Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Jak zazimovat bazén? V šesti jednoduchých krocích to zvládne každý

Jak zazimovat bazén? V šesti jednoduchých krocích to zvládne každý

A je to tady – čas zazimovat bazén, aby byl připravený na příští sezónu, až skončí zima. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Směle do toho: přinášíme seznam o šesti jednoduchých krocích, díky kterému to hravě zvládne úplně každý.

Jak zazimovat bazén

Přečtěte si také

Věděli jste, že rýže, která se jí další den, je zdraví nebezpečná?
Věděli jste, že rýže, která se jí další den, je zdraví nebezpečná?

Čistý a připravený

Ještě než bazén správně zazimujete, je potřeba jej vyčistit pomocí vysavače a poté ošetřit vodu. Zbavte ji nečistot pomocí teleskopické síťky, následně očistěte stěny a podlahu bazénu. Po důkladném čištění přichází na řadu kontrola stavu vody – jejího pH (ideální je rozmezí 6,8–7,2). Pomocí testeru zjistěte aktuální hodnotu, pokud je potřeba, vodu upravte prostřednictvím vhodné chemie. Můžete také nechat naposledy běžet filtraci, aby se voda dokonale promíchala a rychle se tak upravily hodnoty pH.

Odpusťte vodu

Další nezbytný krok – uberte množství vody v bazénu. Neměla by sahat až ke skimmeru, odpusťte tedy vodu tak, aby byla její hladina cca 10 cm pod ním. U moderních nadzemních a rovněž zapuštěných bazénů musíte upustit vodu pod vratné trysky, ty poté uzavřít zátkami.

Čisté stěny

Krokem číslo tři je precizní očista stěn bazénu – i na tento úkon můžete použít speciální čisticí prostředky. Během očisty také můžete odpojit hadice a zbavit je vody. Když bude bazén dokonale čistý, je čas na další část jeho zazimování.

Čistič bazénu je potřeba zapojit i na podzim

Zimní bazénová chemie

Ani v zimě to bez chemie nepůjde – vyzbrojte se přípravkem, který je speciálně určen pro zimní období. Takový výrobek se postará o to, aby voda během zimy zůstala čistá a čirá. Zabraňuje růstu řas nebo vzniku zákalů – a pokud patříte mezi otužilce, budete mít jistotu, že se máte kde koupat, tedy v čisté a nezávadné vodě.

Tip: Pro nákup zimní chemie k úpravě bazénové vody mimo sezónu můžete zavítat do Mountfieldu. Prostředek Azuro Zima 1 l pořídíte za 240 Kč. V prodejnách UNI HOBBY zase koupíte Zazimovač Marimex 1 l za 239 Kč.

Ukliďte výbavu bazénu

Doplňky a nezbytná výbava bazénu potřebují také vaši pozornost. Začněte pískovou filtrací – je čas ji pořádně propláchnout. Pokud chcete, můžete písek vyměnit. Náplň se zpravidla mění co dva roky, záleží tedy na době jejího používání. Nyní můžete demontovat čerpadlo a hadice, nezapomeňte vypustit vodu z filtrační nádrže. Zazimujte rovněž čerpadlo a schůdky. Veškeré příslušenství uschovejte.

Zakryjte bazén

Bazén je dobré před začátkem zimy zakrýt krycí plachtou. Díky ní je voda chráněná před dalšími nečistotami, jako jsou jehličí a listí. Plachty různých tvarů a rozměrů najdete v hobby marketech, např. v Mountfieldu aktuálně za výhodné posezonní ceny. Dejte si také pozor na velkou sněhovou nadílku během zimy a nezapomeňte sníh pravidelně odstraňovat, aby plachtu zbytečně nepřetěžoval.