Otevírací doba v obchodech 5. a 6. července 2022. Bude mít otevřeno Lidl, Kaufland nebo Obi a IKEA?

Nákupní košík v supermarketu S_E / Shutterstock.com

Letní prázdniny začaly a hned zkraje nás čekají v úterý a ve středu dva státní svátky. V článku se dozvíte, jak během nich budou otevřeny prodejny Lidl, Billa, Tesco, Kaufland nebo Penny Market a další. Kde všude si nakoupíte 5. a 6. července 2022?

Přečtěte si také

Heinz našel muže, který přežil měsíc na moři jen díky kečupu. Chce mu koupit loď
Heinz našel muže, který přežil měsíc na moři jen díky kečupu. Chce mu koupit loď

V České republice je ročně celkem 13 státních svátků a dnů pracovního klidu. Na letní prázdniny připadají hned dva:

  • 5. července (úterý) se slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • 6. července (středa) se připomíná Den upálení mistra Jana Husa

Jak to bude s otevírací dobou v obchodech s potravinami, elektrem a nábytkem? Ze zákona mohou mít v tyto dva sváteční dny obchody otevřeno. Zeptali jsme se proto zástupců velkých řetězců, jestli udělají výjimku, a z jejich odpovědí jsme sestavili přehled otevírací doby o státních svátcích v červenci 2022.

Kaufland

Oblíbený německý řetězec Kaufland podle slov tiskové mluvčí Renaty Maierl nechá své prodejny otevřené po oba státní svátky, a to v běžné otevírací době, na jakou jsou zákazníci zvyklí. Prohlédnout si aktuální akční leták Kaufland můžete i online.

Lidl

V úterý i ve středu bude ve všech našich prodejnách platit standardní otevírací doba,“ prozradila, jak bude otevřeno během státních svátků v červenci v Lidlu, tisková mluvčí Iveta Barabášová.

Penny Market, Billa, Albert i Tesco zůstanou otevřeny oba státní svátky

Pokud se budete chtít vydat na nákup do prodejen Penny Market, Billa, Albert nebo Tesco, nemusíte se bát vyrazit i v den státního svátku, všechny pobočky zmíněných obchodů zůstanou 5. července otevřeny, stejně tak 6. července.

Globus

I prodejny Globus zůstanou po oba prázdninové státní svátky otevřeny bez změny. Navíc si můžete usnadnit nákup přes online systém iGlobus. Aktuální akční leták Globus najdete společně s dalšími v aplikaci Kupi.cz.

Makro

Státní svátky nezmění otevírací dobu ani v prodejnách Makro. Nakoupíte zde dle běžné otevírací doby.

Datart, Electro World a Planeo Elektro

Také všechny velké řetězce s elektronikou budou během červencových státních svátků v úterý a ve středu otevřeny dle běžné otevírací doby. Prolistujte si leták Planeo Elektro, kde je aktuálně spousta velkých letních slev!

Tip: Pokud vás zajímá otevírací doba o státních svátcích během celého roku, podívejte se na stránky Kupi.cz, kde najdete podrobný přehled, kdy budou mít obchody zavřeno v roce 2022.

IKEA

Chystáte se využít státní svátek k nákupu nového nábytku nebo doplňků do domácnosti? Pak vás jistě bude zajímat otevírací doba 5. a 6. července v IKEA. Švédský řetězec nechá své brány otevřeny po oba státní svátky. Stejně tak můžete vyrazit na nákup do prodejen Jysk, Asko nebo XXXLutz.

Hornbach, Obi, Uni Hobby

Také zahrádkáře a kutily potěší zpráva, že otevírací doba o státních svátcích 5. a 6. července 2022 bude v Obi, Uni Hobby i Hornbachu nezměněna, a tak mohou volno využít na nákupy.

Mountfield

Mohu potvrdit, že ve dnech 5. a 6. 7. budeme mít otevřeno se standardní otevírací dobou ve všech našich prodejních centrech,“ odpověděla redakci na dotaz k otevírací době manažerka komunikací značky Mountfield Kateřina Böhmová.