Navraťte svým spotřebičům mládí! Pomůže vám obyčejný ocet

udržujte kávovar v dobrém stavu

Všichni se potýkáme s vodním kamenem, mastnotou nebo přebytkem prachu. Nenechávejme své spotřebiče trpět! Zajistěme jim delší život správnou péčí. Co nezanedbat a čím se naopak intenzivně zabývat? Poradíme vám!

Přečtěte si také

Myslete na své zdraví a tyhle diety celebrit si raději nechte ujít
Myslete na své zdraví a tyhle diety celebrit si raději nechte ujít

Nenechme pračku hnít!

Prvním takovým případem je pračka. Jak se k ní chováte? Co pro ni děláte? Pečujete o ni nějak? Možná se právě divíte. Co bychom měli dělat pro pračku? Jsou to maličkosti. Jen se přesvědčte sami.

Pravidla, díky nimž nám pračka déle vydrží

  1. Po vyprání prádla nechme otevřená dvířka, aby vnitřek pračky vyschnul.
  2. Jednou za čas vyčistěme filtr. Jistě v něm najdeme nějaký odpad, který tam rozhodně nepatří.
  3. Jednou za čas projeďme prací cyklus bez prádla, avšak s běžnými přípravky.
  4. Připevňujme buben speciálními šrouby, když pračku stěhujeme.

Co nám jinak hrozí?

Předčasné úmrtí pračky může přijít tak i tak. Ale svým vlastním nezájmem o ni to ještě zhoršujeme. Dejme si do kalendáře poznámku na každý měsíc. Jediný den, kdy pračce věnujeme trochu času a dáme ji “do pucu”.

Tip

Na vymytí pračky použijte ocet. Zbaví vás nečistot a vodního kamene. Navíc, pokud jste zapomněli otevřít dvířka pračky, ocet vás zbaví nepříjemného zápachu. Vyzkoušejte ho! Pokud máte raději produkty určené přímo k údržbě pračky, máme pro vás tip. Prodejny Tesco nabízí Čistič pračky Lanza. Zbaví vás zápachu, vodního kamene i usazenin. Koupíte ho ve slevě za 59,40,- a to až do neděle 30. 6.

zápach z pračky ovlivňuje vůni prádla

Vodní kámen v čaji? Minulost!

Znáte ten pocit, když labužnicky vdechnete vůni horkého čaje a… Ejhle. V hrnečku plave celé hejno jakýchsi bílých částic. Hned je po chuti. Vodní kámen dokáže znepříjemnit život nejen nám, ale i naší varné konvici. A co teprve ten trapas, když úlomky kamene plavou v čaji návštěvě! Máme pro vás jednoduchý tip, který nepříjemnostem učiní přítrž.

Jakou máme vodu?

Četnost tvorby vodního kamene závisí na našem místě pobytu. Některá místa mají měkkou vodu a o vodním kameni nemají takřka tušení. Tak dvakrát za čtvrt roku… Naopak lidé, kteří žijí v oblasti s tvrdou vodou, mají opravdu problém. Během týdne je vše, co přijde do kontaktu s vodou, pokryto vodním kamenem. Bez slitování.

Neuchylujme se k drahým řešením!

Odborníci často radí, abychom používali destilovanou vodu nebo si kupovali balenou. Toto řešení je však nejen velmi drahé a neekologické, ale také dlouhodobě neúnosné. Máme pro vás mnohem levnější způsob, který zabere jen okamžik!

Ocet ve zbrani

Vsadíme na ocet, který varnou konvici nablýská za pár chvil. Jak na to? Nalijme do konvice minimální objem vody. Více nepotřebujeme. Dolijeme zhruba 200 ml octa. Necháme vařit, jako bychom si chystali čaj. Po uvaření vylijeme. Pozor! Připravme se na intenzivní zápach octu. Nalijeme znovu čistou vodu a uvaříme. Po vylití této dávky už můžeme konvici normálně používat. Proč je druhá dávka nezbytná? Druhá převářka zbavuje konvici octového odéru, který by se jinak přenesl do čaje či kávy.

Tip

Protože k očistě domácnosti spotřebujeme velké množství octu, našli jsme ho ve slevě. Prodejny Terno nabízejí ocet kvasný lihový Bzenecký za 9,90 Kč a to až do soboty 31. 8. Využijte toho!

Neignorujme kávovar!

Kávovar nás často varuje, že potřebuje odvápnit. Nenechávejme to až “na pak”. Ubližujeme tím nejen přístroji, ale také snižujeme kvalitu připravené kávy. Poctivě vybírejme odvápňovací přípravky, které jsou k tomuto účelu určené. 


Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz