Jak vybrat zahradní nábytek? Je lepší ratanový, plastový, kovový nebo ten z masivu?

I umělý ratan vykouzlí na terase příjemné posezení Canva

Odpočinková zóna na zahradě, terase či v altánu zasluhuje vaši pozornost. Na zvoleném designu sedacího nábytku závisí celkové dojmy relaxačního a odpočinkového koutu, kde budete trávit nadcházející sezónu s blízkými. Jaký zahradní nábytek nabízí prodejci? Který vybrat, za kolik a jak dlouho poslouží?

Přečtěte si také

Skenujte zboží už během nákupu. Které řetězce tuto novinku nabízejí?
Skenujte zboží už během nákupu. Které řetězce tuto novinku nabízejí?

Zahradní nábytek je dominantou terasy

Relax na zahradě je samozřejmou (a velmi příjemnou) součástí jara, léta a dokonce i podzimu. Abyste si mohli naplno užívat posezení v přírodě, grilování s přáteli nebo relaxaci u knihy a dobré kávy, musíte mít komfortní sedací zónu, která by měla splňovat estetické i praktické nároky. Vyberte si ten pravý zahradní nábytek, který se stane ozdobou vaší zahrady.

1. Plastová klasika

Nestojí moc, vydrží věky a snadno se udržuje. Jednou z možností, jak vybavit terasu, je ekonomický plastový nábytek, který seženete v řádu pár stovek korun. Najdete ho v mnoha designech – od klasických obyčejných základních židlí a stolů až po komfortní polohovatelná lehátka. Výhody? Nemá na něj vliv počasí, časem se až na mírné změny barvy téměř nemění, není náročný na údržbu. Pravidelně jej můžete umývat, není nutné jej stále schovávat. Poslouží na nenáročných zahrádkách, kde chcete získat pohodlné posezení. Jde tak o ideální volbu dočasného posezení, pokud si zatím nejste jistí, jak bude ve finále vaše zahrada vypadat.

Klasika za nejnižší možnou cenu

  • Podle dat největšího nákupního rádce Kupi.cz stojí běžně plastová židle v průměru 191,27 Kč, ale aktuálně ji najdete ve slevě za pouhých 159 Kč ve vybraných prodejnách Albert (akce platí do 12. 4. 2022). Všechny slevové akce z akčních letáků, nejen na plastový nábytek, si můžete prohlédnout v pohodlí svého domova na stránkách Kupi.cz v kategorii Zahradní nábytek.
Kombinace materiálů terasám sluší, ratanový nábytek se skvěle kombinuje Canva

2. Kouzlo přírodního ratanu

Nádherný ratan snadno zapadne do přírody a zeleně vaší zahrady, nehodí se však všude. Myslete na to, aby ladil k přírodním detailům, případně k dalším doplňkům z tohoto materiálu. Tato liána z jihovýchodní Asie vyniká lehkostí, odolností a krásou, které se vyrovná snad jen dřevo. Stylový ratanový nábytek navíc potřebuje méně péče, než by vás napadlo. Materiálu nevadí horko ani vlhkost, naopak špatně snáší zimu a sucho. Ratan je tedy nutné na zimu schovat. Pokud se vlákna začnou štepit, je dobré nábytek naolejovat přípravkem na ratan, abyste se opět mohli kochat jeho krásnou.

Luxusní zahradní nábytek z ratanu ve slevě

Nábytek z umělého ratanu je praktičtější volbou

Pokud se vám ratan líbí, ale máte obavu z údržby toho přírodního, pak právě pro vás může být správnou volbou vysoce odolný nábytek z umělého ratanu, který skvěle doplní moderní bydlení.

Kovový nábytek v kombinaci se dřevem má neobyčejné kouzlo Canva

3. Kovová romance

Kovový nábytek je odolný a mnohdy neskutečně krásný. Chcete-li na zahradě docílit romantiky ve stylu francouzských kaváren, pak se s kovovým nábytkem rozhodně nespletete. Jeho nevýhodou však může být větší váha – a díky tomu poněkud složitější manipulace s ním. Proto v případě volby kovový nábytek umístěte na zahradu tam, kde s ním nebudete muset příliš hýbat.

Stylové posezení v akci

Jak pečovat o kovový zahradní nábytek?

Pokud už má speciální povrchovou úpravu, může nábytek stát na zahradě třeba celoročně. Pokud ji nemá, je lepší jej na zimu schovat. Omývat nábytek můžete navlhčeným hadříkem a teplou vodou, případně saponátem.

Do jaké zahrady se hodí kovový nábytek?

Všude tam, kde se pro něj najde romantické zákoutí. S jakými doplňky si bude rozumět? Poohlédněte se po měkkých sedácích, ozdobných květináčích se zelení, světelných LED řetězech... a vaše magické večery mohou začít.

Zahradní sestava, která se neokouká

Zahradní sestavy z nejrůznějších materiálů najdete v aktuálních nabídkách akčních letáků všech hobby marketů na stránkách nákupního rádce Kupi.cz.

4. Zahradní nábytek z masivního dřeva

Dřevo. Materiál, který zaujme na první pohled hřejivým a příjemným přirozeným vzhledem, strukturou i vůní. A právě tak působí masivní zahradní nábytek. Bytelnější se skvěle hodí ke srubu či roubence. Jemnější moderní dřevěný nábytek z exotického dřeva pak poslouží také jako součást zahrady miminalistického domu. Myslete však na to, že dřevo potřebuje vaši péči, je dobré jej pravidelně ošetřovat. Povrch čistěte přípravkem na dřevo. Nedokonalosti můžete obrousit a nábytek jednou za rok znovu natřít, aby vám dělal radost další léto.

Pergolu zvládnete postavit sami

Kupte se slevou Pergola.

Porovnat slevy

Tak na čem budete sedět letos vy?