Karambola je krásné ovoce, ale může být i nebezpečná

Nakrájená karambola janecocoa / Shutterstock.com

Existuje celá škála tropických druhů ovoce, které vypadají lákavě, a karambola je rozhodně jedním z nich. Než se však do takového ovoce zakousnete, je vždy vhodné vědět, kolik ho můžete sníst, jestli ho není potřeba upravit a jaký má na váš organismus vliv. Možná jste karambolu zahlédli v regálech obchodů nebo na dovolené, kde vám s ní ozdobili jídlo nebo nápoj. Je skutečně lahodná – pojďme se o ní dozvědět více.

Přečtěte si také

Rychlý a jednoduchý recept na hrníčkovou třešňovou bublaninu jako od babičky

Čínská hvězdice neboli starfruit

Když toto ovoce nakrájíte na plátky, každý plátek má tvar pěticípé hvězdy. Proto se mu také říká čínská hvězdice a podobný název má i v angličtině – starfruit.

Plod má žlutou nebo zelenou barvu a existuje více odrůd – ty menší jsou zpravidla kyselejší, větší naopak sladší. Obecně je jeho chuť sladkokyselá, přičemž kromě dužiny je jedlá i tlustá slupka.

Využijete ji i jako doplněk ke skleničce s drinkem

Kupte se slevou Sekty Avanti.

Porovnat slevy

Na co si dát pozor?

Toto ovoce je velmi zdravé, ale souvisí s ním i určitá zdravotní rizika. Mělo by se proto konzumovat jen v rozumné míře a ze začátku spíše v malém množství. U některých lidí může vyvolat nepříznivé účinky, za které je zodpovědný vysoký obsah šťavelanu.

Pokud máte problémy s ledvinami, měli byste se konzumaci tohoto exotického ovoce zcela vyhnout nebo se přinejmenším poradit s lékařem. Obsažené látky mohou interagovat i s některými léky na předpis. Neuvážená konzumace by tak mohla způsobit poškození ledvin nebo zvýšenou toxicitu.

Plody karamboly na stromě Supak Gallery / Shutterstock.com

Jak na konzumaci?

Plody karamboly konzumujte výhradně zralé – poznáte to tak, že jsou buď žluté nebo žluté s nádechem zelené. Ovoce opláchněte vodou, odřízněte jeho konce, nakrájejte ho a odstraňte z něj semínka. Poté už ho můžete jíst – samotné, ale oceníte ho zejména v pokrmech.

Hodí se do salátů a jakýchkoliv studených pokrmů, připravují se z něj ovšem i výborné koláče, dorty a pudinky. Skvěle se páruje s plody moře a nejlépe ho oceníte v asijských pokrmech, zejména indických. Můžete si z něj udělat i džem, šťávu či smoothie. Plátek hvězdice je také skvělou ozdobou letních drinků.

Karambola na prkénku vasanty / Shutterstock.com

Zdravotní výhody

Karambola v sobě skrývá velkou spoustu živin – v jejích 100 gramech najdete například 133 mg draslíku, 34,4 mg vitamínu C či 10 mg hořčíku. Dále nesou 7 g sacharidů, 2,8 g vlákniny a obsahují 30 kalorií. A jaké má zdravotní benefity?

  • Zdroj vlákniny – Čínská hvězdice je plná vlákniny, obsahuje přibližně 60 % celulózy, 27 % hemicelulózy a 13 % pektinu. Také má nízký obsah kalorií, což přispívá k udržení správné rovnováhy inzulinu a glaukomu v krvi. Rovněž pomáhá řídit trávicí systém tím, že léčí nepravidelné vyprazdňování a podporuje růst dobrých bakterií.
Máte chuť na exotiku?

Kupte se slevou Avokádo.

Porovnat slevy

  • Udržuje cholesterol pod kontrolou – Má prokázané účinky na snížení cholesterolu, a to díky rozpustné vláknině přítomné v plodu. Inhibuje aktivitu špatného cholesterolu a odstraňuje molekuly tuku z krve. Nižší hladina cholesterolu také znamená snížení pravděpodobnosti srdečních onemocnění.
  • Ideální pro hubnutí – Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny a mnoha důležitých živin vás toto ovoce skvěle zasytí, potlačí chuť k jídlu a zrychlí metabolismus. Je to také dobrá svačinka tehdy, když vás přepadne hlad.
  • Kardiovaskulární zdraví – Rozpustná vláknina může pomoci odstraňovat molekuly tuku z krve, čímž snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Kromě toho je toto ovoce bohaté na sodík, draslík a další minerály, které mohou regulovat váš krevní tlak.
  • Zabraňuje poškození buněk – Karambola je bohatá na přírodní antioxidanty, jako je vitamín C, B-karoten a kyselina gallová. Tyto antioxidanty pomáhají předcházet poškození buněk.
  • Lepší imunita – Kombinace antioxidantů a vitamínů může zajistit posílení imunitního systému. Najdeme zde i důležité minerály pro náš organismus, jako je hořčík, železo, zinek, mangan a fosfor.