Tesco má další problém, po Rohlíku ho chce žalovat Lidl

Prodejna Tesco AJSTUDIO PHOTOGRAPHY / Shutterstock.com

Jen několik týdnů po začátku soudního sporu s Rohlik.cz řeší Tesco další žalobu. Tentokrát čelí obvinění ze strany německého řetězce Lidl, který tvrdí, že chce čerpat z jeho popularity. Důvod je jednoduchý, grafika nového systému Clubcard cen se podobá ochranné známce Lidlu. Šlo o náhodu nebo promyšlený záměr?

Přečtěte si také

Jak se ráno rychle zbavit nevzhledných kruhů pod očima? První pomoc po probuzení
Jak se ráno rychle zbavit nevzhledných kruhů pod očima? První pomoc po probuzení

Skutečná úspora, nebo jen zavádějící reklama?

Letos v květnu jsme byli svědky kampaně, kterou Tesco nazvalo „Nenechte se opít". Založilo ji na jednoduchém vizuálu rohlíku a přidalo výpočet ceny nákupu ve svém online supermarketu a na Rohlik.cz. Podle očekávání nezůstala záležitost bez odpovědi a během několika dní přerostla v soudní spor. Jeho výsledek zatím neznáme, ale jedno je jisté, Rohlik.cz označil výběr položek při nákupu za tendenční, sestavený tak, aby poškodil jeho jméno.

Prodejna Lidl Proxima Studio / Shutterstock.com

Nový systém Clubcard cen

Netrvalo to ani dva měsíce a Tesco se dostalo do dalších problémů. Opět jsou spojené s kampaní za nízkou cenu celkového nákupu. Konkrétně jde o věrnostní program Clubcard. Ten v České republice funguje už 12 let a využívá ho 1,2 milionu lidí. Nyní ale zavádí takzvané Clubcard ceny, které se týkají mnohem většího množství produktů než dříve. Mluví se o stovkách položek z celého sortimentu, včetně spotřebního zboží.

„Naší snahou je přinášet zákazníkům stále něco nového, co jim nejen pomůže výrazně ušetřit, ale také nabídnout sortiment, který ocení jak z hlediska kvality, tak i oblíbenosti. Proto je naší ambicí Clubcard ceny rozšiřovat na čím dál širší škálu produktů, které zákazník nalezne v našich prodejnách. Clubcard ceny se budou týkat jak potravin, tak i nepotravinářského zboží, například naší módní značky F&F. Prostřednictvím takto nastavených cen získají zákazníci okamžitou výhodu plynoucí ze svého členství v našem věrnostním programu,“ popisuje Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco ČR.

Cedulka Clubcard cena v prodejně Tesca Tesco

Miliony eur pro Lidl?

Propagace Clubcard cen má ale jeden háček. Využívá žlutou a modrou barvu, které jsou typické pro logo Lidlu. Zástupci tohoto diskontního prodejce vidí v grafice jasnou podobu a domnívají se, že Tesco chce zneužít jeho dobrou pověst. Údajně proto, aby si ho také spojovali s nízkými cenami. Jako důkaz použili zákaznický průzkum, který jim domněnku potvrdil. Podávají tedy na Tesco žalobu a žádají miliony eur. Britský řetězec vše považuje za výmysl a plánuje se u soudu tvrdě bránit.