Chcete si vyrobit dokonalou zmrzlinu? Pořiďte si zmrzlinovač

Zmrzlinovou lahůdku si díky zmrzlinovači budete moci připravit kdykoli Einladung_zum_Essen / Pixabay

Není zmrzlina jako zmrzlina – a pro tu domácí to platí obzvlášť. Jak si ji vyrobit, aniž byste museli každých pár minut vyndávat směsi z mrazáku a složitě je upravovat? Přece pomocí zmrzlinovače. Tohoto šikovného pomocníka do kuchyně si ihned zamilujete, a natož pak nyní uprostřed horkého léta. V článku vám poradíme, jak si vybrat ten nejlepší.

Přečtěte si také

Levně a chutně: 3 jednoduché recepty do 40 Kč, které si zamilujete
Levně a chutně: 3 jednoduché recepty do 40 Kč, které si zamilujete

Nejlevnější varianta? Ruční zmrzlinovač pro nenáročné

Chcete-li si přípravu domácí zmrzliny nejprve vyzkoušet, postačí vám ten nejlevnější manuální zmrzlinovač. Zpravidla se skládá z nádoby, kterou je potřeba pořádně předmrazit, a z míchací části s kličkou. Směs musíte nějakou dobu promíchávat ručně, abyste dosáhli požadované konzistence a textury směsi. Tento postup sice není nejpohodlnější, pro nenáročné domácí zmrzlináře jde ale o ideální volbu.

Tip: Ruční zmrzlinovač najdete v aktuální nabídce Tescomy. Může být váš již za 699 Kč.

Zlatá střední cesta pro každého

V další kategorii zmrzlinovačů jsou elektronické přístroje, které nicméně postrádají mrazicí jednotku – je tedy opět nutné nádobku k výrobě zmrzliny ještě před přípravou směsi zmrazit. Poté už však stačí pouze zmáčknout tlačítko a zmrzlina se chystá. Levnější typy těchto zmrzlinovačů mívají často ve svých akčních nabídkách například obchody Tchibo či Lidl. 

Vyzkoušejte i náš recept na jedinečnou makovou zmrzlinu, který najdete na konci článku!

Zmrzlinovač Sage BCI600 dokáže jako první na trhu automaticky rozpoznat hustotu připravované zmrzliny Sage

Zmrzlinovač, který si zamilujete

Možná si za něj připlatíte, všechnu práci ale odvede za vás. Zmrzlinovač s mrazicí jednotkou stačí naplnit předem vyšlehanou a připravenou směsí na zmrzlinu. Přístroj většinou umožňuje nastavit požadovanou tuhost zmrzliny, díky čemuž si můžete pochutnat jak na hutnějším poháru, tak i na jemnějších kopečcích smetanové zmrzliny, kterou jistě ocení i ti nejmenší.

Zmrzlinovač Sage BCI600 dokáže jako první na trhu automaticky rozpoznat hustotu připravované zmrzliny podle vámi zvoleného nastavení. Disponuje 12 programy pro nastavení struktury dezertu – od měkčích mražených typů, jako je sorbet, přes mražené jogurty a gelato až po běžnou zmrzlinu. Jeho doporučená cena je ovšem skutečně spíše pro velké gurmány či nadšence, činí totiž zhruba 8 000 Kč.

Nemáte-li zmrzlinovač, stále lze sáhnout po zmrzlině v akci

Pomocí zmrzlinovače vykouzlíte doma skvělé domácí zmrzliny silviarita / Pixabay

Podle čeho vybrat ten pravý?

Ideální investice by měla odpovídat četnosti použití. Pokud tedy víte, že se ve vaší domácnosti pravidelná dávka zmrzliny neztratí, můžete volit kvalitní zmrzlinovač s kompresorem. Oproti tomu občasnou zmrzlinou můžete své bližní překvapit i pomocí levnějšího zmrzlinovače, který zakoupíte za pár set korun. V obou případech získáte cenného kuchyňského pomocníka, díky kterému si zpestříte nejen toto léto.

Maková zmrzlina? Proč ne?!

Máte-li již svůj zmrzlinovač připravený na lince, otestujte jeho schopnosti tímto naším receptem na jedinečnou pochoutku. Budete potřebovat:

  • 50 g mletého máku
  • 600 ml smetany ke šlehání
  • 6 vaječných žloutků
  • 150 g cukru

Jak na to?

  1. Povařte smetanu s 50 gramy mletého máku.
  2. Po stažení z plotny přidejte 2 vaječné žloutky předem rozmixované s cukrem.
  3. Vymíchaný hladký krém poté nechte vychladnout a následně jej přesuňte do zmrzlinovače, který udělá zbytek práce.
  4. Voilà, originální dezert je na světě!
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz