LEGO se chystá cílit na dospělé, sestavování stavebnice oživí hudba

LEGO Art 31199 Iron Man od Marvelu LEGO

Světoznámý výrobce stavebnic Lego Group chce v následujícím roce zabodovat také u dospělých. Nová strategie společnosti cílí na dražší stavebnice pro ty, kdo už dávno nejsou dětmi. Stavebnice Lego Technic, Lego Architecture a Lego Art, které jsou doplněny hudbou a mluveným slovem, bude společnost ještě více rozvíjet.

Přečtěte si také

10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!
10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!

Může Lego zaujmout dospělé?

Podle společnosti Lego Group jde o díru na trhu s nevyužitým potenciálem. Kromě dražších a propracovanějších stavebnic pro dospělé se Lego chystá propojit jejich sestavování také s mluveným slovem a hudbou

„Čím dál více dospělých si uvědomuje, že hraní si je nedílnou součástí celého života a pomáhá rozvíjet klíčové schopnosti a dovednosti. Vedle stabilního primárního cíle, kterým jsou stavebnice pro děti, tak proto v příštím roce obrátíme pozornost i k dospělým stavitelům,“ upřesňuje vizi firmy pro rok 2021 generální ředitelka Lego Trading pro Česko a Slovensko Adriana Jahňáková.

Skládání stavebnic bylo v uplynulém roce jednou z hlavních náplní času tráveného doma Freepik

Skládání umělců doplní i jejich hudba 

Za nápad cílit na dospělé a větší důraz na tento trh může v podstatě covid. Díky pandemii se do hraní s dětmi zapojily celé rodiny – což společnosti Lego Group přineslo výsledky. Nárůst prodejů zaznamenala již na začátku roku. Podle Andrey Jahňákové navíc u společných her většina rodin zůstala i po skončení přísných opatření během nouzového režimu.

Oblíbenými stavebnicemi se i mezi dospělými staly složitější a náročné typy z řady Lego Technic, Lego Architecture a Lego Art. Vybrané modely jsou již doplněny hudbou, některé dokonce mluveným slovem. Pokud tedy skládáte například slavný obraz Marilyn Monroe podle Andyho Warhola, můžete při tom poslouchat příběhy o životech obou umělců.

Tip: Chtěli byste vzdát hold legendární kapele uměleckým počinem? Stavebnice LEGO Art 31198 The Beatles vám umožní postavit si portrét jednoho z jejích čtyř členů. Součástí stavebnice je i nahrávka s nejslavnějšími hity této kapely a informacemi a příběhy o jejích členech. (CZC.cz 2 599 Kč).

LEGO Art 31198 The Beatles LEGO

Stavebnice slouží k relaxaci i společným hrám

Vzhledem k loňskému úspěšnému prodeji dražších stavebnic, které přispěly k růstu firmy, bude jejich prodej i v tomto roce pokračovat. Podle globálního průzkumu Lego Play Well Study v rámci 18 zemí navíc došlo k zajímavému odhalení – celé tři čtvrtiny dospělých touží najít nové způsoby kreativity, odpočinku a eliminace stresu. Jednoduché aktivity, jako jsou hrátky se stavebnicemi, mohou být jednou z cest, jak se aktivně uvolnit a odpočinout si

„Činnost, u které převažují složky manuální zručnosti, rytmičnosti, jednoduchosti a opakování, obvykle vedou ke klidu, relaxaci, pocitu předvídatelnosti a uklidnění. Zahrnout sem můžeme všechny činnosti od pletení, ručních prací přes zahrádkaření až po lepení modelů nebo hru s kostkami,“ komentuje průzkum psycholog David Špok. Průzkum Legu odhalil ještě jednu zajímavou skutečnost, a to že 9 z 10 rodin, které tráví alespoň minimální pravidelný čas společnou hrou, je spokojenějších a kreativnějších. Jedná se tak o snadný způsob, jak společně nejen s dětmi trávit čas doma

LEGO Art 31199 Iron Man od Marvelu LEGO

„Stavění přináší dospělým vedle zmírňování stresu také rozvoj důležitých dovedností, jako je rozvoj kreativity, řešení problémů, schopnost rozhodovat se, nebo poučit se z chyb. V následujícím roce chceme portfolio stavebnic pro dospělé dále rozvíjet a též své aktivity zaměřovat více i na kanály, kde svůj čas tráví právě potenciální dospělí stavitelé,“ dodala Jahňáková.

Tip: Milujete Lego nebo se vám prostě jen nápad cílit na dospělé líbí? Pak nezapomeňte sledovat letáky prodejen s hračkami na Kupi.cz, abyste neprošvihli akční ceny stavebnic pro vás a vaše děti. Nahlédnout můžete do letáků Dráčik, Bambule, Pompo nebo Sparkys.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz