V sobotu všechny prodejny Penny výjimečně zavřou už ve 20 hodin. Vyrazte na nákup včas

27. března 2021 Penny zavře o hodinu dříve Penny

V sobotu 27. března 2021 se každý z více než 390 Penny Marketů v Česku uzavře už ve 20 hodin. Pro některé prodejny to znamená zkrácení otevírací doby o hodinu, takže případný nákup nenechávejte na poslední chvíli.

Přečtěte si také

Stravenky slaví už 76 let a stále patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým benefitům
Stravenky slaví už 76 let a stále patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým benefitům

Hodina pro ekologii

Penny se přidá k celosvětové kampani Hodina Země, v jejímž rámci mají účastníci ve 20:30 na hodinu zhasnout světla a vypnout elektrické spotřebiče.

Zapojit se může každý z nás, a to nejen za jednotlivé domácnosti, nýbrž i firmy a instituce. Konkrétně v Penny zůstane z bezpečnostních důvodů rozsvícené pouze nouzové osvětlení a světla na parkovišti.

Mathias Mentrop, jednatel společnosti Penny, k tomu říká: „Budeme rádi, když i díky nám, díky našemu zapojení a podpoře se připojí nejen naši zaměstnanci, ale i široká veřejnost. Jedná se o všechny z nás. A jestli můžeme něco udělat, je to šířit povědomí o této akci. Všichni žijeme na této planetě a je v našem zájmu i v zájmu budoucích generací chovat se odpovědně.“

Penny na ekologii záleží Penny

Dlouhodobý boj za čistší životní prostředí

Připojení se k Hodině Země není jedinou aktivitou Penny, kterou se snaží řetězec zlepšit dopady společnosti na životní prostředí. Už roky pracuje i na snížení spotřeby energie a emisí. Mimo jiné u svých prodejen buduje nabíjecí stanice pro elektromobily, upravuje vlastní vozovou flotilu, aby měla co nejnižší spotřebu paliva a dbá na recyklaci i na to, jak a do čeho jsou baleny produkty privátních značek.

Opera zhasla jako první

Tradici Hodiny Země zavedl Světový fond na ochranu přírody v roce 2007 v australském Sydney, kdy zhasla světla na slavné budově Opery. Cílem organizátorů bylo originálním způsobem upozornit na změnu klimatu. Během let se tato akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v březnu.

U nás probíhá od roku 2010 a například v loňském roce se zhasnutím veřejného osvětlení a nasvícením památek či veřejných budov přidalo 124 českých obcí.