Exotický ničitel cukru gurmar. Přírodní doplněk stravy, který dokáže potlačit chuť na sladké

Máte pořád nepřekonatelnou chuť na sladké? Silviarita F / Pixabay

Všudypřítomná a neodolatelná chuť na sladké mnohým z nás neustále hatí naše snahy o zhubnutí. Mimo to mohou špatné stravovací návyky vést až k cukrovce, což se děje stále častěji. S hubnutím, ale především pak hlavně se snížením hladiny krevního cukru, nám přitom může snadno pomoci přípravek jménem gurmar. Slyšeli jste už o něm?

Přečtěte si také

Vyzkoušejte efektivní jarní úklid, při kterém se hubne. Víte, kolik spálíte kalorií při uklízení?
Vyzkoušejte efektivní jarní úklid, při kterém se hubne. Víte, kolik spálíte kalorií při uklízení?

Gurmar jako zabiják cukru

Gurmar jako zabiják cukru se zdá být skvělým marketingovým sloganem, s tímto úderným slovním spojením si ovšem nikdo hlavu lámat nemusel – slovo gurmar totiž pochází z hindštiny a do češtiny jej lze přeložit právě jako „ničitel cukru“.

Popínavá rostlinka z ájurvédy

Ve své přirozené a nezpracované podobě je gurmar, respektive gymnéma lesní, vytrvalou dřevitou révou, která roste v Indii, Africe a v Austrálii. Jedná se o jedinou přírodní látku, která velmi dobře dokáže kontrolovat hladinu cukrů v krvi.

Gurmar je nedílnou součástí ájurvédy a kromě léčby diabetu se využívá také k léčbě metabolického syndromu, alergie, kašle, zácpy, malárie, hadího uštknutí, jako diuretikum či právě coby prostředek potlačující chuť k jídlu.

Co je sladké, to je dobré, avšak bohužel ne na zdraví. Gurmar vám s tím ale může pomoci Bruno Germany / Pixabay

Jak pomáhá při cukrovce či hubnutí?

Hubnutí

Jestli po něm skutečně zhubnete, vám potvrdit nemůžeme. V diskuzích či recenzích totiž často najdete názor, že na hubnutí nefunguje. Při redukci hmotnosti ovšem záleží i na spoustě jiných okolností, například na vaší fyzické aktivitě či skladbě jídelníčku – gurmer tedy může být dobrým pomocníkem, jelikož kyselina gymnemová v něm obsažená znecitlivuje naše chuťové buňky, které sladkou chuť vnímají coby příjemnou.

  • Ať už však berete jakékoliv doplňky stravy, pamatujte, že zásadní je vždy kalorický deficit – tedy kolik kalorií přijmete a kolik jich vydáte.
  • Žádný zázračný přípravek na hubnutí neexistuje a není jím ani gurmar – lehce pomoci vám nicméně může.

Cukrovka

Na co se zdá být gurmar skutečně velmi účinný (podle studií i zkušeností zákazníků) je cukrovka – a to jak její léčba, tak i prevence. Studie navíc prokázaly, že pokud gurmar užívá pacient s cukrovkou I. typu, projeví se jeho účinek nižší potřebou inzulínu, zatímco u pacienta s cukrovkou II. typu může lékař po nějaké době snížit dávku medikace.

  • Právě při cukrovce napomáhá gurmar upravovat hladinu krevního cukru, což potvrzují i jeho uživatelé ve svých recenzích.
  • Podle některých lze navíc sledovat i úbytek hmotnosti.
Gurmar je velmi dobrým pomocníkem při cukrovce Steve Buissinne / Pixabay

Cukrovka představuje obrovský civilizační problém

Cukrovkou v Česku trpí téměř milion lidí – aktuálně ji již tedy má skoro každý desátý občan. Ročně také přibyde na 60 tisíc nově nemocných lidí a na 22 tisíc jich v souvislosti s cukrovkou zemře. Ani zbytek světa na tom však není lépe – například Američanům hrozí, že během desíti let onemocní cukrovkou či k ní bude mít velice blízko více jak polovina celé jejich populace.

Dbejte u ní na zdravou stravu

U cukrovky je velmi důležité dbát na kvalitní a zdravou a stravu – lidé jí trpící by se tedy měli vyhýbat nejen sladkostem, ale také rafinovaným sacharidům a potravinám obsahující transmastné kyseliny. Rafinovanými sacharidy se přitom rozumí například:

  • Pečivo z bílé mouky, a to i to bezlepkové, které zpravidla obsahuje rafinovanou kukuřičnou mouku.
  • Sladila jako cukr, třtinový cukr, sirup z agáve, rýžový sirup, kukuřičný sirup či hroznový cukr
  • Těstoviny z bílé mouky, bílá rýže apod. 

Zařadit do jídelníčku by naopak měli celozrnné výrobky, obiloviny a luštěniny, zeleninu a v omezeném množství také semínka, ořechy či ovoce.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz