Řetězce s potravinami zavádí nový formát mini prodejen v menších městech

Bila Denně čerstvá – tak zní název nového testovacího projektu malometrážních prodejen Billa

Billa otevřela v České republice svoji první malometrážní prodejnu. Nový formát pro menší města pod názvem Billa Denně čerstvá si vyzkouší obyvatelé Strašic u Rokycan. Pokud se inovativní koncept osvědčí, brzy se rozšíří i na další místa. Řetězec se tak připojuje k Tescu, Penny nebo Lidlu, které malé prodejny už několik let provozují.

Přečtěte si také

Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení
Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení

Denně čerstvé potraviny blíž k domovu

Expanzi do menších měst zahájila Billa 4. prosince. První maloformátová prodejna se nachází na ploše o rozloze 600 m2 a má v portfoliu zhruba 3 500 produktů. Kromě čerstvého pečiva, ovoce a zeleniny nabídne i trvanlivé potraviny, mléčné výrobky, mražené a trvanlivé zboží nebo drogerii. Součástí sortimentu jsou také oblíbené privátní značky či speciality z regionu.

Billa Denně čerstvá je prvním z projektů tohoto formátu, který v České republice aktuálně spouštíme. Těší nás, že se díky němu můžeme přiblížit zákazníkům i v menších obcích a městech, kteří do našich prodejen musejí jinak cestovat desítky kilometrů, “ popisuje Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billa ČR.

Nejmenší prodejna Lidlu v centru Brna Mediaguru

Srovnatelná nabídka produktů a služeb

V pořadí jde už o 240. provozovnu řetězce Billa na našem území. Dobrou zprávou pro obyvatele menších měst je, že omezená prodejní plocha nemá zásadní vliv na nabízené produkty a služby. Díky atypickému rozmístění regálů a modernímu vybavení je vše srovnatelné s velkoformátovými prodejnami.

Kdo další má „miniprodejny“?

Koncept malých formátů přitom není žádnou novinkou. Na Slovensku otevřel řetězec první menší prodejnu už koncem září. Najdete ji v Banskobystrickém kraji, konkrétně v obci Valaská, pod názvem „MiniBilla“. Obliba maloformátových prodejen ovšem roste i v České republice. Tesco Express nebo Žabka, která patří pod tutéž značku, úspěšně fungují už řadu let, později se k nim přidal například řetězec Penny se svými pěti pražskými pobočkami.

Nejmenší provozovna Lidlu

Na konci listopadu přibyla také miniprodejna Lidlu na náměstí Svobody v Brně, která je umístěná ve druhém patře obchodního domu Rozkvět a má rozlohu pouhých 596 m². Pozemků v centrech velkých měst totiž výrazně ubývá, a řetězce tak musí měnit strategii a nestavět jen na zelené louce, nýbrž i v omezených prostorách uprostřed obcí.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz