O víkendu nebo o prázdninách: Výlet na tato místa je vždy dobrý nápad!

Kam vyrazit s rodinou na dovolenou? Tady jsou naše tipy! Canva

Po měsících protipandemických opatření, která uzavřela hotely i zábavní centra, jsme se před pár týdny konečně dočkali rozvolnění. Inspirujte se a vyrazte s rodinou na výlet, na nějž nezapomenete.

Přečtěte si také

Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?
Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?

Kam za zvířátky?

Svět ryb poznáte zblízka v Modré, která leží na východě Moravy. Ocitnete se totiž v největším sladkovodním tunelu v Evropě, kde po levé straně nahlédnete do života v tůni a po pravé zase v rybníce.

Kolem skla tady proplouvají různé druhy ryb, jako jsou líni, candáti, kapři i sumci, a celá expozice je zábavou i ponaučením o přírodě. Venku se zase projdete kolem výběhu praturů a v těsné blízkosti navštívíte skanzen, kde dětem ukážete, jak žili naši předci.

Oblíbeným cílem jsou samozřejmě také zoologické zahrady. V Safari parku Dvůr Králové byla v pátek slavnostně otevřena stezka kolem jezera hrochů a také opravený pavilon pro hrošíky.

Jezero hrochů je nejen pro děti nezapomenutelnou podívanou. Safari park Dvůr Králové

Kam za historií?

Zámek Loučeň má pro malé návštěvníky speciální dětské prohlídky, během nichž je komnatami a sály provede kněžna Marie, princezna Karolína nebo komorník. Ukážou jim zábavnou formou, jak se v sídle žilo, s čím si hrály děti, i to, co jim na zámku chybělo, nebo čeho měli naopak víc v porovnání s dnešní dobou.

Za návštěvu jistě stojí i zámek Blatná, který láká na prohlídky loveckého salonku, galerie a dobových salonů, ale také na park, kde můžete přímo z ruky krmit početné stádo daňků. Potravu pro ně zakoupíte v pokladně zámku. Zvláště pro děti půjde o skvělý zážitek.

Vyhrajte poukaz na ubytování nedaleko zámku Blatná

Kam za motorkami a auty?

Hořice se chlubí oblíbenou výstavou motocyklů v Museu Czech Road Racing. Letošní expozice se nese v duchu motta „60 let na jednom okruhu“ a připomíná výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček.

V Mrači nedaleko Čerčan zase vzniká unikátní muzeum Svět Škodovek, které nejspíš přivítá návštěvníky už brzy. Expozice na 1 400 m² nabídne okolo sta exponátů mapujících historii značky Škoda od předválečných let po současnost. Jde o vozy závodní, prototypové i užitkové, které takto pohromadě v žádném jiném muzeu neuvidíte.

Svět Škodovek chystá své expozice. Svět Škodovek

Kam za kuriozitami?

Máte rádi zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů? Pak určitě zamiřte do Pelhřimova, respektive konkrétně do Muzea rekordů a kuriozit. Exponáty se tady pyšní přídomky: největší, nejmenší, nejtěžší, nejdelší atd. V části Zlaté české ručičky naleznete světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky.

Kam za netradičními zážitky?

Podle výsledků Ceny popularity za rok 2020, ve které hlasovali zákazníci Allegrie, je nejoblíbenějším zážitkem let balonem. I ten si můžete užít s rodinou.

Marketing manager Petra Sedláčková, která nám prozradila výsledky soutěže, nám popsala situaci v Allegrii v době pandemie: „Ani my jsme nezaháleli a snažili jsme se nabídku zážitků rozšiřovat a pracovali jsme na 200 %, aby naši klienti byli po pandemii hýčkáni co nejvíce. V nabídce máme spoustu novinek a mezi bestsellery najdou prověřenou kvalitu, která rozhodně nikoho nezklame. Dá se říct, že situace s omezeními kolem covid-19 nás hodně prověřila a posílila. Teď je na čase se zase zhluboka nadechnout a těšit se na prosluněnou letní sezónu a na spoustu zážitků, které nás všechny čekají.“

Kam za pohádkovými bytostmi?

Po naučné stezce nedaleko Hlinska dojdete až k samotné bráně do pekla s názvem Čertovina! Projděte ji a dejte se až 12 metrů pod zem, kde si užijete rej jeho obyvatel, tedy čertů a čertic. Zahrají dětem divadlo, pustí pohádku, pobaví malé i velké, všichni si pochutnáte na ďábelsky dobrých jídlech v místní restauraci a rodiče jistě potěší také pekelná pražírna s kavárnou.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz