Toužíte po zdravé střevní mikroflóře? Vyzkoušejte pití kefíru: 1 litr týdně umí divy

Kefír má mnoho blahodárných účinků

V dnešní době na náš organismus ze všech stran útočí nejrůznější škodliviny, a proto není divu, že to občas odnese i náš žaludek. Jedním ze způsobů, jak si zajistit dobré prostředí ve střevech, je podle odborníků pití kefíru. Co je tedy tak úžasného na tomto mléčném nápoji?

Přečtěte si také

5 tipů na levnou proměnu ložnice. Vyspěte se do růžova a konečně mějte dost úložného prostoru
5 tipů na levnou proměnu ložnice. Vyspěte se do růžova a konečně mějte dost úložného prostoru

Co je kefír?

Kefír je zkvašený mléčný nápoj, který vzniká kvašením kefírových zrn. Mezi látky, které se nacházejí v kefírových zrnech, patří například prospěšné bakterie Lactobacillus acidophilus či Bifidobacterium bifidum a kvasinky mléčného kvašení. Ty pomáhají ve střevech vytvořit prostředí, které odpuzuje škodlivé bakterie. Zvyšuje se tím odolnost těla vůči chorobám, nájezdům nezdravých toxinů a také oslabení organismu v obdobích stresu.

Díky vlastnostem kefíru mohou tento mléčný produkt pít i lidé s intoleranci laktózy, kteří v jiných případech trpí po konzumaci mléčných produktů žaludečními potížemi. Po vypití kefíru se uvolňuje i svalové napětí v našem těle a tím nám tento zkvašený nápoj pomáhá celkově regenerovat. Pro maximální pozitivní efekt se vyplatí pít týdně litr kefíru (v několika menších dávkách, samozřejmě). Když pít kefír začnete, dejte svému tělu nějaký čas na to, aby si na nové baterie zvyklo a hned to s jeho konzumací nepřehánějte. Sice je kefír označovaný jako superpotravina, ale všeho s mírou.

Kefír prospívá i dětem

Jak kefír prospívá vašemu tělu?

Kefír má blahodárné účinky na mnoho oblastí a systémů v našem těle, nejenom na prostředí ve střevech a žaludku. Pro ty, kteří často trpí nemocemi, se vyplatí pít kefír pro jeho vliv na imunitní systém. Antibakteriální efekt kefíru pomáhá udržet tělu odstup od infekcí.

Kefír je stejně jako další mléčné produkty vynikajícím zdrojem vápníku, který buduje zdravější a silnější kosti. Probiotika nacházející se v kefíru pomáhají vápníku a dalším důležitým živinám se lépe vstřebávat. Proto je dobré nechat na kefír navyknout děti, jejichž kosti se vyvíjí a potřebují všechnu možnou výživu.

Kefír by měli pravidelně pít i lidé, kteří trpí alergiemi. Alergie jsou totiž často způsobeny špatným bakteriálním prostředím v organismu a kefír pomůže vytvořit mikroflóru, která si s alergeny lépe poradí.

O něco méně známý je vliv kefíru na nádorová onemocnění. Nové studie postupně ukazují, že pití kefíru zastavuje růst nádorů a pomáhá prevenci nejrůznějších druhů rakoviny. Neznamená to, že kefír je zázračný lék na rakovinu, ale vzhledem k ostatním výhodám kefíru prakticky není důvod, proč jej nepít (samozřejmě ne každému kefír nutně chutná).

O stáří se někdy mluví jako o nemoci a podle některých teorií hraje střevní mikroflóra jednu z hlavních rolí v jeh procesech. Pravidelné pití kefíru tedy zajišťuje dlouhověkost zlepšením zažívání, zabraňuje nemocem a chrání tělo před nebezpečnými látkami z prostředí.

kefír pomáhá střevní miklofloře

Kefír pro krásu

A závěrem zajímavost především pro dámy. Kefír se dá použít nejenom pro zlepšení vnitřního prostředí organismu, ale také pro kosmetické účely. Lidem se suchými kořínky vlasů pomohou pravidelné kefírové masky, které dokáží nastolit rovnováhu vlhkosti vlasů. Aplikovat byste měli masky každý týden po dobu 2 měsíců. Po 2 týdnech byste měli pozorovat celkové zvlhčení vlasů. Vlasy budou poddajnější a lépe se po kefírové masce češou. Nanášet kefírovou masku lze i na pokožku, která potřebuje pravidelně zvlhčovat. Kefír zajistí vašemu tělu pohodu zevnitř i navenek.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz