlít maso, odšťavnit citrusy nebo třeba naplnit domácí klobásy.

Kuchyňský robot Catler KM 8012

 • Celokovové provedení včetně metel a nerezové 5 litrové mísy
 • Jedním přístrojem můžete šlehat, míchat, plnit klobásy nebo vytvářet cukroví
 • Velmi tichý chod a velký přehledný displej s načítáním času
 • Cena 12 999 Kč 

Kuchyňský robot Sencor STM 6356

 • Celokovový robot s bajonetovým systémem, výkyvným ramenem a tepelnou pojistkou proti přehřátí 
 • 8 rychlostí a velká nádoba o objemu 1,5 kg těsta
 • Planetární systém hnětení, míchání a šlehání zaručuje bezezbytkové promíchání obsahu mísy
 • Cena 3 999 Kč 
Kuchyňský robot je sice dražší investicí, ale jeho pomoc využijete po celý rok

Na gram přesně

Cukrařina není řemeslo, ale umění. Chcete-li, aby se vám sladké recepty povedly, určitě sami víte, jak důležité je dodržovat přesné poměry ingrediencí. Někdy i rozdíl pár gramů stačí, aby všechna práce přišla vniveč. Opravdu doma pořád vážíte na retro váze s posuvným závažím? Věnujte ji radši do muzea a kupte si váhu digitální. Ta dokáže rozpoznat každý gram a vaše výrobky tak budou opravdu vychytané! Zvolit můžete jednodušší plochou váhu, na kterou umístíte vlastní misku, nebo si koupit typ, který již nádobu obsahuje. Některé kuchyňské váhy zvládnou odměřit nejen gramy suchých ingrediencí, ale i mililitry mléka nebo vody. Pokud chcete opravdovou vychytávku, kupte si tu, která vám vypočítá i počet kalorií, cholesterolu nebo tuku ve vážené surovině. Ale pro klid duše na ní raději začněte vážit až v lednu!

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!