7 tipů, co dělat v karanténě doma s dětmi

Jak se s dětmi zabavit v době koronaviru? Pixabay.com

Obývací pokoj, ložnice, dětský pokoj, kuchyně. A to je vše. Jak zabavit děti, když s nimi musíte být doma? Do jakých aktivit mimo učení se společně pustit, abyste trávili čas v omezeném domácím prostoru smysluplně, zábavně a vyhnuli se ponorkové nemoci? Máme pro vás celkem 7 tipů.

Přečtěte si také

Britové vyvinuli novou mouku, po které se hubne. Blíží se konec výčitkám z konzumace bílého pečiva?
Britové vyvinuli novou mouku, po které se hubne. Blíží se konec výčitkám z konzumace bílého pečiva?

1. Upečte si něco dobrého a zdravého

Dělání, dělání, všechny smutky zahání. Ideální aktivitou, která zabaví mladší i starší děti, je společné pečení. Starším klidně svěřte pečení o samotě, s mladšími z něj udělejte hru. Připravit můžete domácí kváskový chleba, rohlíky nebo koláč. Vyzkoušejte třeba recept na cuketový perník nebo čokoládovou roládu.

2. Předčítejte si navzájem z oblíbené knížky

Knihovny jsou teď zavřené, ale to vůbec nevadí. Prostředí jako v knihovně si můžete vytvořit i doma. Využijte společný čas užitečně a předčítejte si s dětmi navzájem jako na veřejném čtení s oblíbeným autorem. Uvidíte, že to bude zábava. 

Čtěte si s dětmi knihy Freepik.com

3. Zacvičte si společně třeba jógu

Na sportoviště se teď nedostanete, v době internetu to ale nemusí být překážka v aktivním pohybu. Na Youtube najdete stovky videí s lekcemi jógy zdarma. Hledejte lekce jógy pro děti, strečink nebo jiné rodinné cvičení. Do vyhledávání zadejte např. „family fun cardio workout“. 

4. Učte se podle UčíTelky

Česká televize od pondělí 16. března spouští nový projekt s názvem UčíTelka, aneb když děti učí telka. Pro žáky 1. stupně je každý den od 9 hodin připraven výukový program. Více informací najdete na webu České televize v sekci UčíTelka

5. Zahrejte si společenskou hru a zazpívejte karaoke

Společenské hry nejsou jen Člověče, nezlob se. Existují desítky her pro nejmenší děti, teenagery i dospělé. Mezi ty oblíbené patří například Dixit, Krycí jména, Párty Alias, Dobble, Activity nebo třeba klasické Monopoly. Parádní zábava bude i zkusit si zazpívat společně karaoke. 

6. Kostlivce vyžeňte ze skříně ven

Právě teď je ideální čas věnovat se všemu, co jste v domácnosti s dětmi odkládali. Chcete už dlouho protřídit dětem šatník? Udělejte to společně a neobnošené věci nechávejte stranou pro charitu. Zazimujte zimní kabáty a boty, na které je teď už příliš teplo. Nebo třeba konečně dětem pověste do pokoje poličky. Možností je spousta.

Roušku si můžete vyrobit i doma Pixabay.com

7. Přemýšlejte, jak pomoci ostatním lidem

Učte děti zajímat se i o ostatní lidi a přemýšlejte společně, jak jim pomoci. Nabídněte pomoc starším sousedům nebo zavolejte seniorům, o kterých víte, že si rádi po telefonu povykládají, ale teď nemají možnost dostat se mezi lidi. I malý dobrý skutek je lepší než žádný

Buďte prospěšní 

Nákupy

Jestliže víte, že pojedete nakupovat potraviny, zavolejte svým blízkým, jestli také nepotřebují také vzít pár věcí v supermarketu. Peníze vám mohou převést na účet a nákup jednoduše necháte za dveřmi. 

Roušky

V poslední době je největším tématem nedostatek roušek. Jak na svém Twitteru vyzývá ministr vnitra, Jan Hamáček, prevence je základ. „Když vycházíte z domova, zakryjte si, prosím, ústa.“ Znamená to, že i obyčejná rouška, kterou si vyrobíte doma, má smysl. V našem článku Jak doma vyrobit roušku proti koronaviru máme hned několik tipů na roušky, které doma zvládnete vyrobit a můžete jimi obdarovat i své blízké. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz