Otevírací doba v obchodech 17. listopadu 2020. Jak budou otevřeny potraviny a hobby markety?

Jak budou otevřeny obchody 17. listopadu 2020 Canva

Již zítra 17. listopadu oslavíme státní svátek Den boje za svobodu a demokracii. Jelikož však svátek připadá na úterý, máme před sebou jeden den volna v týdnu navíc. Jak to bude v obchodech? Budou mít otevřeno Billa, Kaufland, Lidl, Tesco, Globus nebo Albert? A nebo využijí den volna a nechají své prodavače odpočívat doma? A co hobby markety Obi, Baumax nebo Hornbach?

Přečtěte si také

Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény
Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény

Od 1. října 2016, kdy vstoupil v platnost zákon o prodejní době, spousta Čechů dodnes neví, jaké obchody jsou na státní svátky zavřené a jaké ne. Týká se tento zákon i 17. listopadu?

Svátky, kdy musejí mít obchody s prodejní plochou nad 200 m² zavřeno:

  • 1. ledna – Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok
  • Velikonoční pondělí
  • 8. května – Den vítězství
  • 28. září – Den české státnosti
  • 28. října – Den vzniku samostatného československého státu
  • 24. prosince – Štědrý den, otevřeno jen do 12 hodin
  • 25. prosince – 1. svátek vánoční
  • 26. prosince – 2. svátek vánoční

Otevírací doba 17. listopadu 2020

V letošním roce připadá 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii na úterý a protože tento státní svátek spadá mezi dny, na které se zákon o prodejní době nevztahuje, všechny obchody tento den mohou být otevřené bez omezení. Bohužel, vládní nařízení, které má vyšší pravomoce, v těchto dnech povoluje otevřít pouze některé obchody. Naštěstí mezi výjimky patří právě potraviny. 

Billa

V úterý 17. listopadu na Den boje za svobodu a demokracii ponechává BILLA všechny své supermarkety otevřené. Zákazníci tak budou moci nakupovat standardně, jak jsou zvyklí, a to do 20.00 hodin. 

Základní potraviny budou zákazníci moci nakoupit i po 20.00 hod. bez jakéhokoliv omezení na 75 čerpacích stanicích Shell s konceptem BILLA stop & shop,“ uvedla pro Kupi.cz tisková mluvčí Billa Dana Bratánková. 

Lidl, Penny i Tesco: Otevírací doba 17. 11. 2020

Také další velké řetězce se rozhodly nechat 17. listopadu všechny své prodejny otevřeny, tak jak jsme zvyklí. 

Jak budou otevřeny 17. listopadu 2020 hobby markety? 

Obi, Uni Hobby, Baumax i Hornbach: Všechny hobby markety musejí být kvůli restrikcím vlády pro běžné zákazníky zavřeny, s výjimkou zahradních center. Hobby market je otevřen celý pouze pro živnostníky, kteří se prokážou platným živnostenským listem, a to i v neděli.

Běžný zákazník si zde může vyzvednout zboží objednané přes „Rezervuj a Vyzvedni“, a to i 17. 11. 2020, protože všechny obchody, jako jsou Uni Hobby, Obi, Baumax, Hornbach i Mountfield, budou mít běžnou otevírací dobu, jako kterýkoliv jiný pracovní den v tomto týdnu. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz