Pořiďte si domů infrasaunu. Zahřeje, zrelaxuje a pomůže s nadváhou

Pořiďte si domů infrasaunu. Zahřeje, zrelaxuje a pomůže s nadváhou

Zažene stres, nakopne imunitu či metabolismus a uvolní dýchací cesty i svaly. Proč si neužít domácí wellness, kdykoli máte chuť? Ještě více relaxace z pohodlí domova a bez nutnosti platit vstupné. Příjemné prohřátí organismu a blahodárné fyzické i psychické účinky vám dopřeje během krátké chvíle pobyt v infrasauně – a ta se vejde i do malého bytu.

Přečtěte si také

Zapečené avokádo s vejcem a uzeným lososem
Zapečené avokádo s vejcem a uzeným lososem

Zapečené avokádo s vejcem a uzeným lososem

V sychravém období zimy se dokonale hodí pravidelně navštěvovat saunu. Nebo si můžete udělat radost a užívat si pobyt v teple kdykoli a s kýmkoli, protože domácí sauny a infrasauny jsou nyní v povánočním výprodeji za výhodnější ceny.

Zdraví máme jen jedno

Svalové i psychické uvolnění, vyhlazená pleť, konec celulitidy, odstranění škodlivých látek z těla, zmírnění bolestí, hubnutí a zlepšení kardiovaskulárního systému. Saunování má prokazatelné pozitivní účinky na lidské tělo – a právě v zimě jde o oblíbenou možnost, jak si užít relaxaci a přitom udělat něco pro sebe. Co takhle sauna po celodenním lyžování?

Snadná montáž i ovládání

Moderní infrasauny jsou cenově dostupné a jejich instalace je jednoduchá. Použít se navíc dají v interiéru i exteriéru. K dostání je hned několik druhů, podle typu topidel. Vybírat tak můžete nejen z různých rozměrů podle počtu osob a potřeb prostoru, ale také podle druhu vytápění kabiny. Nejlevnější je infrakabina s keramickými topidly, která však spotřebuje nejvíce energie. Další možností, za kterou si však připlatíte, je sauna s karbonovým ohřívačem. Výhodou je její téměř okamžité vyhřátí – a saunování může začít. Hojně se používá také sauna se světelnými topidly, které vyzařují červené světlo – toto záření má rovněž vliv na zdraví člověka, proto je dobře známé ze zdravotnictví. A co potřebujete, abyste mohli začít se saunováním? Pomocné ruce při instalaci a elektrickou zásuvku!

Moderní infrasaunu si můžete pořídit i domů

Moderní vymoženosti

Není sauna jako sauna – na výběr je mnoho provedení a nechybí ani možnost vybrat si zajímavou výbavu kabiny. Nabízí se tak například možnost zaposlouchat se do hudby díky mp3 přehrávači nebo si pohrát s tónem osvětlení a vykouzlit tak tu pravou atmosféru. Některé kabiny navíc mají zabudovaný ionizátor, podlahové topení nebo aroma set pro příjemné aromaterapeutické provonění. A jaká je vaše vysněná sauna?

Čas na odpočinek

Pravidelné saunování vám nezaručí jen pevné zdraví a krásnou pokožku celého těla, ale také psychickou pohodu. S domácí infrasaunou navíc odpadá nutnost za wellness zážitky dojíždět. Vyhřát se můžete kdykoli je vám to příjemné.

Jak se správně saunovat?

Teplota v infrasauně dosahuje 40 až 60 stupňů, ve kterých byste měli trávit cykly od 25 do 45 minut. Pak může následovat ochlazení těla a další saunování. A výsledky? Čistá hlava, žádný stres. Napořád.

Tip: Hornbach nabízí infrasaunu značky Marimex Smart 1001 M za 17 490 Kč. Jedná se o menší saunu s velkou výbavou, oblíbenou mezi zákazníky. V prodejnách Mountfield zase probíhá povánoční výprodej, můžete tak pořídit infrasaunu se slevou až 60 %. Například model Grenada 2 s bohatým příslušenstvím koupíte za 19 990 Kč. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz