Majitelé koček a psů, znáte všechny tyto vychytávky? Vedou chytré technologie i voňavá kosmetika

Svým domácím mazlíčkům můžete pořídit šampon podle barvy srsti nebo parfém vonící po sušenkách Freepik.com

Ať už jste v současné situaci mohli kvůli karanténě a práci z domova strávit se svými čtyřnohými miláčky mnohem více času, nebo jste naopak byli většinu dne pryč, podívali jsme se pro inspiraci na to, jaké vychytávky a užitečné pomůcky můžete pro své kočky a psy v obchodech koupit. Trendem jsou potřeby ovládané přes mobilní aplikace i široký sortiment kosmetiky. Co všechno dalšího lze na trhu najít?

Přečtěte si také

Čerstvé jablko denně, půl zdraví. Pravda nebo lež?
Čerstvé jablko denně, půl zdraví. Pravda nebo lež?

Kosmetika pro krásnou a zdravou srst i chrup

Trendem posledních několika let je neustále se rozšiřující nabídka kosmetických přípravků pro kočky a psy i nejrůznější doplňky stravy. Mnozí majitelé tak dopřávají svým čtyřnohým mazlíčkům stejně drahou a kvalitní péči, jakou věnují sami sobě. V nabídce obchodů najdete šampony a kondicionéry v nejrůznějších variantách podle citlivosti pokožky zvířete, typu i délky srsti, a dokonce i podle její barvy.

Pořídit můžete také parfémy pro kočky a psy. Díky nim může váš mazlíček vonět sladce po jahodách, sušenkách, vanilce nebo zeleném jablku. Ano, všechny tyto příchutě existují a dají se koupit i na našem trhu.

Podobně jsou v poslední době výrobci kreativní i v oblasti dentální hygieny. Existují zubní pasty v nejrůznějších příchutích (od hovězí nebo drůbeží až po jahodovou) i ústní vody ve spreji. Účinný způsob čištění slibují i speciální vlhčené ubrousky pro čištění zubů zvířat (prodává je například značka Vet's Best od 109 Kč / 50 ks nebo Show tech od 167 Kč / 100 ks).

Nabídka kosmetických produktů pro kočky a psy zahrnuje šampony, kondicionéry, a dokonce i ovocné a sladké parfémy Freepik.com

Pro čisté uši i tlapky

Zmíněné vlhčené ubrousky pro zvířata jsou na trhu k dostání v mnoha variantách. Ačkoliv narazíte i na levnější značky (například HUHU, na internetu od 23 Kč / 30 ks), u většiny ubrousků si za nálepku „pro zvířata“ připlatíte mnohem více, než je tomu u vlhčených ubrousků pro děti. Záleží také, zda se jedná o obyčejné univerzální ubrousky, speciální pro čištění tlapek nebo uší a nebo třeba dezinfekční, které mohou být výrazně dražší.

Tip: Pokud s čištěním tlapek často bojujete, dá se koupit užitečná vychytávka, tzv. tlapkomyčka (na internetu ji seženete v několika velikostech od 279 Kč). Jedná se o úzkou plastovou nádobku s jemnými silikonovými štětinami uvnitř, které účinně odstraňují nečistoty ze všech záhybů tlapek. Rychle, efektivně a bez okolního nepořádku.

Záchod pro kočky za téměř 20 tisíc? I takový existuje

Samočisticí chytré záchody jsou skvělou vychytávkou pro majitele koček, kteří bývají přes den dlouho pryč. Pokud o jejich nákupu uvažujete, na trhu existují levnější varianty, které začínají na ceně něco málo přes tisícovku. Nemáte-li ovšem problém si připlatit, můžete svému mazlíčkovi dopřát samočisticí záchody v ceně téměř dvou desítek tisíc korun (například Litter Robot III, jehož cena začíná na 18 590 Kč, nebo LR samočisticí kočičí toaleta s WiFi připojením k mobilní aplikaci, kterou na internetu pořídíte za 19 990 Kč).

Proti zbytečnému přejídání mohou pomoci speciální protihltací misky i automatické dávkovače granulí Flickr.com

Už žádné přejídání! Pomohou chytré dávkovače i speciální misky

Oblíbeným pomocníkem pro majitele domácích mazlíčků jsou také automatické dávkovače na jídlo i vodu. Existují i takové, které mají zabudovanou váhu, nebo je mohou majitelé ovládat na dálku skrze aplikaci v mobilním telefonu. Některé jsou dokonce vybaveny kamerou, můžete tedy i na dálku svého psa nebo kočku pozorovat, podle potřeby jim dávat jídlo nebo odměnu v podobě pamlsků, a tím je zároveň cvičit.

Tip: Má-li váš mazlíček problémy s hltáním a přejídáním, poohlédněte se v obchodech po speciálních protihltacích miskách, které mají různě členěný vnitřek.

V létě chládek, v zimě teplo. To jsou inteligentní pelíšky

Na závěr pro vás máme tip, který ocení zejména majitelé koček nebo menších pejsků. Značka Petkit Cozy vyrábí inteligentní uzavřené pelíšky s termoregulací a mnoha dalšími chytrými funkcemi, u nichž lze pomocí aplikace přes mobilní telefon zvyšovat či snižovat vnitřní teplotu. Seženete je na internetu za cenu od 5 990 korun.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz