10 triků, jak otevřít láhev bez vývrtky a otvíráku

10 triků, jak otevřít láhev bez vývrtky a otvíráku

Situaci, kdy jsme zjistili, že sice máme láhev vína nebo piva s sebou na pikniku, ale zapomněli jsme vzít vývrtku či otvírák, zažil snad každý z nás. Existuje pár snadných způsobů, jak se do láhve dostat i bez něj. Jak tedy otevřít láhev i bez otvíráku? Zkuste to jako my!

Přečtěte si také

Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely
Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely

Máte dvě piva?

Láhev piva lze otevřít dalším pivem. Stačí jen zapřít zátky o sebe a máte hotovo. Láhev otevřete i plechovkou s kovovým okrajem. Vyplatí se mít vždy jedno pivo v záloze.

Lžíce není jen na polévku

Se lžící či lžičkou snadno otevřete i pivo. Stačí ji těsně přiložit pod zátku a zatáhnout. Pak už si můžete vychutnat pár jedinečných doušků chlazeného piva.

Klíče vždy po ruce

Můžete použít i obyčejný klíč, který máte vždy po ruce. Abyste si nezničili zoubky na klíči a dostali se ještě někdy do svého bytu, raději použijte hladkou stranu jako v případě lžičky. Drobné vroubky a příchytky pak klíčem zespoda jednu po druhé krásně odkloníte od láhve.

Jak dostat špunt na víno ven z lahve?

Opasek nedrží jen kalhoty

Pokud máte ve svých kalhotách či džínech opasek s masivní sponou, můžete ji využít i k otevření lahvového piva. Půjde vám to stejně snadno, jako použití specializovaného otvíráku.

Kůň, který nestojí ve stáji

Kancelářský kůň neboli sešívačka, kterou máte na svém pracovním stole nebo v šuplíku, vám hravě poslouží i k otevření láhve s pivem. Velmi snadno s ní láhev otevřete. Sešívačka má totiž dlouhé a pohodlné držadlo a dvojici kusadel po stranách, které poslouží jako klasický otvírák láhví.

Časopis nejen ke čtení

Jakmile dočtete svůj oblíbený časopis, nemusí hned putovat do odpadkového koše. Vaše oblíbené čtení totiž disponuje lesklým křídovým papírem, který snadno smotáte do ruličky. Můžete jej i přeložit na polovinu a vytvořit roh. Vložte pak okraj časopisu pod zátku a zvedněte ji nahoru jako otvírák.

Zavařovací gumička

K otevření láhve se dá využít i gumička, kterou několikrát omotáte okolo zátky. Pokud se tam už nevejde ani milimetr, dá se zátka vykroutit směrem do boku.

Jak otevřít láhev vína bez otvíráku?

Dostaňte se do láhve z vínem pomocí boty či utěrky

Láhev vína vsuňte do boty a tou několikrát udeřte do podlahy, zdi nebo dveří. Zátka se postupně vysune z láhve natolik, že ji už v pohodě vyndáte ven. Láhev lze zamotat i do ručníku či utěrky.

Použijte nůž nebo klíče

Každý muž má u sebe nůž. Zabodněte jej do korkové zátky a tu pak jednoduše vyšroubujete. Stejně tak dobře můžete použít i klíč.

Použijte hřebíky a kombinačky

Do korkové zátky stačí zapíchnout pár hřebíků a pak zátku vytáhnout kleštěmi či kombinačkami. Pokud vše selže, zátku vždycky můžete protlačit do láhve. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz