Depilace cukrovou pastou, voskem nebo krémem: Jak na dokonale hladkou pokožku?

Žena si žiletkou holí nohu potřenou pěnou na holení LightField Studios / Shutterstock.com

Hladké nohy a podpaží bez nevzhledných chloupků jsou základem pro většinu žen (i mužů). V letních měsících je odstraňování chloupků žhavým tématem, protože šaty a tílka jsou na denním pořádku. Jakým způsobem se dopracujeme k hladké pokožce? Podívejme se na pár variant, které zvládnete sami doma, ale i na ty, které je lepší nechat na profesionálech.

Přečtěte si také

Recept na houbový vývar po asijsku. Díky hlavní surovině jej můžete pít i jako lék
Recept na houbový vývar po asijsku. Díky hlavní surovině jej můžete pít i jako lék

Depilace cukrovou pastou

Depilaci cukrovou pastou zvládnete sami, i když pravda, chce to praxi. Ale co pro krásu neudělat, že? Cukrovou pastu, kterou koupíte běžně v drogerii, stačí rozehřát ve vodní lázni. Hmotu, která bude připomínat konzistenci medu, prsty nebo špachtlí rozetřeme na místo, které chceme depilovat.

Důležité je pastu roztírat proti směru růstu chloupků a následně prsty nebo depilačními pásky pastu strhnout opačným směrem. Cukrová pasta je vhodná i pro citlivou pokožku a snižuje podráždění po samotné depilaci.

Žena si aplikuje rozehřátou pastu na nohy špachtlí, v ruce drží misku, ve které je cukrová pasta Friends Stock / Shutterstock.com

Depilace voskem

Stejně jako depilace cukrovou pastou je i depilace voskem vhodná pro domácí použití. Vosk lze koupit v podobě depilačních pásků, které stačí rozehřát mezi dlaněmi, nebo v podobě roll-onu, který se nahřeje ve vodní lázni. Postup je stejný jako u cukrové pasty, s tím rozdílem, že při této depilaci se na strhnutí chloupků používají pásky.

Depilaci zvládnete doma, tyto pásky pořídíte se slevou

Depilační krém

Bezbolestná a jednoduchá metoda odstranění chloupků. Na druhé straně není efektivní na 100 % a odér chemických látek, které se postarají o oslabení chloupků, může někomu vadit. Depilační krém stačí natřít na místo určené k depilaci, počkat pár minut, než látky začnou působit, a poté oslabené chloupky smýt nebo setřít špachtlí (je většinou u depilačního krému).

Žena stojí před zrcadlem a na podpaží si přikládá epilátor New Africa / Shutterstock.com

Epilace strojkem

Jednoduchý, ale velmi bolestivý způsob, jak nežádoucí chloupky odstranit. Existuje celá řada strojků v různých cenových relacích, nicméně u každého jde o vytrhnutí chloupků i s kořínkem a ne každý si na bolest dokáže zvyknout. Výhodou ovšem je, že epilovat můžete v pohodlí domova.

Holení

Nejčastější způsob je holení, ke kterému stačí ostrá žiletka a pěna na holení. V drogeriích najdeme velké množství holicích strojků a přípravků na holení. Častým holením je ale pokožka podrážděná a chloupky mohou růst více. Je to tedy nekonečný boj!

Profesionálka epiluje ženě nohy pomocí IPL laseru elenavolf / Shutterstock.com

Fotoepilace IPL

Fotoepilace IPL je založená na intenzivním pulsním světle, které působí na kořínek chloupku, oslabí ho a zničí. Jde o trvalý způsob odstraňování chloupků. Nevýhodou je, že nefunguje na všechny typy chloupků. Čím silnější pigment, tím lépe. IPL fotoepilaci lze použít i doma, jelikož na trhu najdeme IPL epilátory, ale častěji je tento způsob epilace prováděn v profesionálních salónech.

Epilace laserem

Metoda, která je velice účinná a odstraní chloupky trvale. Používá se pouze v kosmetických salónech vyškolenými pracovníky a jedná se o metodu, která je časově i finančně nejnáročnější. Ovšem na druhé straně se jednou provždy zbavíte nechtěných chloupků na celém těle.