Tipy, jak darovat peníze či poukázku k Vánocům originálně

Nelamte si hlavu s výběrem a darujte originálně peníze či dárkový poukaz Pinterest.com

Chcete se vyhnout zbytečným dárkům, které vaši blízcí nevyužijí? Nebo si s výběrem lámete hlavu, a ne a ne přijít na vhodný dárek? Darováním peněz či různých poukázek nikdy nic nezkazíte. Poradíme vám, jak je hezky a originálně zabalit, abyste nepředávali jen obyčejnou obálku.

Přečtěte si také

Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?
Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?

Mnoho lidí považuje darování peněz a poukazů za neosobní dárek bez nápadu. Přitom ruku na srdce, často jsou tyto dárky tou nejlepší variantou. Nehrozí, že si pod stromečkem rozbalíte něco, co se vám vůbec nelíbí a pravděpodobně to skončí schované ve skříni.

Lákavá bonboniéra

Takto darovanými penězi potěšíte každého, kdo má rád sladké. Kupte v obchodě dobrou bonboniéru, doma ji rozbalte a vyndejte pár bonbonů, které pak nahradíte penězi.

Bankovky můžete opatrně zmuchlat a vmáčknout do prázdného místa. Použít lze také mince, ty však raději připevněte izolepou, aby se po rozbalení nerozkutálely všude kolem.

Ozdobička na stromeček

Z poukázky nebo bankovky můžete vytvořit hezké ozdobičky. Na Štědrý večer je pak tajně pověsíte na stromeček a svým nejbližším řeknete, že na ně čeká dárek, který si musí najít.

Zabalte poukázku či bankovku do celofánu a přivažte na ni mašli, zvoneček či cokoliv jiného, aby výsledek vypadal jako ozdobička. Můžete je také stočit do ruličky a obvázat mašličkou. Fantazii se meze nekladou.

jak věnovat originálně bankovky a mince nejen k Vánocům? Pinterest.com

Origami pro šikovné

Pokud patříte mezi ty zručnější, pusťte se do skládání origami. Tvarů, které se dají složit, je spoustu, na Vánoce však budou vypadat nejlépe třeba stromečky či srdíčka. Na skládání budou vhodnější bankovky, určitě se vám ale podaří složit jednodušší tvar i z poukázky.

Origami můžete připevnit ke špejli a darovat tak originální zápichy. Nebo k nim připevněte háček či provázek a zavěste je na stromeček. Hezky budou vypadat ale i samotné v pěkné dárkové krabičce.

Vzkaz v láhvi

Snadný, a přitom krásně vypadající dárek, který potěší více než samotná obálka. Potřebovat budete hezkou skleněnou láhev a mašli. Využít jde například láhev od vína, jen z ní odstraňte etiketu.

Stočte bankovku či poukázku do ruličky a obvažte ji provázkem, aby ji pak obdarovaný snadno dostal ven. Na láhev pak připevněte pěknou mašli a máte hotovo. Dárek můžete nechat pod stromečkem jen tak, nebo ho dejte do dárkové taštičky.

Nemáte po ruce láhev? Nejvyšší čas ji koupit

Po jakém poukazu sáhnout?

Chtěli byste dát svým nejbližším hezký šperk, něco na sebe či novou dekoraci do bytu, ale nejste si jistí, co bude to pravé? Pak neuděláte chybu, pokud pořídíte dárkovou kartu.

V dnešní době mnoho obchodů nabízí možnost nabití určité finanční částky, za kterou si pak obdarovaný může v daném obchodě nakoupit, co bude chtít. Tato forma dárku je v posledních letech velmi oblíbená.

Možnost koupě dárkové karty či poukázky nabízí velká škála obchodů – od oděvů či kosmetiky přes knihy a potraviny až po nábytek. Zde přinášíme pár tipů na poukázky do obchodů, které vaši blízcí určitě využijí:

Dárkové poukazy jsou v posledních letech velmi oblíbené, nepodceňujte jejich zabalení Canva

Potraviny

Lidl, Kaufland, Tesco, Billa a mnoho dalších obchodů s potravinami nabízejí dárkové karty na nákup, které zakoupíte již d 250 Kč přímo v prodejnách. 

Kosmetika

Dárkový poukaz Notino: V Notinu aktuálně zakoupíte dárkový poukaz v elektronické podobě v hodnotě 500, 1 000, 1 500 a 2 000 Kč nebo tištěné podobě v hodnotě 1 000 či 1 500 Kč. Poukaz lze využít jak na e-shopu, tak v kamenné prodejně.

Dárková karta dm: Dárkovou kartu dm můžete zakoupit přes jejich online shop nebo na prodejně. Vložit na ni lze libovolnou částku až do výše 5 000 Kč. Platnost karty je 10 let.

Nábytek a bytové doplňky

Dárková karta IKEA: Na tuto kartu lze vložit libovolnou částku a zároveň má neomezenou platnost.

Dárkový poukaz Bonami: Bonami je e-shop, který nabízí nejrůznější designové kousky do domácnosti. Koupit zde můžete tištěné či elektronické poukazy s hodnotou 200, 500, 1 000, 2 000 a 5 000 Kč.

Obchodní centra

Novinkou posledních let je možnost koupě dárkové karty do celého obchodního centra. Majitel může touto kartou platit v libovolných prodejnách v daném nákupním centru.

Nákupní centrum v Praze Wiestfield Chodov nabízí nabití dárkové karty od částky 500 Kč do 3 500 Kč s platností 1 rok. Stejné možnosti nabízí třeba i Metropole Zličín v Praze. Veškeré potřebné informace vždy zjistíte na stránkách obchodního centra, které si vyberete.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz