Vánoční úklid se blíží! Jak správně postupovat a co nevynechat?

Vánoční úklid se blíží! Jak správně postupovat a co nevynechat?

Období vánočního klidu se kvapem blíží – ale ještě předtím je potřeba vrhnout se nezbytný vánoční úklid. Chcete mít tuto nepříliš populární činnost rychle za sebou? Přinášíme tipy, jak správně postupovat a co nevynechat.

Přečtěte si také

Tipy, jak naučit dítě pitnému režimu. Jde to i bez sirupu a limonád
Tipy, jak naučit dítě pitnému režimu. Jde to i bez sirupu a limonád

Vánoční úklid patří mezi nezbytné činnosti předvánočního období. Zbavte se této povinnosti snadno a rychle – postupujte systematicky a chytře. Jedině tak si budete moci brzy užívat volných chvil a vychutnávat báječnou předvánoční náladu. Inspirujte se našimi tipy – a uklizeno budete mít raz dva!

Kdo je připraven, není překvapen

Začněte kontrolou vybavení a čističů – abyste byli dokonale připraveni na úklid vašeho domova, aniž by vám cokoli chybělo. Mějte při ruce vhodné čističe i pomůcky, případně ty nezbytné dokupte. Rozhodně se neobejdete bez gumových rukavic, nádob na vodu, mopu a vysavače.

Okna nemusejí být drama

Ano, není to právě hobby každé hospodyňky, ale přesto i mytí oken můžete mít rychle za sebou. Máte dvě možnosti: buď se na ně vrhnete a umyjete je najednou, nebo zvolíte postupný proces. Prostě a jednoduše umyjte jedno okno denně – nenadřete se a za týden máte hotovo. Nakonec nezapomeňte vyprat záclony a závěsy – okna budou jako nová.

Tip: Aviváží, kterou přidáte pro pračky při praní záclon a závěsů či jiného bytového textilu, provoníte celý váš byt či dům čistotou. A s vysavačem na okna budou vaše okna perfektně čistá během chvilky. Ten od Leifheit pořídíte v akci za 1 390 Kč v prodejnách UNI HOBBY. Nenechte si jej utéct, nabídka platí do 28. 11. V prodejnách Kitos pak mají v akci až do 30. 11. vysavač na okna Vileda za 899 Kč.

Každý den si vyhraďte čas na úklid části domácnosti

Zbavte se prachu

Prach? Ten k Vánocům nepatří. S vhodnými prachovými utěrkami projděte váš domov a utřete prach i na nepřístupných místech, jako jsou skříně, vnitřní části úložných prostor nebo vrchní část kuchyňské linky. Jak si tuto činnost usnadnit? Utírejte prach pravidelně. Opět můžete využít postupný úklid a každý den utřít alespoň nějaké místo, kus nábytku nebo část místnosti. Brzy se stanete mistry v udržování pořádku – a velký boj s prachem na jaře či před Vánoci odpadne. 

Kuchyň jako vizitka

Pokud pravidelně neuklízíte v kuchyňské lince, pak se pravděpodobně jejímu úklidu před Vánoci nevyhnete. I tady si můžete úklid usnadnit – vrhnout se na něj se sklenkou vína a uklízecí náladou, nebo kuchyňskou linku pomyslně rozdělit na několik částí, které vyčistíte postupně. Začněte zvenku – umyjte dvířka a skříňky. Poté je na řadě další činnost: proberte nádobí, koření a potraviny a ty nepotřebné nebo prošlé vyhoďte. 

Tip: Účinný odmašťovač vám pomůže s efektivním úklidem kuchyně. Usnadněte si úklid s odmašťovačem na trouby a grily Wpro, který najdete v aktuálním letáku Electro Worldu. Za 99 Kč vám udělá skvělou službu. Pozor, platí do středy 4. 12.

Základem efektivního úklidu jsou funkční úklidové pomůcky

Luxování jako koníček

Pravidelné luxování je základ – ale co když jste občas zapomněli povysávat pod kobercem nebo sedací soupravou? Před Vánoci nastal čas nakouknout do všech koutů vašeho domova a zbavit je prachu a nečistot. Odsuňte nábytek, pohovku, koberce – a hurá na luxování. Jak si pomoci celoročně? Robotický vysavač vám může pomoci udržovat pořádek na denní bázi.

Lesklá a čistá

Koupelna si zaslouží zářit čistotou, obzvláště před Vánoci. S čisticími prostředky se vrhněte na umyvadla, toalety, vany nebo sprchový kout a samozřejmě obklady. Jak si usnadnit úklid koupelny? Drobný nábytek, kosmetiku a hygienické předměty z ní odneste ven. Pak použijte vhodný čisticí prostředek a utěrky z mikrovlákna – vše omyjte. Větší nečistoty můžete odstranit jedlou sodou pomocí kartáče. Po uschnutí můžete čistou koupelnu opět vybavit a dekorovat – avšak mezitím je čas na vyhození všeho, co jste poslední půl rok nepoužili. Minimalistická čistka koupelně prospěje. 

Tip: Mějte v koupelně při ruce univerzální úklidové vlhčené ubrousky. Budete moci kdykoli otřít umyvadlo, vanu či toaletu mezi většími úklidy. Koupelna tak bude zářit čistotou stále. 

Čas na vůni

Jak váš čistý a uklizený domov provonět? Třeba pomocí esenciálních vonných olejů. Ty můžete nakapat na filtr vysavače, do vody na vytírání nebo za toaletní prkénko. Vůně čistoty je tak příjemná – tak hurá na úklid. Po něm si zasloužíte sklenku dobrého svařáku. A ty nejkrásnější Vánoce.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!