Značky Adidas a Prada se spojily a představily novinku: Boty za 12 000 Kč, ze kterých vytéká voda

Tenisky A+P Luna Rossa 21 Adidas

Světově známé značky Adidas a Prada se spojily a vytvořily novinku. Prvotřídní tenisky s názvem A+P Luna Rossa 21 jsou inspirované sportem bohatých – kormidlováním plachetnic. Ptáte se, co je na nich tak speciálního? Samovolně z nich totiž vytéká voda.

Přečtěte si také

Jak se ráno rychle zbavit nevzhledných kruhů pod očima? První pomoc po probuzení
Jak se ráno rychle zbavit nevzhledných kruhů pod očima? První pomoc po probuzení

Vyrobilo se jen pár kusů: Ideální spíše pro sběratele

Tuto novinku vypustili designéři do světa před pár týdny. V Prada i Adidas si přáli, aby se vytvořil pouze omezený počet kusů, a proto se vyrobilo pouhých 200 párů. Mělo to teniskám dodat na exkluzivitě a zároveň se počítalo s tím, že asi nebudou pro každého. Cena jednoho páru A+P Luna Rossa 21 se pohybuje kolem 12 000 korun.

Jejich hlavní výsadou je to, že z nich samovolně vytéká voda. To je pro milovníky plachtění skvělá záležitost, protože už si nebudou muset dělat starosti s mokrýma nohama. Jak už ale bylo zmíněno, tenisky byly inspirované sportem bohatých, a právě tito movití lidé si převážně tenisky kupují. Voda odtéká přímo z podrážek, která obsahuje drenážní systém. Je to sice stylové, ale kvůli tomu mohou být tenisky i lehce nepohodlné, protože mají tenkou stélku.

Sportovci v teniskách A+P Luna Rossa 21 Adidas

Které další slavné tenisky uchvátily svět?

Tenisky A+P Luna Rossa 21 sice vyšly z dílny světoznámých značek Adidas a Prada, ale rozhodně nejsou jedinými speciálními botami, které spatřily světlo světa. Připomeňme si i další bestsellery.

  • Yeezy od Kanyeho Westa: Americký rapper Kanye West začal před deseti lety vytvářet modely tenisek Yeezy. Udělalo to z něj miliardáře. Určitě si pamatujete nedávnou aukci, ve které Kanye dražil své historicky první Yeezy, oceněné na 1 milion dolarů. Nakonec se však vydražily za astronomických 1,8 milionu dolarů, což je v přepočtu přes 39 milionů korun.
  • Rihanniny slavné Pumy: V roce 2016 získala zpěvačka Rihanna ocenění za Nejlepší boty roku. Tehdy vsadila na spolupráci se slavnou sportovní značkou Puma, a tak vznikly tenisky s názvem Creeper. V některých outletových prodejnách nebo na internetu se dají sehnat dodnes, a stojí kolem 2 000 korun.