Na co všechno se dá použít obyčejný alobal. Parťák při sušení i žehlení prádla

Alobal najde i jiné smysluplné využití než pouze v kuchyni

Většina z nás ho používá převážně v kuchyni, ale jeho využití je daleko širší. Ano, alobal není jenom ta hliníková fólie, do které se například balí maso do trouby, ale může posloužit také při mnoha jiných činnostech v domácnosti. Jeho klíčovou vlastností je schopnost tepelné izolace a lehká tvarovatelnost.

Přečtěte si také

Důchody přijdou včas, na ostatní zásilky si ale počkáte. Česká pošta nestíhá, chybí jí 650 lidí
Důchody přijdou včas, na ostatní zásilky si ale počkáte. Česká pošta nestíhá, chybí jí 650 lidí

Vrstva alobalu pomůže ušetřit

Pokud se vám nelíbí neustále se zvyšující výdaje spojené s vytápěním domu či bytu, hliníková fólie může být tím, co vám pomůže snížit náklady na topení.

Stačí ji vhodně umístit na místa, kde dochází k největším únikům tepla. Je doporučováno umístit desku polepenou alobalem přímo za topení, protože takový krok zajistí, že se zhruba 25 procent tepla odrazí směrem do místnosti a neunikne přes zeď.

Dalším místem, kde lze pomocí alobalu ušetřit jsou vchodové dveře, případně dveře vedoucí na terasu atd. I tam se vyplatí v zimním období, obložit je vrstvou hliníkové fólie, která teplo nepustí pryč z místnosti.

Využijte toho, že se jedná o tvárný kov

Alobal je vlastně tenká fólie z hliníku, která vznikla jeho rozválením pod velmi vysokým tlakem. V několika případech se proto dá chytře použít jeho vlastnosti kovu. 

Alobal dokáže:

nabrousit nůžky (stačí ho několikrát přeložit a poté stříhat)

vydrhnout připáleniny na nádobí (zmuchlaným kusem vyčistíme i rez)

zaskočit za trychtýř (jednoduše ho vytvarujte a použijte k nalití tekutiny)

vyčistit zašlé šperky ze stříbra (do misky dejte kousek alobalu, nalijte na něj vodu a přidejte lžičku jedlé sody, do tohoto roztoku vložte stříbrné předměty a počkejte pár hodin)

alobal naostří nůžky.

Pomůže vám při sušení prádla

Máte doma sušičku? Tak určitě znáte problém se statickou elektřinou. Jak se ho zbavit? Stačí vhodit společně s prádlem do sušičky několik zmačkaných koulí alobalu a je po problému!

Pomocník při žehlení

Stačí dát pod potah žehlícího prkna alobal a začít žehlit. Prádlo je vyžehlené mnohem rychleji. Alobal se zahřeje a prádlo se automaticky vyrovná i z druhé stany, tím pádem stačí žehlit jen jednu stranu oblečení.

Hliníková fólie se využívá i v zahradě.

Najde využití i na zahradě

I zahrádkářům se vyplatí mít k dispozici roli alobalu v šuplíku. Dokáže totiž ochránit úrodu bez nutnosti používat neekologické přípravky. Nastříhaná hliníková fólie přichycená na kus laťky umístěná v záhoně odrazuje nejen opeřence od návštěvy vaší zahrádky, ale stejně dobře poslouží pásky alobalu připevněné na větve stromů.

Alobal také poměrně dobře odráží světlo, vyplatí se proto nalepit ho na stěnu v místě, kde se rostlinám nedostává tolik světla, kolik by potřebovaly a sluneční svit jim tak dopřát zprostředkovaně. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz