Plovací vesta a bazének pro psy. Co dalšího se dá koupit našim miláčkům pro letní pohodu?

Pořídit pejskům plovací vestu je základ

Parné dny nejsou těžké jen pro nás. Mnohem těžší to mají domácí mazlíčkové, kteří s námi cestují, chodí na výlety či čekají v autě. Navíc mají huňatý kožich, který jim tělesnou teplotu rozhodně neubere. Nebojte, nemusíte svého pejska oholit. Stačí splnit pár podmínek.

Přečtěte si také

Palmový olej má špatnou pověst. Z velké části oprávněně
Palmový olej má špatnou pověst. Z velké části oprávněně

Nepodceňujte přípravu!

Ať vyrážíte se svým pejskem kamkoli, nepodceňte přípravu. Nikdy nevíte, co vás zdrží, kde se zaseknete a co vás čeká. Plány ne vždy vycházejí a právě náhoda by mohla být vašemu pejskovi osudná.

Co hrozí pejskovi?

Můžete si říkat, že právě ten váš pašák to určitě zvládne. Jenže on není člověk. Mnohem snáze podléhá přehřátí, dehydrataci, následné zmatenosti či bezvědomí. Dehydrovaný pes může také zvracet, čímž dochází k dalšímu úbytku vody.

Jak se chladí pes?

Jak už jsme řekli, pes mnohem snáze podlehne různým zdravotním komplikacím. Čím je to však zapříčiněné? Paradoxně způsobem ochlazování! Psi snižují svou teplotu dýcháním, konkrétně vyplazeným jazykem. Tím se však z těla odpařuje další voda.

s hadicí psy ochlazujte velmi pomalu

Na tohle zapomeňte!

Máme tu pár věcí, kterým se během letních dní rozhodně vyhněte.

Pejsek počká

Vyrazili jste si na výlet? Fajn. Ale nikdy nenechávejte psa čekat. A to nemyslím jen v autě. Pokud si myslíte, že v autě pootevřete okénko a psíkovi bude dobře, mýlíte se. V autě se během několika minut zvedne teplota na neúnosnou hodnotu. Dochází kyslík, čerstvý vzduch v nedohlednu. Pokud necháváte pejska čekat venku, ujistěte se, že bude ve stínu s dostatkem pitné vody.

Postříkáme psíka hadicí

Ani nápad! Svého mazlíka ochlazujte postupně, aby nedošlo k šoku. Ideálním postupem je mokrý ručník, kterým otíráme pacičky a bříško. Pokud je někde poblíž rybník, a váš pejsek miluje plavání, dopřejte mu to. Je pravděpodobné, že voda nebude ledová. 

V horkých letních dnech se člověk zchladí sklenicí studené limonády, zmrzlinou nebo si zaplave v bazénu. Jelikož naši pejsci většinou tuto možnost nemají, na truhu se objevují bazény pro psy. Stačí, když si dáte do vyledávače "bazény pro psy" a vyskočí na vás několik tvarů bazénků pro tyto čtyřnohé miláčky z různých materiálů. Ideálně volte ten v bílé barvě, aby se voda rychle neohřívala. 

Letní slušivý obleček

Zapomeňte na psí módu během léta! Nezáleží, zda jde o tenký lehký materiál nebo prodejce dokonce slibuje ochlazení. Je to nesmysl. Psí srst potřebuje volně dýchat. A to co nejvíce. Nejlepším řešením je pravidelné vyčesávání srsti a to i u krátkosrstých psů. Huňatá podsada psíka chrání nejen před mokrem a chladem. Chrání tělo před přehřátím či poraněním kůže. Jenže staré chlupy jsou spíše na obtíž. Pomozte od nich svému čtyřnohému parťákovi.

čerstvou vodu potřebují všichni

Tohle je základ!

Pitná voda v dobré kvalitě

Vždy mějte po ruce lahev s pitnou vodou pro sebe i svého miláčka. Nevýhodou je, že v horkém počasí voda brzy ztratí svou kvalitu a není poživatelná. Řešením je termoska! V zimě ji používá na horké čaje. Ale už jste ji využili v létě pro udržení chladného pití? Funguje to.

Tip: cestovní láhev Dog Fantasy cestovní 500 ml (Super ZOO 89 Kč) Ideální řešení na cestování. Zásobník na vodu se zabudovanou miskou si zamilujete díky jeho jednoduchému použití a údržbě. 

Stín

Pravidelně si dělejte přestávky ve stínu. Pokud psík pobíhá po zahradě, zajistěte mu několik míst, kde se bude moci ukrýt před teplem. Může se jednat o strom, slunečník, ale i dobře větranou psí boudu.

Tip na výlet

Malým pejskům můžete ulevit tím, že je na výletě ponesete v přenosné dobře prodyšné taštičce. Psík si oddechne, načerpá energii a pobude chvíli ve stínu.

S pejskem na vodu? Jasně, ale dejte mu vestu!

Ačkoli jsou psi považování za dobré plavce, chybí jim dostatečná výdrž. Pro větší bezpečnost byste měli svého čtyřnohého mazlíčka při vodních aktivitách vybavit odpovídající záchrannou vestou. Plovací vesty chrání psa při plavání, výletech lodí nebo vodních hrách. Ochrání ho při pádu z lodi a zvyšují jeho bezpečnost při hrách a výcviku ve vodě. Vysoký komfort při nošení zajišťuje anatomický tvar. Obvod hrudi můžete rychle a snadno upravit podle potřeb vašeho psa. Signální barva vesty a reflexní pruhy slouží pro rychlou lokalizaci. Pořídit se dá v prodejnách s chovatelskými potřebami od 200 Kč až po ty kvalitnější za 3 000 Kč. 

Odměňte svého pejska. A zdravě!

Čím? Rozhodně ne zeleninovými pamlsky a granulemi! Ty škodí trávicímu traktu masožravce a jsou zdrojem různých nemocí. Dopřejte svému pejskovi kvalitní maso. Kde? Některé firmy vykupují nedostatečně vzrostlá zvířata určená na porážku. Z nich pak vyrábí psí konzervy, které obsahují 100 % masa. A co masové odkrojky? Pokud máte ničím nekořeněné a nedochucené maso, které jste odkrojili jako odpad, dejte je svému pejskovi. Za kvalitní bílkoviny vám bude vděčný.

pes v bazénu musí být pod dohledem

Rada na závěr

Ať je horko nebo chladno, dejte pozor na to, co váš pejsek ochutnává během procházky. Poblíž zahrad se můžete setkat s jedy na krysy nebo granulemi proti slimákům, které jsou pro pejsky jedovaté!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz