11 tipů jak zhubnout stehna, aby se vám bolestivě netřela v létě o sebe

11 tipů jak zhubnout stehna, aby se vám bolestivě netřela v létě o sebe

Šaty a sukně sluší každé ženě. Jenomže ne všechny ženy si troufnou vyrazit v nich ven v létě. Proč? Protože bolest způsobená třením stehen o sebe je tak hrozná, že na sukně, šaty i šortky v létě úplně zanevřou. Po přečtení tohoto článku všechno ale opět nosit začnete, na vemte jed! To by bylo, abyste si v tomto sáhodlouhém seznamu nevybraly ideální řešení, které vám bude vyhovovat.

Přečtěte si také

Naučíme vás, jak správně vyškvařit sádlo a připravit si ty nejlepší škvarky
Naučíme vás, jak správně vyškvařit sádlo a připravit si ty nejlepší škvarky

Patříte také do klubu věčně odřených stehen?

Holčičí svět se dělí na dvě skupiny. V první skupině jsou ty holky, kterým se třou stehna o sebe a ve druhé ty, které mají mezi stehny mezeru. Jestliže patříte do druhé skupiny, přejeme vám pohodové léto v sukních, šatech a super krátkých šortkách. Pokud však patříte do první skupiny, nevěšte hlavu.  

Vítejte v klubu!

Naše léto sice není tak bezstarostné, protože odřená stehna zatraceně bolí, ale tím si přece letní výlety a dovolené nenecháme překazit. No ne?

Krátké sukně a šortky pro vás nemusí být tabu!

Přesně totéž zažívají miliony a miliony žen na světě

Jen si to představte. Oblečete si krásné modrobílé šaty a vyrazíte z domu. Zpočátku nemáte žádný problém. Sametově hebká stehna se spokojeně třou o sebe, protože jsou suchá. Jenomže venku je vedro a tělo se začne zahřívat a následně ochlazovat, resp. potit se. A právě v důsledku toho, že se začnete potit, přestanou být stehna sametově jemná a začnou se potit také. Najednou tření stehen o sebe začínáte vnímat víc a víc. Za pár minut to začne bolet, za dalších pár minut začnete vymýšlet nový styl chůze, díky kterému by vnitřní stehna tak nebolela.

No, co si budeme povídat! Taková chůze musí vypadat strašně, takže nám nakonec nezbude nic jiného, než jít zase normálně a trpět tu řezavou bolest, která se s každým krokem mučivě stupňuje.

Ne, nejste tlustá…

Ale jednu důležitou věc si řekněme hned teď. To, že se vám třou stehna o sebe neznamená, že jste tlustá. To píšu jenom proto, že vám možná kamarádka poradí, abyste zhubla. Můžete být hubená jako lunt a stejně se ta zpropadená stehna o sebe budou takto bolestivě třít. To byste musela zhubnout úplně na kost, což není ani hezké, ani zdravé. Navíc plnější stehna jsou svůdná! Naučte se tedy s nimi vycházet i v létě!

I štíhlým vysportovaným ženám se setehna o sebe třou

Co se dá proti tření stehen dělat?

S řešením na bolavá stehna od tření přišla například i značka oblíbeného dámského elegantního oblečení Pretty Little Thing, která prodává šikovné návleky na stehna (chafing bands). Ty jednoduše na stehna navléknete a můžete si v šatičkách směle vykračovat. Koupit se dají v černé nebo v tělové barvě. Ba dokonce i v krajkovém provedení, což nakonec vypadá opravdu sexy! Pokud je budete hledat v českých internetových obchodech, zadejte do vyhledávání „ochranný pásek na stehna“ či „bandeletky“.

Ovšem nepochybuji o tom, že by mnohé z vás nezvládly takové ochranné návleky na stehna doma samy spíchnout!

Dokonce už i u nás se dá v některých obchodech koupit balzám určený přímo proti bolestivému tření stehen. Jmenuje se BodyGlide For Her Anti Chafing Balm. V zahraničí je velmi oblíbený, ba dokonce do nebes vyzdvihovaný. Stejnou funkci má také například výrobek Stealth Strip – Anti Chafing Cream.

tření stehne o sebe je nepříjemné

11 tipů proti rozedřeným stehnům, o kterých možná ani nevíte

Existuje však mnoho dalších způsobů, jak proti bolestivému tření stehen bojovat. Pojďme si o nich povědět.

 1. Proč si nekoupit sportovní sukni s kraťásky? Já osobně tyto sukně miluji! Nejenže jsou praktické, ale také chrání stehna od tření. Mnohé mívají navíc širokou gumu v pase, která stáhne i větší bříško. PS: Nemusíte být sportovkyně, abyste mohla nosit sportovní sukni.
 2. Když už jsme u těch kraťásků, i pod klasickou sukni si můžete obléci tenké kraťásky (můžete klidně ustřihnout nohavice u legín) anebo rovnou koupit kalhotky s delšími nohavičkami. 
 3. Pudr na nohy. Prodávají ho například v DM drogerii pod jejich privátní značkou Balea. Je sice určen na chodidla, která má osvěžovat, chránit a působit jako deodorant. Co je ale pro nás důležité, je jeho funkce vázat na sebe vlhkost, čímž bolestivému tření stehen zabrání. Podobnou práci odvede i obyčejný pudr na dětskou prdelku, určitě vyzkoušejte!
 4. Dětský modrý olejíček Aviril od Alpy. 
 5. Sudocrem. Tento výrobek je určen k péči o citlivou pokožku dětí, která může být podrážděná a začervenalá v důsledku opruzenin či ekzému. Vaše nožky jsou také od toho tření citlivé a podrážděné, takže naprosto ideální.
 6. Tuhý deodorant mnohým proti odřeným stehnům skutečně pomáhá. Některé ženy si však pochvalují více pánské tuhé deodoranty, které jsou podle některých k tomuto účelu vhodnější než ty pro ženy, vydrží totiž déle. Např. tuhý deodorant od Old Spice je super, nezanechává žádné bílé skvrny. 
 7.  Sprej „tekuté silonky“. Tento sama používám. Koupila jsem si jej jednou do sandálů v  řetězci Deichmann, ale myslím, že je budou mít ve většině prodejen obuvi. Tehdy jsem si říkala, že když funguje na chodidla jako silonky, určitě bude mít stejný účinek i na stehna. A mají!
 8. Solamyl. Úplně obyčejný bramborový škrob.
 9. Kukuřičný škrob.
 10. Vazelína
 11. Lubrikační gel.

Našly? Našly?

Určitě spoustu z těchto věcí máte úplně běžně doma a zbytek se dá za pár kaček koupit v obchodě.

Tak si užijte bezbolestné léto v pěkňoučkých letních šatičkách. Sukně, šaty a krátké kraťásky přeci nejsou jen pro holky s mezerou mezi stehny. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz