Depilace cukrovou pastou, voskem nebo krémem: Jak na dokonale hladkou pokožku?

Žena si žiletkou holí nohu potřenou pěnou na holení LightField Studios / Shutterstock.com

Hladké nohy a podpaží bez nevzhledných chloupků jsou základem pro většinu žen (i mužů). V letních měsících je odstraňování chloupků žhavým tématem, protože šaty a tílka jsou na denním pořádku. Jakým způsobem se dopracujeme k hladké pokožce? Podívejme se na pár variant, které zvládnete sami doma, ale i na ty, které je lepší nechat na profesionálech.

Přečtěte si také

8. srpna slavíme Mezinárodní den koček. Víte, jaký typ kočičího steliva je nejlepší?
8. srpna slavíme Mezinárodní den koček. Víte, jaký typ kočičího steliva je nejlepší?

Depilace cukrovou pastou

Depilaci cukrovou pastou zvládnete sami, i když pravda, chce to praxi. Ale co pro krásu neudělat, že? Cukrovou pastu, kterou koupíte běžně v drogerii, stačí rozehřát ve vodní lázni. Hmotu, která bude připomínat konzistenci medu, prsty nebo špachtlí rozetřeme na místo, které chceme depilovat.

Důležité je pastu roztírat proti směru růstu chloupků a následně prsty nebo depilačními pásky pastu strhnout opačným směrem. Cukrová pasta je vhodná i pro citlivou pokožku a snižuje podráždění po samotné depilaci.

Žena si aplikuje rozehřátou pastu na nohy špachtlí, v ruce drží misku, ve které je cukrová pasta Friends Stock / Shutterstock.com

Depilace voskem

Stejně jako depilace cukrovou pastou je i depilace voskem vhodná pro domácí použití. Vosk lze koupit v podobě depilačních pásků, které stačí rozehřát mezi dlaněmi, nebo v podobě roll-onu, který se nahřeje ve vodní lázni. Postup je stejný jako u cukrové pasty, s tím rozdílem, že při této depilaci se na strhnutí chloupků používají pásky.

Depilaci zvládnete doma, tyto pásky pořídíte se slevou

Depilační krém

Bezbolestná a jednoduchá metoda odstranění chloupků. Na druhé straně není efektivní na 100 % a odér chemických látek, které se postarají o oslabení chloupků, může někomu vadit. Depilační krém stačí natřít na místo určené k depilaci, počkat pár minut, než látky začnou působit, a poté oslabené chloupky smýt nebo setřít špachtlí (je většinou u depilačního krému).

Žena stojí před zrcadlem a na podpaží si přikládá epilátor New Africa / Shutterstock.com

Epilace strojkem

Jednoduchý, ale velmi bolestivý způsob, jak nežádoucí chloupky odstranit. Existuje celá řada strojků v různých cenových relacích, nicméně u každého jde o vytrhnutí chloupků i s kořínkem a ne každý si na bolest dokáže zvyknout. Výhodou ovšem je, že epilovat můžete v pohodlí domova.

Holení

Nejčastější způsob je holení, ke kterému stačí ostrá žiletka a pěna na holení. V drogeriích najdeme velké množství holicích strojků a přípravků na holení. Častým holením je ale pokožka podrážděná a chloupky mohou růst více. Je to tedy nekonečný boj!

Profesionálka epiluje ženě nohy pomocí IPL laseru elenavolf / Shutterstock.com

Fotoepilace IPL

Fotoepilace IPL je založená na intenzivním pulsním světle, které působí na kořínek chloupku, oslabí ho a zničí. Jde o trvalý způsob odstraňování chloupků. Nevýhodou je, že nefunguje na všechny typy chloupků. Čím silnější pigment, tím lépe. IPL fotoepilaci lze použít i doma, jelikož na trhu najdeme IPL epilátory, ale častěji je tento způsob epilace prováděn v profesionálních salónech.

Epilace laserem

Metoda, která je velice účinná a odstraní chloupky trvale. Používá se pouze v kosmetických salónech vyškolenými pracovníky a jedná se o metodu, která je časově i finančně nejnáročnější. Ovšem na druhé straně se jednou provždy zbavíte nechtěných chloupků na celém těle.