Lidl stahuje výrobek z mletého masa, který nabízel v akci, a varuje před jeho konzumací

Ženy vybírající maso v supermarketu Canva/Lidl

Obchodní řetězec Lidl stahuje ze svých prodejen výrobek z mletého masa, který obsahuje nepovolenou biocidní látku ethylenoxid, a varuje zákazníky před jeho konzumací. Zakoupený výrobek lze vrátit v jakékoliv prodejně i bez účtenky.

Přečtěte si také

Heinz našel muže, který přežil měsíc na moři jen díky kečupu. Chce mu koupit loď
Heinz našel muže, který přežil měsíc na moři jen díky kečupu. Chce mu koupit loď

O jaký výrobek se jedná?

Výrobce Houdek Arzberg GmbH, který má své produkty zalistovány v síti prodejen Lidl, začal dnes z důvodu ochrany spotřebitele stahovat z oběhu výrobek „El Tequito“ Masové kuličky Mexican Style 280 g s datem minimální trvanlivosti 13. 08. 2021.

Zmíněný nebezpečný výrobek „El Tequito“ Masové kuličky byl prodáván v prodejnách Lidl Česká republika v.o.s. v akci od 28. července 2021. Lidl tímto žádá zákazníky, aby výše uvedený výrobek vrátili do jakékoliv prodejny Lidl. Kupní cena bude samozřejmě vrácena i bez předložení pokladního dokladu.

  • Stahování se týká pouze výrobku „El Tequito“ Masové kuličky Mexican Style 280 g s datem minimální trvanlivosti 13. 08. 2021. Ostatní výrobky prodávané v prodejnách Lidl nejsou tímto opatřením dotčeny.

Co inspekce zjistila?

V rámci kontroly dozorového orgánu byla ve výrobcích zjištěna látka ethylenoxid – v EU nepovolený biocidní přípravek. Z důvodu důsledné ochrany spotřebitelů společnost Lidl Česká republika v.o.s. ihned reagovala stažením výrobku z prodeje a prosí zákazníky, aby toto důležité upozornění vzali na vědomí a uvedené výrobky dále nekonzumovali.