Obchody stahují z prodeje bio kokosový jogurt, který obsahuje nebezpečný pesticid

Jogurt Billa, v pozadí chladící box s mléčnými výrobky Cana / Billa

Řetězec Billa preventivně stahuje z prodeje kokosový jogurt, ve kterém kontroly odhalily podezření na výskyt stopového množství ethylenoxidu. Jedná se o nebezpečný rakovinotvorný pesticid, který byl v posledních měsících zachycen v několika dalších produktech od různých výrobců.

Přečtěte si také

Dávejte pozor na své děti. Některé okrasné keře na zahradách jsou prudce jedovaté
Dávejte pozor na své děti. Některé okrasné keře na zahradách jsou prudce jedovaté

Kvůli stopovému množství pesticidu, který byl obsažen v bio kokosovém jogurtu Billa, stahuje řetězec tento produkt a varuje zákazníky, kteří si mléčný výrobek zakoupili, před jeho konzumací. Jedná se konkrétně o výrobek BILLA BIO ORGANIC COCONUT NATURAL 140 g – dodavatele MAGDA plant-based SP. Z O.O. Jako důvod preventivního stažení ze všech svých prodejen uvádí obchodník podezření na výskyt stopového množství ethylenoxidu.

Billa všem zákazníkům, kteří uvedené balení zakoupili, doporučuje zakoupený výrobek nekonzumovat a vrátit v kterékoli její prodejně, a to i bez účtenky. Za způsobené komplikace se řetězec omlouvá a na následných krocích spojených se stažením produktu spolupracuje se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Co je to etylenoxid?

Jde o reaktivní plynnou látku s mutagenními a karcinogenními účinky, která není bezpečná pro lidský organismus, a navíc v EU není povolená. V některých zemích se používá jako pesticid k regulaci zrání některých rostlinných komodit.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz