Co jíst na Velký pátek nebo Bílou sobotu? Takhle by mělo vypadat tradiční velikonoční menu

Jak jíst na Velikonoce? Pixabay

Možná jste si už vytvořili plán na velký velikonoční úklid, poznačili si tipy na malování vajec a teď už vám chybí jen ten správný velikonoční jídelníček. Víte, co byste měli jíst třeba na Škaredou středu? A že na Zelený čtvrtek nemusíte jíst jenom špenát?

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Před Velikonocemi končí doba postní

Velikonoce jsou pro mnohé svátky jara, pro křesťany však představují to nejdůležitější období vůbec. Letos připadá Velikonoční neděle na 4. dubna, ale velikonoční období pro věřící začalo už 17. února Popeleční středou. Tehdy začíná postní doba trvající až do Zeleného čtvrtka, který letos připadá na 1. dubna.

Škaredá středa, 31. března: Vařte a pečte škaredě!

Tento den se do historie křesťanství zapsal jako den, kdy Jidáš zradil za třicet stříbrných Ježíše. I právě proto se na škaredou středu pečou jidáše, které mají svým tvarem připomínat provaz, na kterém se Jidáš později kvůli špatnému svědomí oběsil. Ale pozor, ve středu jidáše ještě nejezte!

Že je tato středa škaredá, ovšem neznamená, že byste se měli na ostatní škaredit, právě naopak – mohlo by vám to totiž zůstat. Abyste tedy uctili tradici, raději si něco škaredého uvařte či se jednoduše pusťte do pokrmů, které se vám často nepovedou. Směs brambor a všeho možného, připečené placky či potrhané palačinky, dnes je jejich den!

A jestliže se vám jako naschvál povedou krásné a ukázkové palačinky, chcete-li dodržet tradici, měli byste je alespoň roztrhnout. Anebo, pokud nemáte to srdce, na ně můžete třeba čokoládovým topingem namalovat škaredého smajlíka. I to se počítá.

Ne abyste palačinky ve středu udělali bezchybné! Ben Kerckx / Pixabay

Zelený čtvrtek, 1. dubna: Jezte zelené, ale neomezujte se jen na špenát

Na Zelený čtvrtek si křesťané připomínají poslední večeři Páně. Ke snídani byste si tak měli dát středeční jidáše potřené medem, abyste byli následně zdraví po celý rok. Jak už však název napovídá, Zelený čtvrtek je hlavně o zelených pokrmech. I přestože se v českých domácnostech nejčastěji vaří špenát, fantazii se meze nekladou – hlavní je zelená barva.

Uvařit tak lze klidně hráškový krém, kopřivový „špenát“, zelené saláty, těstoviny se zeleným pestem (ať už použijete špenátové či domácí z medvědího česneku) nebo si klidně udělejte zelené smoothie. A mimochodem, nezapomeňte si k dobrému obědu či večeři dát také dobré zelené pivo!

Tip: „Ozelenit“ smoothie se dá jednoduše i s použitím mladého ječmene, chlorely či spiruliny.

Tradiční pokrm na Zelený čtvrtek – špenát s čímkoli RitaE / Pixabay

Velký pátek, 2. dubna: Postěte se

Zatímco si ve čtvrtek můžete dopřát netradiční zelené pochoutky, Velký pátek je dnem půstu. Úplně nejlepší by proto bylo, kdybyste se postili zcela – tedy kdybyste za celý den nepozřeli ani sousto a pili jenom vodu. Protože to však může být těžké, existuje i mírnější forma – na celý den vypusťte ze svého jídelníčku maso a živočišné produkty. Ano, včetně ryb.

Podle postní praxe byste se také měli za tento den do sytosti najíst pouze jednou. Tolerována jsou ještě dvě další jídla, ta by nicméně měla být střídmější. Výjimku mají ti, kteří se takto ze zdravotních důvodů postit nemohou a samozřejmě malé děti. A čím se tedy vůbec zasytit?

Nabízí se nejrůznější náhražky masa, jako je tofu či tempeh, anebo si připravte něco sladkého. Ale pozor, i vejce jsou živočišného původu, takže pokud byste chtěli dodržovat Velký pátek opravdu příkladně, připravit si nesmíte ani vdolky nebo použít máslo.

Bílá sobota, 3. dubna: Hodování začíná

Konec bylo půstům a týrání jídlem! Na Bílou sobotu se můžete těšit, protože v tento den budete mít v bříšku jako v pokojíčku. Na Bílou sobotu se totiž připravuje velikonoční nádivka, něco sladkého ke kávě a nezapomeňte ani na mazanec.

Boží hod velikonoční, 4. dubna: Nezapomeňte na beránka!

Nedělí Velikonoce vrcholí, a i v kuchyni by to proto mělo krásně vonět. Základem je masový vývar a jako hlavní chod se podává jehněčí maso, případně telecí či kůzlečí. Toto maso však není podmínkou – postačí, když si rozkrojíte sladkého velikonočního beránka, který by na stole rozhodně chybět neměl.

Jehněčí maso je lahůdka, u nás ale příliš silnou tradici nemá Shutterbug75 / Pixabay

Velikonoční pondělí 5. dubna

Právě na Velikonoční pondělí se před koronavirem chystalo nejvíce dobrot – chodili totiž koledníci. K zakousnutí se tak v domácnostech připravovaly chlebíčky, jednohubky, buchty a výborný oběd – a samozřejmě také něco ostřejšího na spláchnutí těch všech dobrot.

Letošní Velikonoce budou ale v covidovém módu, takže s vařenými vajíčky na večeři letos počítejte leda z obchodu – koledníci je totiž nevykoledují. V rámci zachování tradic nicméně můžete vajíčka alespoň uvařit, nazdobit a na večeři si z nich připravit vajíčkovou pomazánku, salát s majonézou či si je nakrájet na plátek chleba.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz