Co všechno se dá připravit z pampelišek? Vyzkoušejte med, víno nebo čaj

Pampeliškový čaj Chamille White / Shutterstock.com

Pampelišky patří mezi jedny z prvních poslů jara. Někteří je vnímají jako krásnou ozdobu přírody, pro jiné je to plevel, který vyroste i uprostřed chodníku. Věděli jste, že celou pampelišku můžete sníst? Od květu až po kořen je jedlá a nejen to, má velké množství využití, které zní dělají doslova žlutý poklad. Jaké má pampeliška přínosy a jak ji můžete využít?

Přečtěte si také

Slaninová marmeláda, která se stane vaší novou závislostí

Kdy vyrazit na pampelišky?

Pampelišku můžeme trhat od jara až do podzimu. Jde o dvouděložnou rostlinu z čeledi hvězdnicovitých, která je známá také jako smetánka.

Smetánka se označuje podle svého mlíčí, které v pampelišce najdeme, když rozlomíme stonek. Věřte tomu nebo ne, ale jde také o dobrý zdroj kaučuku, ze kterého se ještě dnes vyrábí pneumatiky.

Pampelišky jsou považovány za plevel, protože dokážou vyrůst téměř všude, ale preferují půdy bohaté na dusík. Typický je pro ně masivní a dlouhý kořen, který ztěžuje odstranění této rostliny ze záhonu.

Dopřejte si relax s výborným čajem

Co obsahují?

Ačkoliv se neoznačuje tradičně jako superpotravina, je horkým kandidátem. Je bohatá na vitamíny A, B, C, E a K. Z minerálů obsahuje železo, draslík, hořčík a vápník. V listech najdeme také zdraví propěšné polyfenoly a vlákninu.

Jak a kde je sbírat?

Jako doplněk stravy můžete utrhnout i pampelišku u cesty, ale je vhodné ji nejprve opláchnout, protože na ní ráda odpočívá celá škála hmyzu. Nikdy nesklízejte ani nepoužívejte rostliny z trávníků, kde byly použity pesticidy a herbicidy. Pampeliška se odedávna používá jako potravina i lék a je dobré vědět, kdy jednotlivé části rostliny sbírat.

  • Kořen – sbíráme před rozkvětem rostliny v březnu až dubnu
  • Listy – v průběhu celého roku, ale nejlépe v květnu až září
  • Nať s kořenem – březen až duben
Záběr na ruku trhající pampelišky Light and Vision / Shutterstock.com

Jaké jsou jejich účinky?

Kořeny pampelišky mohou být použity k léčbě problémů s játry, ledvinami a žlučníkem. Jsou vhodné i pro diabetiky, protože jak kořeny, tak i listy mohou při konzumaci snížit hladinu glukózy v krvi, zejména nalačno. Polyfenoly v listech bojují proti zánětům v těle.

Některé sloučeniny v pampelišce mohou snižovat hladiny triglyceridů a cholesterolu, které jsou klíčovými rizikovými faktory pro srdeční onemocnění. Četné studie zjistily, že extrakt z pampelišek má tendenci zpomalovat růst rakovinotvorných buněk. Pampeliška má antivirové a antibakteriální vlastnosti. V neposlední řadě dokáže chránit před poškozením kůže způsobeným sluncem, stárnutím a akné.

Jak je užívat?

Obecně jsou pampelišky považovány za bezpečné. Jelikož se k léčbě i konzumaci používají tisíce let, je to jeden z nejrozšířenějších a nejznámějších léků. Ve vzácných případech mohou ale způsobit alergickou reakci nebo reagovat s některými léky, proto nejprve vyzkoušejte menší množství. Neexistují přesná doporučení ohledně dávkování, ale neměli byste překračovat následující denní množství:

  • Čerstvé listy: 4–10 g denně
  • Sušené listy: 4–10 g denně
  • Listová tinktura: 2–5 ml třikrát denně
  • Čerstvá listová šťáva: 5 ml dvakrát denně
  • Tekutý extrakt: 5–10 ml denně
  • Čerstvé kořeny: 2–8 g denně
  • Sušený prášek: 250–1 000 mg čtyřikrát denně
Pampeliškový med istetiana / Shutterstock.com

Co z pampelišek vyrobit?

Pampeliškový med

Na výrobu 1 litru medu použijte 200–300 otevřených květů pampelišek, 1 litr vody, 1 citron, 1 pomeranč a 1 kilogram cukru. Květy s vodou dejte do hrnce spolu s nakrájeným citronem a pomerančem. Vařte 20 minut, pak směs nechte odležet. Druhý den sceďte a přidejte cukr. Vařte a míchejte, dokud směs nezhoustne.

Ušetřete na surovinách

Kupte se slevou Citrony.

Porovnat slevy

Pampeliškové víno

Používá se jako lék a jeho výroba není o nic těžší než výroba medu. Cca kilogram květů povařte ve 2,5 litru vody a nechejte louhovat do druhého dne. Následně tekutinu sceďte. V jiné nádobě povařte 2 litry vody s 1,5 kilogramu cukru a po vychladnutí tuto oslazenou vodu smíchejte s pampeliškovým vývarem. Přidejte nakrájený citron a kostku droždí. Poté stočte do lahví a zakryjte kvasnou zátkou. Ke konzumaci bude víno připravené, až kousky citronu klesnou ke dnu.

Pampeliškový čaj

Pomáhá při detoxikaci i hubnutí. Nejlepší je čaj z kořene, ale můžete ho připravit i z listů nebo květů. Stačí zalít horkou vodu a nechat louhovat 5–10 minut. U kořene postačí 1 lžička na šálek, u listů zhruba hrst lístků na šálek a u květů asi 10 kusů na šálek. Kořen pampelišky můžete usušit, dát do nádoby a čaj si udělat kdykoliv během roku.