Okna, která vám budou sousedi závidět. Papír jako úklidový pomocník

mějte všechny potřebné pomůcky při ruce

Mytí oken je příjemná relaxační práce. Těšíme se na čistá lesklá okna, až jimi světlo pronikne do interiéru. Budou zářit a příjemně vonět! Najednou však máme před očima zašedlé šmouhy, které ani zdaleka nepředstavují naše vysněná okna. To je častý jev! Pojďme se podívat na to, jak se šmouh zbavit.

Přečtěte si také

Cvičíte doma? Posilujte se správnými pomůckami podle těchto videolekcí a půjde vám to samo
Cvičíte doma? Posilujte se správnými pomůckami podle těchto videolekcí a půjde vám to samo

Žádné šmrdlání!

Na mytí oken bychom se měli řádně vybavit! Nestačí jen naběhnout s hadříkem a začít “šmrdlat” sklo. To zkrátka nejde. Zvlášť, bydlíme-li u silnice, pak víme, že špína z oken jen tak nepustí. Zapotřebí je teplá voda, saponát a kvalitní hadřík! Až po řádné očistě se můžeme věnovat leštění a blýskání.

Kbelík je základ

Bez kbelíku se nehneme. Poslouží nám jako odkladač pro ostatní pomůcky, pokud je prázdný. Můžeme v něm lehce přenést, saponáty, hadříky, rukavice, stěrky a další produkty. Při základním omytí špíny do něj napustíme teplou vodu a mácháme v něm hadřík. Jak je vidno, bez kbelíku se zkrátka neobejdeme!

Tip

Kvalitní plastové kbelíky Curver v bordó barvě nabízí UNI HOBBY za 139 korun. Jedná se o cenu ve slevě, proto neotálejte s nákupem. Akce trvá do 27. 6. Pozor! Nepodléhejte nižším cenám a vsaďte na ověřené obchodníky! Cena totiž odpovídá kvalitě použitého plastu. Pak se nám snadno může stát nemilá věc, kdy půjdeme s plným kbelíkem, a on praskne. Mít zalité parkety několika litry špinavé vody není příjemné.

Neničte si ruce v chemii

Protože na okna se příliš přírodních prostředků nevyrábí, je pravděpodobné, že sáhneme po nějakém tom lacinějším. Ten je bohužel plný chemie, která nám narušuje pokožku. Zabraňme tomu správnou ochranou a pořiďme si gumové rukavice na úklid. Využijeme je nejen na mytí oken, ale také na stírání podlahy, mytí nádobí nebo pravidelný úklid koupelny či toalety. S rukavicemi se také vyhnete sahání na bakteriemi zahlcenou toaletu.

Tip: aby vás úklid bavil, pořiďte si gumové rukavice v pastelových barvách, nebo s nějakým veselým motivem. 

správné prostředky a postupy dokážou divy

Hadřík na nečistoty

Jak jsme už zmínili, kvalitní hadřík je základ. Potřebujeme takový, který nepouští chlupy a různé cucky, dobře saje vodu a nerozpadne se po prvním použití. My jsme pro vás jeden objevili!

Postup mytí oken je jednoduchý:

Napustíme kbelík velmi teplou vodou, přidáme do ní pár kapek saponátu (postačí i přípravek na nádobí), a hadříkem okna umyjeme. Tenkou dlouhou stěrkou vlhkost a špínu setřeme a okna jsou čistá. 

Zbavte se šmouh jednou pro vždy!

Teď přichází ten okamžik, kdy chceme docílit zářivých oken beze šmouh. Jak na to? Řešení je jednoduché! A možná vás překvapí. Ideálním bojovníkem za zářivá okna je papír. Vlhká okna, na kterých je několik kapek, neleštíme látkou, ani je nesjíždíme stěrkou na vodu. Použijeme obyčejný papír. Možností je několik. Staré noviny z recyklovaného papíru, toaletní papír nebo kuchyňské utěrky. Vždy si dejme záležet na tom, aby papír dobře sál. Nezkoušejme leštit okna kancelářským běleným papírem! Nefunguje to a naděláme si víc škody, než užitku. Také se vyhněme kapesníčkům, které nasáknou vodu a zanechávají za sebou malé žmolky. A šmouh se nezbavíme.

Rada na závěr

Před konečným sušením dodejme oknům lesk za pomocí čističe ve spreji. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz