Chcete se zbavit závislosti na cukru? Se speciálním jídelníčkem to dokážete

Nízkosacharidové stravování umožňuje chutnou skladbu chutí a živin. Canva

Low carb životní styl je v posledních letech často skloňovaným pojmem. Víte, jaké jsou jeho zásady, přednosti a rizika? Stravovací návyky nízkosacharidové diety kombinují zdravé potraviny, vyvážené množství tuků a bílkovin a snížené množství sacharidů. Co si na low carb můžete s chutí dopřát a jak to všechno funguje?

Přečtěte si také

Jak ošetřit travní porost po zimě? Pět kroků pro dokonalý trávník
Jak ošetřit travní porost po zimě? Pět kroků pro dokonalý trávník

Postaveno na tucích

K low carb vedou dva základní klíče: vyhýbat se průmyslově zpracovaným potravinám a omezit sacharidy. Zdrojem energie jsou při nízkosacharidové stravě překvapivě zdravé tuky. V kostce pro ty, co tento typ stravování neznají – omezíte cukr, některé druhy příloh, sladkosti, průmyslově zpracované potraviny a hotovky a samozřejmě i sladké nápoje. Naopak do jídelníčku zařadíte spoustu zajímavých a zdravých potravin, se kterými je jídlo na talíři zábava.

Kolik sacharidů smíte sníst?

Jak už jsme zmínili, low carb znamená méně sacharidů. Denně tak v potravě přijmete do 30 % sacharidů namísto běžných 50 až 55 %. Nepleťte si však low carb s ketogenní dietou, která je přísnější a razantnější – množství sacharidů se u ní snižuje až na 10 %. Ideální je přitom okolo 100 g sacharidů na den – a najít si svou vlastní cestu, příjemnou a vyváženou.

Jaké jsou výhody low carb?

Nízkosacharidová strava má hned několik benefitů. Zbavíte se závislosti na cukru, přestanou vás trápit chutě, pocítíte příval nové energie, a dokonce i pravděpodobně zhubnete. Podle vědců se totiž jedná o jednu z nejúčinnějších možností, jak se zbavit nadbytečných kil, nebo dokonce obezity.

Jak hubnutí při stravě funguje? Pokud se stravujete běžně a dáte si vysoce sacharidový pokrm, jídlo se rozloží na glukózu a v krvi se vám zvedne cukr. Na ten se chystá inzulín, silák, který má za úkol jej zase uklidit. Velké množství glukózy v krvi a následné vyplavení inzulínu pak vedou k rychlému nástupu hladu. Tělo má chutě, aby opět získalo rychlou dávku energie. Low carb strava dokáže nastolit rovnováhu: zamezí výkyvům glykemické křivky, pocitům hladu a následně i nežádoucímu přibírání.

Nízkosacharidová dieta má ještě další benefity, a to ty zdravotní. Může prospět při léčbě cukrovky, zlepšit stav pleti a pomoci stabilizovat krevní tlak. Pokud vás však jakékoli zdravotní potíže trápí, vždy se ohledně změny stravovacích návyků poraďte s odborníkem a se svým lékařem.

Low carb jídlo je rozmanité. Canva

Z čeho by se měl skládat low carb jídelníček?

Seznam povolených potravin

  • MASO: Hovězí, vepřové, drůbež, ryby, vnitřnosti; všechny druhy tepelných úprav: vařené, dušené, restované, smažené, pečené, sušené maso. Z uzenin pouze ty kvalitní s vysokým obsahem masa, spíše výjimečně.
  • VEJCE: Všechny způsoby konzumace.
  • ZELENINA: Zelenina, co roste nad zemí: saláty, květák, brokolice, zelí, v menší míře rajčata, okurky, hrášek, kukuřice. Dále jsou vhodné kedlubny, červená řepa, ředkvičky, petržel, pórek, cuketa, avokádo.
  • OVOCE: Pouze bobulovité ovoce, tedy borůvky, červený i černý rybíz, maliny, jahody, arónie.
  • MLÉČNÉ VÝROBKY: Neodtučněné mléčné výrobky, neslazený jogurt (vhodný je např. řeckého typu s obsahem tuku kolem 10 %), tvrdé sýry, smetana na vaření i na šlehání, tučný tvaroh, čerstvé sýry.
  • OŘECHY: Ořechy jsou skvělým zdrojem tuku: lískové ořechy, vlašské ořechy, mandle, pekanové a makadamové ořechy.
  • TUKY: Máslo, přepuštěné máslo, vepřové sádlo, olivový olej, panenský kokosový olej.
  • SLADIDLA: Březové cukry Xylitol a Erythritol, čekankový sirup. Hořká čokoláda s obsahem kakaové hmoty 70 % a více.
  • NÁPOJE: Čistá voda, čaj, káva, voda ochucená citronem, hovězí vývar. Příležitostně sklenka suchého vína.

Jak na jídelníček?

Když už víte, které potraviny jíst a jak barevná mohou být vaše jídla, je tu čas potěšit a navnadit své smysly. Nemusíte přijít ani o sladké či přílohy, stačí vědět, jak na ně. Z kvalitní čokolády, avokáda a tvarohu vznikne delikátní čokoládová pěna, z květáku, batátů či dýně můžete připravit lahodnou kaši namísto té bramborové. Rýži nahradí květáková rýže a poctivé guláše jsou nakonec nejlepší bez mouky a knedlíků.

A co vy, dokázali byste odolat starým stravovacím návykům, nebo low carb není nic pro vás?