Lidl otevírá novou prodejnu v samotném srdci Prahy

Ulice Na Příkopech v Praze Lidl

V pondělí 6. června 2022 otevírá společnost Lidl novou atypickou prodejnu v samotném srdci Prahy – v ulici Na Příkopě. Jde o jejich už 294. prodejnu v České republice. Zákazníci tak mohou nakupovat oblíbené produkty v komfortním prosvětleném prostoru přímo v centru Prahy, který jim nabídne velké úseky čerstvého ovoce a zeleniny, masa, uzenin, mléčných výrobků a pečiva.

Přečtěte si také

Chyby při třídění odpadu dělá každý z nás. Vyvaruje se jich a třiďte tak, jak se má

Nový obchod v historické budově

Koncept prodejen, které společnost Lidl staví, přináší zákazníkům na první pohled zajímavé architektonické pojetí prodejny, velkorysý vstup a vzdušný interiér. Prodejna Lidl Na Příkopě ovšem představuje mimořádný koncept. Je umístěna na jedné z nejprestižnějších ulic světa, dokonce v historické budově, v rámci které dříve fungovala Československá obchodní banka. Zasazení prodejny do těchto unikátních prostor bylo pro společnost výzvou.

„Vzhledem k atypickému prostoru jsme při úpravách prodejny museli využít jeřábovou techniku, mnoho regálů je speciálně upraveno na míru a rozměrnější vybavení muselo být umístěno do prodejny před samotnou instalací eskalátoru,” upřesnil mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

V prodejně bylo navíc po dohodě s památkáři zachováno několik zajímavých prvků. Jednou z rarit, které si mohou zákazníci prohlédnout, je původní trezor v prostorách za kasami, který pochází z období, kdy budova patřila Československé obchodní bance.

Potraviny v docházkové vzdálenosti

Nová prodejna zjednoduší život především rezidentům přilehlých čtvrtí, ale také zaměstnancům a návštěvníkům centra hlavního města, kteří nemají ve svém bezprostředním okolí přístup k obchodu s potravinami.

„Těší nás, že můžeme jít našim zákazníkům naproti nejen výstavbou standardních prodejen, ale rovněž prodejnami na míru. Díky tomu dokážeme využít stávající budovy nebo brownfieldy a přiblížit náš sortiment zákazníkům napříč Českou republikou,“ doplnil Tomáš Myler.

Prodejna Lidl v Praze na Příkopech Lidl

Nová pracovní místa a pomoc nedaleké škole

Pro komfort při nákupu slouží také široké uličky a velký odkládací prostor u pokladen. Stejně tak i barvy a použité dřevěné prvky dělají z prodejny příjemné prostředí. K dispozici je zákazníkům Wi-Fi zdarma či automat na kávu, kterou si mohou dopřát v zádveří prodejny. Novinku představuje 8 samoobslužných pokladen, které urychlí nákup zákazníků. Díky otevření nové prodejny navíc vznikne 35 pracovních pozic.

Prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin.

První den otevření bude spojen s podporou Základy školy J.Gutha-Jarkovského. Podpoří ji všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než 300 Kč. Společnost Lidl totiž daruje při nákupu nad 300 Kč uskutečněného v první den částku 50 Kč. Za vybrané peníze zakoupí škola edukační pomůcky.