Kaštanová nádivka

Časová náročnost: 1 hod
Obtížnost: Střední
Cena: 76 Kč
Redakce Kupi.cz
25. října
Kaštanová nádivka v kuřecí roládě servírovaná na talíři, na dřevěném stole spolu s vidličkou, nožem, petrželkou, pečivem Ilustrační foto: Gestiafoto / Shutterstock.com

Kaštanová nádivka je delikatesa, kterou si můžete vychutnat na podzim. Pokud v kuchyni rádi experimentujete, tento recept je pro vás jak dělaný. Nádivku můžete připravit jako samostatné jídlo, případně ji vložit do kuřete, krůty nebo do masové rolády. V každém případě bude výsledek stát za to.

Recept kaštanová nádivka vás vyjde na 19 Kč za 1 porci. 4 porce uvaříte za 76 Kč.

Ingredience

Ingredience na recept koupíte výhodně v obchodě Albert za 76 Kč*
*Cenu odhaduje Kupi na základě akčních a běžných cen a je orientační. Našli jste chybu? Dejte nám vědět na e-mail [email protected].

Postup přípravy

 • 1

  Nejprve si nařízneme slupky plodů kaštanů do kříže, vytvoříme řezy dlouhé zhruba 2 cm a 0,5 cm hluboké. Kaštany řežeme na vypoulené straně – pro snadnější řezání je vhodné ponechat je předtím několik hodin ve vodě.

 • 2

  Jedlé kaštany hodíme do vařící vody a ponecháme v ní cca 9 minut. Poté vezmeme utěrku, zabalíme je do ní a přes látku kaštanům rozdrtíme skořápky.

 • 3

  Rohlíky nakrájíme na malé kousky, vložíme do hlubší mísy a pokropíme mlékem.

 • 4

  K nasáklému pečivu dáme oloupané a nasekané kaštany, máslo utřené se žloutky a přidáme nasekanou petrželku.

 • 5

  Směs osolíme a opepříme, přidáme muškátový květ.

 • 6

  Poté ušleháme sníh ze zbytku vajíčka a přimícháme.

 • 7

  Vzniklou nádivku můžeme péct samostatně nebo ji vložit do kuřete, krůty, masové rolády. Pokud ji pečeme samostatně, přendáme ji do pekáčku a pečeme 30 až 45 minut při 180 °C.

Líbil se vám recept Kaštanová nádivka? Sdílejte jej a podělte se o něj se svými přáteli.