Pořiďte si domů infrasaunu. Zahřeje, zrelaxuje a pomůže s nadváhou

Žena v ručníku leží v sauně, vedle sebe má zapálené svíčky Canva

Zažene stres, nakopne imunitu či metabolismus a uvolní dýchací cesty i svaly. Proč si neužít domácí wellness, kdykoli máte chuť? Ještě více relaxace z pohodlí domova a bez nutnosti platit vstupné. Příjemné prohřátí organismu a blahodárné fyzické i psychické účinky vám dopřeje během krátké chvíle pobyt v infrasauně – a ta se vejde i do malého bytu.

Přečtěte si také

Recept na domácí mast, sirup a tinkturu z rýmovníku. Zázrak, který pomůže s nachlazením, bolestí hlavy i odřeninami
Recept na domácí mast, sirup a tinkturu z rýmovníku. Zázrak, který pomůže s nachlazením, bolestí hlavy i odřeninami

V sychravém období zimy se dokonale hodí pravidelně navštěvovat saunu. Nebo si můžete udělat radost a užívat si pobyt v teple kdykoli a s kýmkoli, protože domácí sauny a infrasauny jsou nyní v povánočním výprodeji za výhodnější ceny.

Zdraví máme jen jedno

Svalové i psychické uvolnění, vyhlazená pleť, konec celulitidy, odstranění škodlivých látek z těla, zmírnění bolestí, hubnutí a zlepšení kardiovaskulárního systému. Saunování má prokazatelné pozitivní účinky na lidské tělo – a právě v zimě jde o oblíbenou možnost, jak si užít relaxaci, a přitom udělat něco pro sebe.

Lehátko v domácí sauně, lavor, ručník Canva

Snadná montáž i ovládání

Moderní infrasauny jsou cenově dostupné, jejich instalace je jednoduchá, a použít se navíc dají v interiéru i exteriéru. K dostání je hned několik druhů, v závislosti na typu topidel. Vybírat tak lze nejen z různých rozměrů podle počtu osob a potřeb prostoru, ale také podle druhu vytápění kabiny.

Nejlevnější je infrakabina s keramickými topidly, která však spotřebuje nejvíce energie. Další možností, za kterou si ovšem připlatíte, je sauna s karbonovým ohřívačem. Její výhodou je téměř okamžité vyhřátí – a saunování může začít. Hojně se používá také sauna se světelnými topidly, které vyzařují červené světlo – toto záření má rovněž vliv na zdraví člověka, proto je dobře známé ze zdravotnictví.

A co potřebujete, abyste mohli začít se saunováním? Pouze pomocné ruce při instalaci a elektrickou zásuvku!

Infrasauna ve velkém bytě Canva

Moderní vymoženosti

Není sauna jako sauna – na výběr je mnoho provedení a nechybí ani možnost vybrat si zajímavou výbavu kabiny. Nabízí se tak například zaposlouchat se do hudby díky mp3 přehrávači nebo si pohrát s tónem osvětlení, a vykouzlit tak tu pravou atmosféru. Některé kabiny navíc mají zabudovaný ionizátor, podlahové topení nebo aroma set pro příjemné aromaterapeutické provonění. A jaká je vaše vysněná sauna?

Užijte si doma pořádný relax

Čas na odpočinek

Pravidelné saunování vám nezaručí jen pevné zdraví a krásnou pokožku celého těla, ale také psychickou pohodu. S domácí infrasaunou navíc odpadá nutnost za wellness zážitky dojíždět – vyhřát se můžete, kdykoli je vám to příjemné.

Jak se správně saunovat?

Teplota v infrasauně dosahuje 40 až 60 stupňů Celsia, ve kterých byste měli trávit cykly od 25 do 45 minut. Pak může následovat ochlazení těla a další saunování. A výsledky? Třeba čistá hlava a žádný stres – napořád!