6 úžasných koktejlů ze šampaňského, které musíte zkusit nejen na silvestra

Lidé si připíjí růžovým sektem Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

K silvestrovským oslavám patří bublinky v podobě šampaňského. Většina z nás si dopřeje skleničku tohoto osvěžujícího alkoholického nápoje o silvestrovské půlnoci, lze jej ale použít i jako ingredienci v mnoha zajímavých koktejlech. Pojďme se společně podívat na ty nejchutnější z nich, a to i ve verzi s cenově dostupnějším sektem.

Přečtěte si také

Které potraviny můžete jíst i prošlé?
Které potraviny můžete jíst i prošlé?

Recept: Luxusní drink Bellini

Bellini je koktejl pocházející z Itálie, kde je připravovaný z kombinace pyré z čerstvých bílých broskví a prosecca. Verze ze sektu však chutná stejně dobře.

Před mícháním nezapomeňte dobře vychladit nejenom ingredience, ale i skleničky. Do Bellini by se nikdy neměl přidávat led.

Nezapomeňte se poohlédnout po akci

Co budete potřebovat:

  • kvalitní sekt
  • broskvové pyré s vysokým obsahem ovoce (nejlépe připravené doma z čerstvých broskví)

Jak Bellini připravit:

Do dobře vychlazené skleničky přidejte nejdříve pyré, poté sekt. Měly by být přibližně v poměru 1:3. Poté jemně zamíchejte, aby se chuť broskví a sektu dobře propojila.

Tři ženy se baví se sklenkou sektu Brent Hofacker / Shutterstock.com

Recept: Tropická Barracuda

Tento koktejl nese stejný název jako nebezpečná dravá ryba. Nemusíte se ho však příliš bát, zejména pokud to s jeho konzumací příliš nepřeženete. Hlavním znakem Barracudy je osvěžující tropická chuť spojená s bublinkami, která vaše chuťové buňky rozhodně potěší.

Co budete potřebovat:

  • kvalitní sekt (nebo šampaňské)
  • 6 cl ananasového džusu
  • 4,5 cl kubánského rumu
  • šťávu z jedné limetky

Jak Barracudu připravit:

Do vysoké sklenice nalijte nejdříve rum, poté ananasový džus, limetkovou šťávu a nakonec zalijte sektem. Někdy je vhodné také všechny ingredience nejdříve promíchat v shakeru.

Recept: Oslnivý drink Bubble Sunset

Tento koktejl zaujme na první pohled svým vzhledem a jeho ochutnávka také rozhodně nezklame. I během zimních měsíců vás tento oranžový nápoj plný slunce přenese na daleké pláže svou smyslnou chutí.

Co budete potřebovat:

Jak Bubble Sunset připravit:

Nejdříve do sklenice nalijte 1 díl Aperolu, poté doplňte 1 dílem pomerančového džusu a nakonec vše zalijte 3 díly sektu.

Skleničky se sektem a ovocem Billion Photos / Shutterstock.com

Recept: Chladivý Pink Chevrolet

Pink Chevrolet je první ze dvou různých variant na klasickou kombinaci šampaňského s jahodami. Zatímco typicky se pouze (pokud možno čerstvá) jahoda ponoří do sklenice sektu, v koktejlech je možno tyto chutě kombinovat mnohem hravěji a zajímavěji. Pink Chevrolet v sobě obsahuje také velké množství tříště, která zaručí, že se jedná o koktejl nejenom na silvestrovskou oslavu, ale i do těch nejvíce horkých letních dnů.

Co budete potřebovat:

Jak Pink Chevrolet připravit:

Společně rozmixujte asi 6 jahod, 2 lístky máty a ledovou tříšť. Nalijte do sklenice a doplňte dostatkem sektu. Nakonec můžete sklenici ozdobit plátkem jahody.

Kam Maruška zajde pro jahody v akci?

Recept: Jednoduchá Mimosa

Mimosa je rychlý, ale velmi chutný koktejl. Nejlépe si jej vychutnáte o nedělním brunchi, při kterém jí budete zapíjet pořádnou porci vejcí benedikt. Připravit ji však můžete i na silvestra, kdy určitě potěší i ty, kteří normálně sektu neholdují.

Co budete potřebovat:

  • kvalitní sekt (nebo šampaňské)
  • pomerančový džus nebo čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu (lepší)

Jak Mimosu připravit:

Nalijte do sklenice sekt a zalijte ho stejným množstvím pomerančové šťávy.

Kompozice koktejlů ve skleničce a pomerančů Pixel-Shot / Shutterstock.com

Recept: Vynalézavé Fragolini

Fragolini je jednoduchým, ale velmi chutným způsobem, jak spojit chuť skvělého sektu s chutí jahod.

Co budete potřebovat:

  • kvalitní sekt (nebo šampaňské)
  • jahodové pyré s vysokým obsahem ovoce

Jak Fragolini připravit: Nejdříve do skleničky odměřte trochu pyré a pak jej zalijte sektem. Ingredience by měly být v poměru 1:3.