Jak snadno a rychle vyfouknout velikonoční vejce?

K Velikonocům patří také vyfouknutá vejce Canva

Příprava vajec na velikonoční svátky nemusí být zrovna tou nejpříjemnější zábavou. Obzvlášť pokud je chcete vyfoukat. Krásně zdobená a malovaná vejce jsou však příjemným doplňkem domova nebo dárkem pro blízké a přátele. Zapojíte-li do této zdánlivě nezáživné práce také ostatní členy rodiny, usnadníte si námahu. Navíc strávíte společný čas s těmi, které máte rádi. Přečtěte si následující postup, jenž vám tuto sváteční činnost usnadní.

Přečtěte si také

Přibývá podvodů na samoobslužných pokladnách, obchody jsou často bezradné
Přibývá podvodů na samoobslužných pokladnách, obchody jsou často bezradné

Jak vyfouknout vejce?

Budeme potřebovat:

  • libovolný počet vajec
  • jehlu, případně kulatý jehlový pilník
  • špejli
  • misku

Postup:

  1. Nejdříve všechna vejce řádně omyjeme ve vodě s kapkou saponátu a osušíme.
  2. K ruce si nachystáme misku, abychom ji měli na očích, až ji budeme potřebovat.
  3. Následně ostrým hrotem jehly nebo pilníku vyťukáme dírku na špičce vajíčka. Opatrně ji rozšíříme jemným otáčivým pohybem směrem dovnitř. Stejný postup pak opakujeme i s druhou stranou vajíčka. Je třeba vytvořit dostatečně velkou dírku, s menší se hůře pracuje, vyfukování je tak obtížnější.
  4. Samotné vyfukování zabere jen pár sekund, když použijeme následující trik. Do připravených vajíček vložíme špejli, kterou uvnitř zamícháme. Ke každému vajíčku nejprve čichneme, zda není náhodou zkažené.
  5. Poté je přiložíme ke rtům a táhle foukáme obsah ven. Vždy do dírky, která je menší než ta z druhé strany vejce, dokud bílek i žloutek nevyprázdníme. A máme hotovo!